ما برای امتیاز آمده بودیم اما پرسپولیس 10 نفره بازی را برد
16034
شریفات: پرسپولیس با اختلافی که در لیگ بی سابقه است قهرمان می‌شود
16 تير 1399
167
ایرانی
اسماعیل شریفات بازیکن تیم شاهین شهرداری بوشهر معتقد است پرسپولیس از همین الان هم قهرمان است.

روزنامه گل -مهدی نوری


اسماعیل شریفات بازیکن تیم شاهین شهرداری بوشهر معتقد است پرسپولیس از همین الان هم قهرمان است و هر تیمی که مقابل آنها قرار بگیرد فقط یکی دو هفته قهرمانی پرسپولیس را عقب می‌اندازد اما گل محمدی و شاگردانش آنقدر تیم کاملی هستند که با اختلاف زیاد قهرمان خواهند شد، اختلافی که در تاریخ لیگ برتر بی سابقه باشد و کسی نتواند به آن دست یابد.


مقابل پرسپولیس شکست خوردید. در مورد این دیدار صحبت می‌کنید؟


چون ما امتیاز نگرفتیم بازی برای ما بد بود. ما برای امتیاز به تهران رفته بودیم و برنامه تاکتیکی خاصی هم داشتیم و بیشتر دفاع می‌کردیم و دنبال ضد حمله بودیم. گلی که خوردیم هم به خاطر اشتباه فردی بود و اگر خودمان اشتباه نمی‌کردیم پرسپولیس نمی‌توانست به ما گل بزند. ما دنبال دفاع و ضد حمله بودیم  اما شرایط آنطوری که می‌خواستیم، نشد. هر چند پرسپولیس در این بازی 10 نفره هم شد اما زورمان به پرسپولیس نرسید و بازی را باختیم.


پرسپولیس در این دیدار چطور بود؟


به هر حال پرسپولیس الان قهرمان است، یعنی از نظر من که قهرمان است و هر کسی جلوی آنها بازی کند فقط قهرمانی آنها را یکی دو هفته عقب می‌اندازد اما پرسپولیس با اختلاف قهرمان می‌شود آن هم اختلافی که در لیگ بی سابقه باشد. پرسپولیس تیم کاملی است و قهرمانی هم حق شان است و ممکن است با اختلاف زیاد قهرمان شوند.


اخراج کمال کامیابی نیا مقابل تیم شما درست بود؟


نمی دانم، آن صحنه را ندیدم و خلاصه بازی را هم ندیدم چون بازی را باختیم و آنقدر ناراحت بودم که خلاصه بازی را هم ندیدم اما حتما درست بوده که اخراج شده است.


انگار برای برد به تهران آمده بودید که از این باخت خیلی ناراحت هستی، درست است؟


نه، ما برای برد نرفته بودیم اما رفته بودیم که امتیاز بگیریم و اگر 3 امتیاز نشد حداقل یک امتیاز را بگیریم و چون امتیازی نگرفتیم ناراحت بودم. به هر حال اختلاف زیادی بین بازیکنان ما و پرسپولیس است و بازی را باختیم.


پرسپولیس شایسته کسب این 3 امتیاز بود؟


نه،نه، پرسپولیس نباید 3 امتیاز را می‌گرفت و با اینکه 10 نفره شدند باید مساوی می‌شد اما به خاطر اشتباهات فردی گل خوردیم و بازی را باختیم.


در این دیدار داور پنالتی که به نفع پرسپولیس گرفته بود و بعد از مشورت با کمکش برگرداند. در مورد آن صحنه چه صحبتی داری؟


فکر نمی‌کنم پنالتی شده باشد چون اگر پنالتی بود، برنمی گرداند. داور شجاعت به خرج داد ، داور این بازی خیلی شجاع بود و در آزادی کمال را اخراج کرد و حریف 10 نفره شد. به نظرم داور به موقع کارت می‌داد و کار هر داوری نیست جلوی پرسپولیس پنالتی را برگرداند.


عدم حضور تماشاگران چه تاثیری روی این بازی داشت؟


مسلما بازی کردن بدون تماشاگر لذتی ندارد. به هر حال الان همه جا همین است اما فوتبالیست جماعت به بازی کردن عادت دارد. خودم چند ماهی که قرنطینه بودم و بازی نمی‌کردم افسرده شده بودم و الان حاضرم در هر شرایطی بازی کنم، حالا تماشاگر باشد یا نباشد فرقی نمی‌کند اما بازی بدون تماشاگر لذتی ندارد. من دوست دارم فوتبال بازی کنم و خوشحالم که بازیها ادامه دارد.


اما استقلالی‌ها نظر دیگری دارند و به خاطر اینکه چند بازیکن آنها کرونا گرفته‌اند به جم نرفتند. در این رابطه چه نظری داری؟


به هر حال ما فوتبالیست‌ها هم مثل مردم هستیم. خودم برای هر کسی که بیمار است ناراحتم و شاید خودم هم کرونا داشته باشم چون جواب تست ما هنوز نیامده است اما خون ما از مردم رنگین تر نیست. به هر حال این تصمیمی است که استقلالی‌ها گرفته‌اند و نظری در مورد آن ندارم اما ما با مردم هیچ فرقی نداریم. یک مشت مردم بدبخت برای یک لقمه نان از خانه بیرون می‌روند و هر چند رعایت می‌کنند اما آنقدر که باید به کرونا اهمیت نمی‌دهند. الان هم که کرونا شدت گرفته و دلار هم 21 هزار تومن شده است و چطور مسولان دلشان برای مردم نمی‌سوزد؟ خودشان در رفاه زندگی می‌کنند و مردم در این شرایط هستند. آقایان مسول بیایید و کاری بکنید. مردم نان ندارند بخورند چون همه چیز گران شده اما حقوق کارگر افزایش نداشته است و حقوقی که به کارگر می‌دهند اصلا جوابگو نیست.


چاره کار چیست؟


من اگر یه زمانی در این مملکت کاره‌ای شوم فقط اداره دارایی و شهرداری را به من بدهند و نمی‌گذارم مردم گرسنه بمانند و می‌دانم مملکت را چطور اداره کنم. الان تلفن و اینترنت را گران کرده‌اند و همه جوره دست شان توی جیب ملت است. مردم گناه دارند و آقایان به فکر آخرت شان باشند. ما که گنده تر از هاشمی رفسنجانی نداریم و هیچی با خودش از این دنیا نبرد پس آقایان به فکر آخرت شان باشند. نمی‌خواهند با آمریکا صلح کنند و حق هم می‌دهم اما اینکه فشار را فقط مردم تحمل کنند درست نیست. الان مردم خیلی تحت فشار هستند و من کاری به دین ندارم اما سید علی خامنه‌ای را خیلی قبول دارم و دلش برای مردم می‌سوزد اما بقیه مسولان نمی‌دانم دارند چکار می‌کنند و چرا به فکر ملت نیستند. خودم عاشق رهبرم هستم  و دوست دارم مسولان به فکر مردم باشند. اگر آقایان اینطوری ادامه بدهند دیگر نه کسی رای می‌دهد و نه کاری به مملکت دارد مگر اینکه زور بالای سرشان باشد تا کاری بکنند. خودم در دهات زندگی می‌کنم و در رامشیر که نزدیک دهات ما است خیلی‌ها در بیمارستان هستند اما دکتر آنجا نیست که به مردم رسیدگی کند. اسم دهات ما نوشادی است که 700 نفر آنجا زندگی می‌کنند و 400 نفرشان کرونا گرفتند و 3 نفر هم فوت کردند و کسی به فکرشان نیست. شاید بزرگان مملکت در تهران باشند اما بروید ببینید مردم چه جاهایی زندگی می‌کنند . به فکر مردم باشند. کسانی که دست شان به دهن شان می‌رسد به مردم کمک می‌کنند اما مگر ما چقدر می‌توانیم کمک کنیم؟ باید طوری باشد که صاحبان مملکت ما به فکر مردم باشند. الان دلار 21 هزار تومن شده است بعضی از مردم نان ندارند که بخورند . یک زمانی افتخار می‌کردم در ایران زندگی می‌کنم اما الان می‌ترسم چون هر لحظه ممکن است یک اتفاقی بیفتد و از مسولان خواهش می‌کنم یک طوری مدیریت کنند تا مردم بتوانند زندگی کنند.

 

 


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها