حاشیه‌ای بر پست اینستاگرامی کاپیتان استقلال
16094
بلاتکلیف مثل وریا
20 تير 1399
147
ایرانی
یا مثل بقیه مخالفان کلا ژست مردمی نگیر و بگو خون فوتبالیست‌ها رنگین‌تر است، یا به این نکات مهم توجه کن...

روزنامه گل- بهروز رسایلی

به نظر می‌رسد وریا غفوری در یک بلاتکلیفی عجیب گرفتار شده است. این را از آخرین پست او در صفحه شخصی‌اش به راحتی می‌شود فهمید. وریا که بخش زیادی از مقبولیت این سالیان خود را از رهگذر واکنش‌های مردم‌پسند به مسایل اجتماعی و اقتصادی کسب کرده، در ماجرای کرونا و فوتبال هم نتوانست این جبهه را ترک کند. استدلال اصلی بسیاری از موافقان بازگشایی لیگ این بود که فوتبالیست‌ها هم مثل بقیه اقشار مردم باید به فغالیت عادی و روزمره برگردند. بنابراین غفوری ناچار شد از همین فرضیه دفاع کند، گرچه این استدلال چندان با خواست کلی باشگاه استقلال همخوانی نداشت.

الان که متاسفانه تست غفوری مثبت از آب درآمده و او خودش هم به طور خفیف به ویروس تاجدار مبتلا شده، بلاتکلیفی کایتان آبی‌ها شکل شدیدتری پیدا کرده است. او در پستی که اخیرا گذاشته بار دیگر تاکید می‌کند موافق ازسرگیری مسابقات بوده، اما حتما باید پروتکل‌های بهداشتی رعایت می‌شده است. این وسط دو سوال به وجود می‌آید؛ اول اینکه پروتکل‌ها را چه کسی باید رعایت می‌کرد؟ طبعا این وظیفه بر عهده باشگاه‌ها بوده است، اما سرپرست محترم تیم استقلال صراحتا در مصاحبه تلویزیونی می‌گوید: «پروتکل چیزی غیر از شوی تبلیغاتی نیست. من و آقای مجیدی آن را رعایت نمی‌کنیم.» خب در این شرایط چه می‌شود کرد؟

سوال دوم‌مان هم از کاپیتان مردمی استقلال درباره سایر مشاغل است؛ آیا میلیون‌ها نفری که الان در سراسر کشور بیرون زده‌اند و دنبال کار و زندگی‌شان هستند، از شرایط امن و پیشگیرانه بهداشتی برخودارند؟ مسلما نه. خود غفوری می‌تواند تصدیق کند که اتفاقا شرایط فوتبالیست‌ها از این نظر که زیر نظر هستند و مدام کنترل می‌شوند، قابل مقایسه با سایر اقشار نیست. کدام کارگر و کارمند و فروشنده‌ای را سراغ دارید که هر هفته یک بار به طور رایگان و با کلی تشریفات تست بدهد و تازه در صورت نیاز تست‌هایش تجدید و راستی‌آزمایی شود؟

وریای عزیز و دوست‌داشتنی؛ یا مثل بقیه مخالفان کلا ژست مردمی نگیر و بگو خون فوتبالیست‌ها رنگین‌تر است، یا به این ظرایف و نکات مهم توجه کن. اگر هم تردید داری و به جمع‌بندی نمی‌رسی، «سکوت» می‌تواند یک پیشنهاد مناسب‌تر باشد.دیدگاه های کاربران (2 دیدگاه)
انتقام گیران FC 28 / 04 / 1399 43 : 54 : 03

کرونای مصلحتی گرفته


هر چی چونی بگه 23 / 04 / 1399 45 : 39 : 22

شومن


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها