روزگار غریب قلعه‌نویی
16065
طعنه پشت طعنه
17 تير 1399
239
ایرانی
رسانه‌های بومی اصفهان مدتهاست که نسبت به قلعه‌نویی گارد دارند

روزنامه گل- سپاهان با توقف برابر سایپا دو امتیاز دیگر از پرسپولیس فاصله گرفت تا سرخپوشان با حاشیه امنیت 12 امتیازی، از هر زمان دیگری به قهرمانی نزدیک‌تر شوند. نکته تامل‌برانگیز اما تعبیری بود که مجری شبکه اصفهان در پایان بازی به کار برد و با الهام از نتیجه پایانی مسابقه گفت: «صفرِ صفر»! مجری و کارشناس که بین دو نیمه علیه قلعه‌نویی موضع گرفته بودند، در پایان دیدار هم فوتبال امیر را کاملا پیش‌بینی‌پذیر و صرفا مبتنی بر ارسال توپ‌های بلند خواندند.

رسانه‌های بومی اصفهان مدتهاست که نسبت به قلعه‌نویی گارد دارند. اگر از امیر بپرسید، عقیده دارد کاری که طی دو سال گذشته روی نیمکت سپاهان انجام داده بی‌نظیر بوده است. او به دفعات گفته در این مدت توانسته شخصیت بالانشینی را به سپاهان برگرداند و این تیم را بعد از چند فصل دوری از کورس قهرمانی احیا کند. مشکل اما اینجاست که در خود اصفهان نگاه‌ها به این همکاری همین‌قدر مثبت نیست. لااقل بخشی از پیشکسوتان، کارشناسان و مخصوصا رسانه‌های ورزشی اصفهان اعتقاد دارند با توجه به هزینه‌ای که در این دو سال شده و بازیکنانی که در اختیار امیر قلعه‌نویی قرار گرفته، او باید تیمش را قهرمان لیگ برتر می‌کرد؛ اتفاقی که پارسال رخ نداد و امسال هم تحقق آن‌ بسیار دشوار است. همین مساله هم باعث یکسری موضع‌گیری‌های دنباله‌دار علیه امیر شده است.

حتی بین دو نیمه بازی قبلی سپاهان با گل‌گهر سیرجان، مجری برنامه ورزشی شبکه اصفهان خیلی نرم به انتقاد از عملکرد کلی طلایی‌پوشان در این فصل پرداخت. با آغاز نیمه دوم هم گزارشگر بازی در یک جمله بحث‌برانگیز گفت: «به نظر می‌رسد سپاهان و قلعه‌نویی برای ادامه همکاری در فصل آینده برنامه‌ای ندارند.» این در حالی است که باشگاه سپاهان اعلام موضع در این مورد را به پایان فصل موکول می‌کند. چندی پیش یک روزنامه ورزشی محلی با انتقاد از تصمیم سپاهان برای عدم حضور مقابل پرسپولیس، قهرمانی‌های متوالی سرخپوشان را ناشی از غفلت رقبا دانسته و تیتر زده بود: «تقصیر خودمان است رفقا»؛ آنچه با ادعاهای همیشگی قلعه‌نویی در مورد مهندسی‌شده بودن نتایج تفاوت عمیق دارد.

جالب است بدانید بعد از اتفاقات بازی با پرسپولیس، برنامه ورزشی شبکه اصفهان هم یک نظرسنجی در مورد باز ماندن سپاهان از کورس قهرمانی برگزار کرد که در آن گزینه «خود رای بودن امیر قلعه‌نویی در باشگاه» واجد بیشترین آرا شد. در مجموع به نظر می‌رسد اگر امیر قصد ادامه حضور در اصفهان را داشته باشد، باید نتایج بهتری بگیرد. حالا دیگر منتقدان او فقط در رسانه‌های سراسری فعال نیستند و خبرنگاران بومی هم دیدگاه‌های انتقادی خاص خودشان را دارند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها