عجیب، اما واقعی
16294
فصل برای یحیی تازه شروع شده
05 مرداد 1399
111
ایرانی
در فوتبال مرز بین تمجید شدن و مورد انتقاد قرار گرفتن، باریک‌تر از آن است که بشود تصور کرد

روزنامه گل- این روزها شاید یحیی گل‌محمدی شادترین مرد ایران باشد؛ کسی که بعد از 13 سال سرمربیگری بالاخره موفق شد جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر ببرد. شعف و شادی یحیی در تک‌تک قاب‌های به جا مانده از دو بازی آخر پرسپولیسی‌ها نمایان است؛ از جایی که او بلافاصله بعد از سوت پایان بازی با فولاد ماسکش را کند و مشتش را گره کرد تا عکس سلفی رختکن مسجدسلیمان که گل‌محمدی در آن همراه با سایر بازیکنان عدد چهار را به عنوان نماد جدید قرمزها نشان می‌داد. شاید در شرایط عادی، یحیی به عنوان سرمربی خویشتندارتری بیشتری به خرج می‌داد، اما او امروز آنقدر خوشحال هست که سر از پا نشناسد و حتی از چارچوب رفتاری معمولش خارج شود.

به همین دلایل این روزها شاهد انبوهی از تحلیل‌های مثبت در مورد نقش گل‌محمدی در موفقیت پرسپولیس هستیم، اما شاید عمر این تجلیل‌ها چندان هم دراز نباشد. بر خلاف آنچه به نظر می‌رسد، فصل برای یحیی تمام نشده، بلکه تازه شروع شده است. سرخپوشان بعد از انجام این چهار بازی تشریفاتی لیگی باید وارد مسابقات جام حذفی شوند. آنها در دوره کالدرون به نیمه‌نهایی رسیدند، اما حالا تراکتور و استقلال (یا سپاهان) در انتظار رویارویی با این تیم هستند. به علاوه مساله لیگ قهرمانان آسیا هم وجود دارد؛ جایی که پرسپولیس از دو بازی اولش تنها یک امتیاز گرفته و موقعیتش برای صعود جالب نیست. این تنها تورنمنت امسال است که از صفر با خود یحیی شروع شده و انتظارات از او بالاست. اگر قرار به ناکامی در هر کدام از این دو بازی باشد، گل‌محمدی دچار مشکل خواهد شد.

در فوتبال مرز بین تمجید شدن و مورد انتقاد قرار گرفتن، باریک‌تر از آن است که بشود تصور کرد. چه کسی فکر می‌کرد کلودیو رانیری تنها چند ماه پس از آنکه لسترسیتی را در یک اتفاق تاریخی برای اولین بار به قهرمانی لیگ برتر انگلستان رساند از این باشگاه اخراج شود؟ فوتبال اما همین است؛ همین‌قدر بی‌رحم و بدون تعارف. به نفع یحیی و آینده اوست که فعلا رقابت‌های این فصل را خاتمه‌یافته تلقی نکند. ستایشگران عجول هم بهتر است عجالتا مراقب حجم تحسین‌ها باشند. مبارزه هنوز ادامه دارد و یک مبارزه‌گر غافل، مستعد آسیب دیدن خواهد بود.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها