از جلسه اضطراری شبانه تا سکوت چهار روزه
16238
تب تند زود عرق می‌کند
30 تير 1399
128
ایرانی
اعتدال و میانه‌روی حتما مشی درست‌تری است که آدم دوراندیش را از گرفتار شدن در چنین موقعیت‌هایی معاف می‌کند

روزنامه گل- یک ضرب‌المثل فارسی داریم که می‌گوید: «تب تند زود عرق می‌کند»؛ معنی‌اش هم این است که وقتی کاری با یک شور و حرارت بیش از حد و فوق‌العاده آغاز می‌شود، احتمال زیادی وجود دارد که خیلی زود با افت و خاموشی مواجه شود. ساده‌ترین ما به ازای این ضرب‌المثل، عشاق جوانی هستند که با اشتیاق خیلی زیاد دنبال وصال می‌گردند، اما کمی بعد از به هم رسیدن آتش عشق‌شان فرو می‌نشیند.

بلاتشبیه، حالا حکایت فدراسیون فوتبال و داور بازی ذوب‌آهن و ماشین‌سازی تبریز هم همین است. محمدحسین ترابیان و همکارانش در آن بازی دو گل صحیح تیم اصفهانی را مردود اعلام کردند تا این اتفاق فورا به سوژه شبکه‌های اجتماعی تبدیل شود. هنوز سوت پایان مسابقه به صدا در نیامده بود که فدراسیون فوتبال با صدور اطلاعیه‌ای از تشکیل جلسه اضطراری و بررسی خارج از نوبت موضوع خبر داد. این یک اقدام بی‌سابقه از سوی فدراسیون فوتبال بود که همه را متعجب کرد. برخی این رفتار را مصداق واکنش به موقع و قاطعانه دانستند و فدراسیون را تحسین کردند، اما برخی دیگر مدعی بودند فدراسیون در این مورد واکنش هیجانی و شتاب‌زده نشان داده است. فارغ از اینکه کدام تحلیل درست‌تر بود، اتفاق مهم‌تر این است که بعد از ورود فوری فدراسیون، موضوع پیگیری نشد و مسکوت ماند. الان از قول شبانه رسیدگی سریع به این پرونده، چهار روز می‌گذرد و لااقل تا لحظه تنظیم این مطلب یعنی غروب دوشنبه خبری از نتیجه بررسی‌ها نیست!

تنها پیامد عکس‌العمل سریع فدراسیون، ابراز گلایه ماشین‌سازی، متوقع شدن ذوب‌آهن و بدبینی آحاد مردم به یک داور بود. کاش یا آنطور بی‌پروا پیش نمی‌آمدید، یا اینطور منفعل ادامه نمی‌دادید. اعتدال و میانه‌روی حتما مشی درست‌تری است که آدم دوراندیش را از گرفتار شدن در چنین موقعیت‌هایی معاف می‌کند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها