رمز جادویی موفقیت پرسپولیس
16133
تا سیر نشوند، قصه همین است
21 تير 1399
262
ایرانی
یادتان باشد پرسپولیس در این سال‌ها حضور در هیچ مسابقه‌ای را نپیچانده و از هیچ تعطیلی و وقفه‌ای استقبال نکرده است. آنها جنگ را بو می‌کشند و عجیب نیست که به «فتح» خو گرفته‌اند...

روزنامه گل- بهروز رسایلی

در مورد موفقیت‌های دنباله‌دار پرسپولیس زیاد حرف زده می‌شود. این تیم بازیکنان کلیدی و ستاره‌های پرشماری دارد. این نفرات موثر می‌توانند حلقه محاصره را بر هر حریفی تنگ کنند. در بازی با ماشین‌سازی دیدیم که پرسپولیس با تعداد زیادی بازیکن غایب واقعا میزبان تبریزی را تحت فشار قرار داده بود و ماشین عملا توان انجام ساده‌ترین کار تاکتیکی را نداشت. پرسپولیس در این سال‌ها توازن لیگ ایران را به هم زده و این مساله کاملا مشهود است. تمام داستان اما همین نیست.

نکته اینجاست که در ساق پای پرسپولیسی‌ها، غیر از نبوغ و مهارت، حجم عجیبی از انگیزه و جنگجویی هم موج می‌زند. بازیکنان این تیم طوری بازی می‌کنند که انگار واقعا دنبال فرار از سقوط هستند. فوتبال آنها هرگز شبیه تیمی نیست که در آستانه کسب قهرمانی چهارم است و به اندازه چند هفته، از رقبایش فاصله امتیازی دارد. بشار همه جای زمین هست، مهدی ترابی با توپ همه را درو می‌کند، سیامک نعمتی سخت به ترکیب رسیده و حاضر نیست به راحتی این موقعیت را از دست بدهد، احمد نوراللهی مثل همیشه پرتلاش است، شجاع برای تک‌تک توپ‌ها می‌جنگد، کنعانی‌زادگان هیچ ثانیه‌ای را از دست نمی‌دهد و حتی جلال حسینی هم در این سن و سال کوه انگیزه است. این توصیف تیمی است که برای رسیدن به هجدهمین پیروزی فصل هم به اندازه اولین برد لیگ نوزدهم مشتاق است.

شاید تغییر مربی و مدیر مهم باشد، شاید کوچ برخی بازیکنان تاثیر خودش را بگذارد، اما راز جادویی موفقیت پرسپولیس همین عطش سیری‌ناپذیر است. آنها در شرف پوکر هستند، اما مثل گرسنه‌های جام، حتی از یک توپ هم نمی‌گذرند. تا روزی که کادرفنی پرسپولیس بتواند این عطش را زنده نگه دارد، این تیم بالانشین خواهد بود؛ حتی اگر قهرمان هم نشود، کماکان بزرگ و مدعی باقی خواهد ماند. یادتان باشد پرسپولیس در این سال‌ها حضور در هیچ مسابقه‌ای را نپیچانده و از هیچ تعطیلی و وقفه‌ای استقبال نکرده است. آنها جنگ را بو می‌کشند و عجیب نیست که به «فتح» خو گرفته‌اند.دیدگاه های کاربران (1 دیدگاه)
هر چی چونی بگه 23 / 04 / 1399 14 : 32 : 22

چقدر زیبا نوشتید.عالی بود.کاش بقیه تیمها هم بجای جر زدن و تهمت زدن یکم رو خودشون کار کنن.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها