چند نفر شبیه گابریل کالدرون داریم؟
16260
برو و خوشحال باش؛ می‌توانی؟
01 مرداد 1399
166
ایرانی
در همین فوتبال ایران مربیانی داریم که سال‌ها شیره جان یک تیم را می‌مکند و تازه وقتی خیلی دیرتر از زمان لازم کنار می‌روند، بابت شکست تیم سابق‌شان بندری می‌رقصند!

روزنامه گل- قهرمانی پرسپولیس در مسابقات لیگ نوزدهم تقریبا قطعی شده و همین مساله واکنش دو مربی پیشین سرخپوشان را به همراه آورده است. طی چند روز گذشته، هم برانکو ایوانکوویچ و هم گابریل کالدرون با صدور پیام‌هایی موفقیت پرسپولیس را تبریک گفته‌اند. واکنش برانکو البته چندان عجیب نبود؛ چه اینکه او در اوج قدرت و محبوبیت به خواست خودش از پرسپولیس جدا شد و رفت. گرچه مساله بدقولی‌های مالی وجود داشت، اما برانکو مدتها پیش از پایان مسابقات فصل گذشته تصمیمش را گرفته بود. او در همین زمینه با الاهلی عربستان به توافق زودرس رسید و حتی همزمان مذاکراتی با محمدرضا زنوزی، مالک باشگاه تراکتور هم داشت. الان هم برانکو از جایگاه استثنایی خودش نزد هواداران آگاه است و حتما در راستای حفظ این موقعیت تلاش می‌کند.

حکایت گابریل کالدرون اما کاملا فرق می‌کند و پیام تبریک او، داستانی جداگانه است. سرمربی آرژانتینی سرخپوشان رکورد کسب امتیاز توسط یک مربی تازه‌وارد را در تاریخ لیگ برتر شکست، اما به شکل وحشتناکی مورد بی‌مهری قرار گرفت. هر چقدر نتایج کالدرون بهتر می‌شد، فشار «خودی‌ها» روی او افزایش پیدا می‌کرد؛ به طوری که نهایتا کار را به قطع همکاری با این مربی کشاندند. او با تصاحب لقب «تنهاترین سرمربی تاریخ پرسپولیس» از این باشگاه جدا شد، اما حالا موفقیت تیم سابقش را، هم به زبان خودشان در توییتر تبریک گفته و هم با متنی فارسی (قطعا به کمک دوستانش) در اینستاگرام از این موضوع یاد کرده است. شگفت‌انگیز است که کالدرون حتی در پیام تبریکش از شخص یحیی گل‌محمدی هم نام می‌برد؛ کسی که جانشین او شد. احتمالا یکی از معدود مربیان دنیا که جای یک مربی صدرنشین می‌اید!

کاش ما هم می‌توانستیم حتی وقتی به جفا و ناجوانمردانه از جایی طرد شدیم، تبدیل به بدخواه آن مجموعه نشویم. در همین فوتبال ایران مربیانی داریم که سال‌ها شیره جان یک تیم را می‌مکند و تازه وقتی خیلی دیرتر از زمان لازم کنار می‌روند، بابت شکست تیم سابق‌شان بندری می‌رقصند! چه خوب که لااقل کالدرون بین این گروه نیست و می‌فهمد اگر یک اقلیت در پرسپولیس علیه‌اش ظلم کردند، این ربطی به میلیون‌ها هوادار ندارد و عیش آنها نباید ناقص شود.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها