یک سوال از «دکتر» آینده مملکت
16352
از کجا بفهمیم تحصیل‌کرده هستی؟
10 مرداد 1399
110
ایرانی
حتی همین اقدام اخیر یزدانی مبنی بر عکس‌برداری و انتشار کارت ورود به جلسه آزمون هم بیشتر بوی خودنمایی و تفاخر می‌دهد و در شأن و کلاس آدم‌های تحصیل‌کرده نیست

روزنامه گل- بدون تردید هر کسی که درس بخواند و دنبال علم و تحصیل برود کار خوبی کرده و یک اتفاق مثبت برای جامعه رخ داده است. این مساله قاعدتا شامل فوتبالیست‌ها هم می‌شود. بنابراین نفس کار سیاوش یزدانی خوب است. با وجود این، بازیکن استقلال که به خاطر انتشار عکس برگه ورود به جلسه‌اش از آزمون دکتری محروم شده، بالاخره در بخشی از رفتار و سکناتش باید آثار این درس‌خواندگی را نشان بدهد. او که برای تصاحب پیشوند لوس‌شده «دکتر» خیز برداشته، باید نمادی از یک فرد فرهیخته باشد و با سایر هم‌قشرها و هم‌قطارانش توفیر کند، اما آیا اینطور است؟

چیزی که به اسم سیاوش یزدانی در میدان دید ما قرار دارد، بازیکن پرخاشگری است که حاشیه‌های قابل توجهی دارد، زیاد درگیر می‌شود و خیلی هم اهل کنترل رفتارهایش نیست. هنوز تهدید هواداران پرسپولیس از سوی این بازیکن پیش از مسابقه با سپاهان از ذهن هواداران پاک نشده است. ماجرای درگیری او با ماموران نیروی انتظامی هم هرگز به درستی و با ذکر جزییات باز نشد. فحاشی علنی سیاوش به یکی از بازیکنان لیگ برتری که منجر به عذرخواهی او شد هم بخش دیگری از حواشی مدافع استقلال را تشکیل می‌دهد. حتی همین اقدام اخیر یزدانی مبنی بر عکس‌برداری و انتشار کارت ورود به جلسه آزمون هم بیشتر بوی خودنمایی و تفاخر می‌دهد و در شأن و کلاس آدم‌های تحصیل‌کرده نیست. دانش بالاتر قرار است خلق‌وخوی آدم را تغییر بدهد و او را به یک طبقه جدید اجتماعی ببرد. خود سیاوش یزدانی بگوید که دیگران از کجا باید بفهمند او یک فوتبالیست تحصیل‌کرده است؟

مسی و رونالدو هیچ‌کدام سواد درست و حسابی ندارند؛ در حدی که بعضا به شوخی گفته می‌شود آنها حتی توانایی حساب کردن پول‌هایی که در می‌آورند را هم ندارند. با این حال هر دو بازیکن در زمین بهترین خروجی ممکن را دارند. بیرون از میدان هم حواشی‌شان حتی یک‌هزارم اسم و رسم‌شان نیست. کاش به جای غرق شدن در این ظواهر، کمی دنبال «اصل» باشیم.دیدگاه های کاربران (1 دیدگاه)
بهمن 10 / 05 / 1399 52 : 18 : 14

عالم شدن چه آسان آدم شدن چه مشکل


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها