چرا خود سازمان لیگ تست کرونا نگرفت؟
16027
پاس گل به دروغگوها
15 تير 1399
245
ایرانی
استقلالی که در اهواز بازی کرده 13 مبتلا به کرونا پیدا می‌کند، اما ماشین‌سازی که در همین شهر به میدان رفته، حتی یک بازیکن آلوده هم ندارد

روزنامه گل- مقصود این مطلب آن نیست که خدای ناکرده استقلالی‌ها و فولادی‌ها را به دروغگویی یا بزرگنمایی در ماجرای اعلام تعداد مبتلایان خود به ویروس کرونا متهم کند؛ هرگز. این دو تیم روز شنبه و 24 ساعت پیش از دیدارشان با رقبا در هفته بیست‌وسوم، شهر را به هم ریختند و هر کدام مدعی در اختیار داشتن بالاتر از 10 عضو کرونایی شدند. در این میان برخی رقبا، استقلال و فولاد را به عدم ارایه اطلاعات صادقانه متهم می‌کنند و عقیده دارند این دو تیم در پی فرار از رقابت هستند. در نقطه مقابل فولاد و استقلال هم بقیه را متهم می‌کنند که بازیکن کرونایی دارند و پنهان می‌کنند. قانون می‌گوید اگر کمتر از 25 درصد اعضای تیم مبتلا شوند، باشگاه باید تابع برنامه بازی‌ها باشد و تنها نفرات بیمار موقتا کنار گذاشته می‌شوند. مسلما این موضوع به نفع تیم‌ها نیست و ممکن است بعضی‌ها برای استفاده کامل از بازیکنان‌شان، موضوع ابتلای آنها را پنهان کنند.

راستش این است که با چشم بسته و اطلاعات ناقص، نه می‌شود فولاد و استقلال را به خلاف‌گویی متهم کرد و نه می‌توان این نسبت را به بقیه باشگاه‌ها داد. الان در جایگاهی نیستیم که هیچ تیمی را به تمارض یا برعکس آن «سالم‌نمایی» متهم کنیم. با این وجود یک مساله را خیلی خوب می‌دانیم؛ اینکه اگر سازمان لیگ خودش راسا اقدام به نمونه‌گیری‌های منظم از همه تیم‌ها می‌کرد، باشگاه‌ها هم در مظان اتهام قرار نمی‌گرفتند. با این وجود هزینه‌های بالا و زحمت زیاد این کار باعث شد سازمان لیگ خودش را کنار بکشد و مسوولیت امر را به باشگاه‌ها واگذار کند؛ در نتیجه می‌بینیم استقلالی که در اهواز بازی کرده 13 مبتلا به کرونا پیدا می‌کند، اما ماشین‌سازی که در همین شهر به میدان رفته، حتی یک بازیکن آلوده هم ندارد. آیا واقعا این تناقض‌ها عجیب نیست؟


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها