شمشیر دو دم جام حذفی برای سرمربی پرسپولیس
16353
یحیی در خطر
10 مرداد 1399
103
تنها شرط خروج سرخپوشان از آزادی این است که سپاهان روز بیستم مرداد استقلال را ببرد و در قرعه‌کشی به پرسپولیس بخورد. در این صورت بازی سپاهان و پرسپولیس در اصفهان برگزار خواهد شد

روزنامه گل- سازمان لیگ با اعلام برنامه بازی معوقه مرحله یک‌چهارم نهایی جام حذفی بین استقلال و سپاهان نشان داد مثل لیگ برتر، برای ازسرگیری این بازی‌ها هم عزم جدی دارد. به این ترتیب مسابقه دو تیم بیستم مرداد در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود و چون سپاهان و استقلال شنبه آینده هم در لیگ برتر با هم بازی دارند، ظرف 9 روز دو بار شاهد تقابل فرهاد مجیدی و امیر قلعه‌نویی خواهیم بود. برگزاری جام حذفی اما برای پرسپولیس و مخصوصا سرمربی این تیم هم مهم است. یحیی گل‌محمدی بعد از فتح اولین قهرمانی لیگ برتری‌اش در آسمان‌ها سیر می‌کند، اما او هر چه سریع‌تر باید پایین بیاید و تیمش را آماده مسابقات حذفی کند؛ تورنمنتی که هم می‌تواند حکم خامه روی کیک را برای پرسپولیسی‌ها داشته باشد و هم می‌تواند شبیه میدان مین عمل کند.

سخت و انتقامی

پرسپولیس پارسال دبل کرده و امسال هم هواداران توقع تکرار همین موفقیت را دارند. با وجود این، قهرمانی در جام حذفی برای سرخپوشان آسان نیست. در حال حاضر پرسپولیس در کنار تراکتور و نفت مسجدسلیمان در مرحله نیمه‌نهایی حاضر است و از بین سپاهان و استقلال هم یک تیم به این جمع ملحق خواهد شد. بنابراین هر سه حریف حیثیتی قرمزها هنوز در جام حذفی باقی مانده‌اند؛ هرچند طبیعتا از بین سپاهان و استقلال یک تیم حذف خواهد شد. اگر رقبای پرسپولیس تیم‌های عادی بودند، حذف احتمالی هم خیلی برای یحیی تبعات نداشت؛ اما اینکه مثلا پرسپولیس مقابل تراکتور شکست بخورد و از مسابقات کنار برود، قطعا یک اتفاق معمولی نیست و واکنش‌های تند زیادی به دنبال خواهد آورد. استفاده از عنوان «میدان مین» دقیقا از همین جهت است.

فقط بازی با سپاهان بیرون است

گابریل کالدرون علاوه بر اینکه تیمش در یک نیم‌فصل به اضافه یک بازی بیرون از خانه با سه امتیاز اختلاف صدرنشین کرد و پرسپولیس را با هفت پیروزی پیاپی تحویل یحیی داد، در جام حذفی هم دو میراث مثبت از خودش به جا گذاشت. اولی صعود سرخپوشان به نیمه‌نهایی است و دومی احتمال بالای میزبانی در این مرحله. قرمزها در سه بازی مراحل قبلی به ترتیب ماشین‌سازی را در تبریز، نفت آبادان را در تهران و شهرداری ماهشهر را در آبادان شکست دادند و به نیمه‌نهایی رسیدند. بنابراین آخرین بازی قرمزها در جام حذفی بیرون از خانه بوده و طبق قانون اگر آنها در این مرحله به تیمی بخورند که آخرین بار میزبان بوده، بازی در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد. از شانس خوب یحیی، هم تراکتور و هم نفت مسجدسلیمان آخرین بار میزبان بوده‌اند و اگر پرسپولیس در قرعه‌کشی به این دو تیم بخورد، تک بازی نیمه‌نهایی در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد. تنها شرط خروج سرخپوشان از آزادی این است که سپاهان روز بیستم مرداد استقلال را ببرد و در قرعه‌کشی به پرسپولیس بخورد. در این صورت بازی سپاهان و پرسپولیس در اصفهان برگزار خواهد شد.

متفاوت‌ترین دربی تاریخ

اگر استقلال در مرحله یک‌چهارم نهایی سپاهان را ببرد و به نیمه‌نهایی برسد، 33 درصد احتمال دارد در این مرحله شاهد دربی تهران باشیم. تازه اگر سرخابی‌ها در نیمه‌نهایی به هم نخورند، می‌توانند با صعود به فینال یک شهرآورد تاریخی به هواداران‌شان تقدیم کنند. این بدون شک یکی از عجیب‌ترین دربی‌های تاریخ خواهد بود. مسابقه‌ای که تقریبا همیشه در ورزشگاه پر از جمعیت آزادی انجام می‌شده، این بار در سکوت مطلق بدون حتی یک هوادار برگزار خواهد شد. به علاوه فرض کنید دوئل ترابی و علیپور و بشار با شیخ دیاباته و ارسلان مطهری و قائدی چقدر می‌تواند جذاب باشد. البته پیش‌شرط اول این رویا، حذف سپاهان به دست استقلال است؛ کاری که اصلا هم ساده نیست.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها