پرسپولیس باید از این طعنه‌ها خوشحال باشد
16321
فقط یک راه وجود دارد؛ قهرمان نشو!
07 مرداد 1399
135
ایرانی
هیچکس به تیمی که برنده نمی‌شود بهتان نمی‌زند. هیچکس شاگرد تنبل و تجدیدی کلاس را به زد و بند با استاد و معلم متهم نمی‌کند. هیچکس تهمت دوپینگ به اسب بازنده نمی‌زند

روزنامه گل- بهروز رسایلی

طعنه و کنایه‌های پرشمار به قهرمانی پرسپولیس که گاهی حتی تا آنتن تلویزیون دولتی هم جلو می‌رود، ممکن است برخی هواداران یا حتی بازیکنان این تیم را آزرده و کلافه کند. شاید آنها حس کنند بعد از زحماتی که کشیده‌اند سزاوار احترام بیشتری هستند و این نوع برخوردها جالب نیست، اما اتفاقا پرسپولیسی‌ها باید از این شرایط راضی باشند و حتی لذت ببرند.

لااقل تجربه فوتبال ایران نشان می‌دهد هرگز تیمی برای مدت طولانی در اوج نبوده، مگر اینکه برایش کلی حرف و حدیث درست کنند و به آن تهمت و بهتان بزنند. در دهه هشتاد که استقلال دو قهرمانی به دست آورد و معمولا بالای جدول بود، این موفقیت‌ها به استقلالی بودن محمود احمدی‌نژاد نسبت داده می‌شد. در مقطعی هم که سپاهان هت‌تریک قهرمانی کرد، همه رفتند دنبال اینکه باند اصفهانی‌ها در فدراسیون فوتبال پشت پرده این موفقیت‌ها است. حتی همین اواخر در مجادلات پس از بازی ذوب‌آهن و ماشین‌سازی، مدیران تیم تبریزی کنایه‌ای به قهرمانی لیگ چهاردهم سپاهان و ماجراهای معروف «جمعه سیاه» زدند.

به طور کلی اگر پرسپولیسی‌ها دل‌شان می‌خواهد از این تهمت‌زنی‌ها خلاص شوند، تنها راه پیش پای‌شان «قهرمان نشدن» است. هیچکس به تیمی که برنده نمی‌شود بهتان نمی‌زند. هیچکس شاگرد تنبل و تجدیدی کلاس را به زد و بند با استاد و معلم متهم نمی‌کند. هیچکس تهمت دوپینگ به اسب بازنده نمی‌زند. اینها بخشی از تبعات پیروز شدن و پیروز ماندن هستند. حالا پرسپولیس باید انتخاب کند؛ اینکه قهرمان بماند و تهمت بشنود یا اینکه پایین بیاید و خلاص شود. تازه در آن صورت خود سرخپوشان می‌توانند موفقیت‌های سایرین را ناشی از عوامل بیرونی بدانند. در مجموع گمان می‌کنیم برنده ماندن انتخاب بهتری باشد؛ حتی به قیمت افترا شنیدن. همین الان استقلالی‌ها و تراکتوری‌ها از صمیم قلب دوست داشتند جای پرسپولیس قهرمانی می‌آوردند و صد برابر این شایعات منفی در موردشان ساخته می‌شد. مطمئن باشید!


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها