نقدی بر مصاحبه جنجالی سرمربی پرسپولیس
16095
کاش آن حرف‌ها را نمی‌زدی یحیی!
20 تير 1399
214
وقتی مربی علنا به مدیر اعتراض می‌کند، در حقیقت ناخواسته به بازیکنش هم حق می‌دهد در امور فنی تیم و مثلا انتخاب ترکیب مداخله کند

روزنامه گل- مهم‌ترین حاشیه این روزهای باشگاه پرسپولیس، مصاحبه اعتراض‌آمیز یحیی گل‌محمدی است؛ گفت‌وگویی توفانی که سرمربی پرسپولیس در آن به دلیل وجود مشکلات مدیریتی تهدید به استعفا کرده است. فراموش نکنیم یکی از توجیهات مدیران سابق پرسپولیس برای قطع همکاری پرهزینه با گابریل کالدرون، ادعای مداخله این مربی در امور مدیریتی باشگاه بود، اما حالا یحیی گل‌محمدی هم در همین مسیر گام برمی‌دارد. سرمربی سرخپوشان در بخشی از مصاحبه پرماجرایش گفته: «آقای رسول‌پناه طی چند هفته اخیر سری به بچه‌ها نزدند که واقعا جای گلایه دارد. قرار بود پاداش بدهند. نمی‌دانم چرا بعد از چند ماه اعضای هیات‌مدیره معرفی نمی‌شوند.

 در شأن باشگاه نیست که هیات‌مدیره با سه نفر تشکیل شود و آن سه نفر هم با هم اختلاف داشته باشند. نمی‌دانم چرا دو عضو اقتصادی قوی به باشگاه اضافه نمی‌شود تا مشکلات حل شود. تیم را به امان خدا رها کرده‌اند.  تا چه زمانی همراه آقای پیروانی می‌توانیم به بازیکنان پول قرض بدهیم یا مانع اعتصاب آنها شویم؟ اگر این مشکلات بخواهد ادامه داشته باشد من یکی از همین الان می‌گویم که نیستم!» از قضا بازیکنان پرسپولیس هم بعد از این مصاحبه از مربی‌شان حمایت کردند و به‌طور مشترک تصویر گل‌محمدی را روی صفحه اینستاگرام‌شان گذاشتند.

مصاحبه مورد نظر خیلی هم زود اثر خودش را گذاشت و دیروز پاداش بازیکنان به حساب آنها واریز شد، اما آیا شورش علیه ساختار، روشی درست در فوتبال ایران است؟ آیا سرمربی یک تیم باید برای مدیران باشگاه و حتی وزارت ورزش تعیین تکلیف کند؟ حالا بگذریم از اینکه پرسپولیس گران‌ترین تیم لیگ نوزدهم را دارد و فعلا ۷۰ درصد رقم قرارداد بازیکنان پرداخت شده، اما حتی اگر اینطور نبود هم مربی حق ندارد علیه مدیران باشگاه مصاحبه کند. این چیزی نیست که شما در سطح اول فوتبال دنیا ببینید، اما در ایران به شدت رایج است؛ همان‌طور که استقلالی‌ها هم ابتدای حضور سعادتمند علیه او موضع گرفتند.

اگر از ما می‌پرسید قطعا با منتقدان رسول‌پناه موافقیم و او را با رزومه مجهول ورزشی‌اش گزینه‌ای نه‌چندان ایده‌آل برای مدیریت باشگاه پرسپولیس می‌دانیم، اما اهمیت «ساختار» و تبعیت از سلسله‌مراتب سازمانی از همه اینها بیشتر است. وقتی مربی علنا به مدیر اعتراض می‌کند، در حقیقت ناخواسته به بازیکنش هم حق می‌دهد در امور فنی تیم و مثلا انتخاب ترکیب مداخله کند. آیا یحیی راضی به این اتفاق است؟دیدگاه های کاربران (1 دیدگاه)
هر چی چونی بگه 23 / 04 / 1399 45 : 37 : 22

مثل اینکه شما علت این حرفای یحیی رو نفهمیدید؟؟ طرف مربیه و دوست داره بازیکناش بدون فکرهای حاشیه ایی کار کنن.وقتی میبینه بازیکنا بخاطر مسائل مالی ناراحتن و حتی تصمیم به اعتصاب گرفتن مربی چیکار کنه؟داره میبینه که اگه بازیکنا اعتصاب کنن و یا حتی با این ناراحتی بازی کنن تیم نتیجه نمیگیره!! فکر بازیکن باید ازاد باشه.یحیی خودش بازیکن بوده درک میکنه فکر ازاد یعنی چی؟


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها