پول اسپانسر سازمان لیگ را می هیم تا با جانمان بازی نکنند
16032
اسماعیلی: وقتی هشدار دادیم نباید بازی کنیم جوک ساختند
16 تير 1399
129
ایرانی
استقلال تهران پیش از دیدار مقابل پارس جنوبی جم متوجه شد 14 عضو این باشگاه به علت ابتلا به ویروس کرونا نمی‌توانند در سفر به جم حضور داشته باشند.

روزنامه گل -

 

یاسر رضوی

 

این اتفاق سبب شد تا بازی هفته بیست و سوم آبی پوشان مقابل شاگردان هومن افاضلی معلق شود. در حالیکه بازیکنان سرشناسی از جمله وریا غفوری به این ویروس مبتلا شدند، فرشید اسماعیلی یکی از بازیکنانی بود که شایعاتی مبنی بر کرونایی شدنش منتشر شد.

 

اسماعیلی با رد شایعه ابتلا به کرونا ابراز امیدواری کرد تمامی همبازیانش هر چه زودتر بهبودی خود را به دست بیاورند و تکلیف مسباقات لیگ برتر نیز مشخص شود. مشروح گفتگوی اسماعیلی با گل را می‌خوانید:

 

14 بازیکن و عضو تیم کرونا گرفته‌اند این نگران کننده نیست؟

 

واقعا و واقعا این را بگویم که وقتی به ما گفتند که چنین چیزی وجود دارد تمام بازیکنان را استرس گرفت. خانواده‌های ما خیلی استرس کشیدند و همینطور هواداران عزیز بسیار تماس گرفتند و جویای حال ما شدند اما وضعیت واقعا بدی است. نمی‌دانم اما باید یک فکری می‌کردند تا حساب کار به اینجا نرسید. متاسفانه وقتی که باشگاه ما مخالف برگزاری لیگ بود و می‌گفتیم سلامت همه در خطر است به ما می‌خندیدند و مسخره می‌کردند، جوک ساختند و شرایط خیلی عجیب است. نباید با آن شوخی کنند و این برخوردها اصلا خوب نیست.

 

شما با این حال چندین بار تست کرونا دادید.

 

این به هر حال لطف دکتر نوروزی و ستوده بوده که خیلی پیگیر کار ما بودند و برای آنها مهم بود. دکتر ستوده خودشان پزشک هستند و حتی به این ویروس هم مبتلا شده بود. ایشان خودش می‌دانست که کرونا با کسی شوخی ندارد و حتی جلساتی هم در فدراسیون فوتبال برگزار کردند اما افرادی که فوتبالی نیستند و جان فوتبالیست‌ها برای آنها اهمیت ندارد مسابقات را دوباره برگزار کردند. اگر یک مسئولی مثلا کرونا بگیرد بعد از دو هفته خوب می‌شود اما اگر یک فوتبالیستی به این ویروس مبتلا شود شاید تا آخر عمر نتواند دیگر فوتبال بازی کند.

 

اینطور گفته شده که شما برای رسیدن مصدومان به بازی‌ها دنبال وقت کشی هستید.

 

واقعا این دیگر چه بحثی است. تمام بازیکنان ما به فرودگاه رفته بودند و چنین مسائلی نبوده است. دوست دارند به دنبال حاشیه بروند تا بگویند این مسائل تقصیر دکتر ستوده است و ما از عمد تست را در بیمارستان آتیه انجام داده‌ایم. اصلا ما به آتیه نرفتیم و تست‌ها هم آنجا انجام نشده است.

 

سازمان لیگ نباید در این باره پاسخگو باشد؟

 

افرادی آنجا حضور دارند که هیچ چیزی برایشان اهمیت ندارد. فقط به قول رشید مظاهری اگر بحث آنها پول گرفتن از اسپانسر است ما فوتبالیست‌ها دور هم جمع شویم و آن پول را به آنها بدهیم تا با جان ما بازی نکنند. یک عمر است که همینطور برای فوتبالیست‌ها تصمیم گیری می‌کنند و این را بگویم که البته مقصر فوتبالیست‌ها هستند که با یکدیگر اتحاد ندارند. ما بازیکنان و تیم‌ها باید دست به دست بدهیم تا یک کانونی تشکیل شود و افراد غیرفوتبالی برای ما تصمیم نگیرند.

 

گفته بودند تست فرشید اسماعیلی هم مثبت شده است.

 

واقعا نگران کننده بود، من اما متوجه شدم که تست‌ام منفی شده است و واقعا خیلی بد بود اما من کرونا ندارم.

 

به شرایط خوبی رسیده بودی اما کرونا باعث تعطیلی لیگ شد.

 

خیلی تلاش کردم و از زمان استراماچونی شرایط خوبی داشتم اما با مصدومیت در بازی با نساجی و بازی بعدی که در سپاهان فشار آوردم باعث شد که مصدومیت بزرگی را تحمل کنم. من 12 ساعت فیزوتراپی می‌کردم که حجم آسیب دیدگی‌‌ام کم شود. بعد از این تمرینات در بازی با الکویت متاسفانه از همین ناحیه مصدوم شدم و این شانس من بود. امسال هر کاری کردم که بتوانم همیشه باشم اما نشد و این بالاخره جزوی از فوتبال است.

 

نگران نیستید سهمیه آسیایی نگیرید.

 

فعلا که چیزی مشخص نیست. باید یک تصمیمی برای مسابقات بگیرند. باید بگویند که تکلیف ما چیست نه اینکه یکسری تیم‌ها دنبال برگزاری مسابقات بودند و سهمیه بگیرند و بعد از اینکه حالا به رتبه دوم و سوم صعود کرده‌اند می‌گویند که لیگ تعطیل شود. ما که قبل از شروع مجدد مسابقات گفته بودیم بازی‌ها باید لغو شوند. باید یک تصمیم درست و حسابی می‌گرفتند تا چنین مسائلی پیش نیاید. چرا فوتبالی‌ها را دعوت نمی‌کنند که در این باره یک تصمیم درست بگیرند؟ اتفاقات عجیب و غریب است و امیدوارم که بهترین تصمیم را بگیرند تا کسی ضرر نکند.

 


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها