مقایسه عملکرد مربیان استقلال در 6 بازی ابتدایی لیگ برتر
16015
فرهاد بهتر از منصوریان و استراماچونی نتیجه گرفته است
14 تير 1399
121
ایرانی
فرهاد مجیدی از نیم‌فصل دوم هدایت استقلال را در دست گرفت. البته با توجه به اینکه بازی با ماشین‌سازی تبریز قبل از تعطیلات نیم‌فصل برگزار شد و هنوز آبی‌ها‌ها سرمربی نداشتند، عملاً کارنامه فرهاد با استقلال در لیگ نوزدهم از هفته هفدهم آغاز شد.

روزنامه گل -‌مقایسه عملکرد فرهاد مجیدی در6 بازی ابتدایی‌اش در لیگ برتر از علیرضا منصوریان در لیگ‌های شانزدهم و هفدهم و آندره آ استراماچونی بهتر نتیجه گرفته است.عملکرد 4 مربی اخیر استقلال را در 6 بازی ابتدایی‌شان از لیگ شانزدهم تا به امروز باهم مرور می‌کنیم.


هفته اول تا ششم لیگ شانزدهم- منصوریان


علیرضا منصوریان در لیگ شانزدهم برای اولین بار به‌عنوان سرمربی استقلال روی نیمکت نشست. تساوی یک‌بریک مقابل نفت تهران،شکست 2 بر یک مقابل استقلال خوزستان،شکست 2 بر یک مقابل صنعت نفت آبادان، تساوی یک‌بریک مقابل پیکان و ماشین‌سازی و تساوی بدون گل برابر پرسپولیس کارنامه و عملکرد علی منصور در 6 بازی ابتدایی لیگ بود.4 تساوی و2 شکست، 5 گل زده،7 گل خورده و 4 امتیاز برای شروع منصوریان با استقلال قابل‌قبول نبود اما موفقیت‌های آبی پوشان از هفته هفتم و بازی با ذوب‌آهن آغاز شد که استقلال با نتیجه 2 بر یک ذوب‌آهن را شکست داد و اولین برد فصل را تجربه کرد.

 

هفته اول تا ششم لیگ هفدهم - منصوریان


علیرضا منصوریان در دومین فصل از حضورش در استقلال به‌عنوان سرمربی شروع خوبی نداشت.شکست یک‌بر صفر مقابل صنعت نفت آبادان،تساوی بدون گل مقابل استقلال خوزستان، برد یک‌بر صفر برابر تراکتور، شکست یک‌بر صفر و 2بر صفر برابر سایپا و پدیده و سرانجام باخت مقابل پارس جنوبی جم با نتیجه 2 بر صفر کارنامه علی منصور در 6 بازی نخست لیگ هفدهم بود و به‌نوعی نتایج فصل گذشته تکرار شد. 4 شکست،یک تساوی و یک باخت حاصل کار او بود. یک گل زده و 7 گل خورده و 4 امتیاز حاصل کار منصوریان در این بازی‌ها بود. پس از تساوی یک‌بریک مقابل ذوب‌آهن علی منصوریان جای خودش را به دستیار ایرلندی‌اش میک مک درموت داد و پس از یک بازی وینفرد شفر آلمانی سرمربی آبی‌ها شد.


هفته نهم تا چهاردهم لیگ هفدهم- شفر


وینفرد شفر آلمانی استقلال را پس از برتری یک آبی پوشان مقابل سپیدرود رشت از مک درموت تحویل گرفت. تساوی بدون گل مقابل فولاد خوزستان،باخت یک‌بر صفر در دربی،برتری2 بر صفر مقابل نفت تهران،تساوی بدون گل برابر سیاه‌جامگان،برتری 2 بر صفر مقابل گسترش فولاد و تساوی بدون گل برابر پیکان نتایج سرمربی آلمانی در 6 بازی ابتدایی بود. 2 برد، 3 تساوی و یک شکست حاصل کار شاگردان شفر بود.4 گل زده،یک گل خورده و 10 امتیاز حاصل کار شفر بود. او در هفته هفتم هم سپاهان را با نتیجه 3 بر صفر شکست داد و در آخر فصل هم با قهرمانی جام حذفی به کارش پایان داد و قراردادش تمدید شد.


هفته اول تا ششم لیگ هجدهم –شفر


وینفرد شفر در فصلی که خودش تیم را بسته را بود و از ابتدای فصل هدایت آبی پوسان را در دست گرفت نتایج اش مشابهِ 6 بازی ابتدایی فصل قبل و البته کمی ضعیف‌تر‌بود.تساوی بدون گل برابر پیکان،تساوی 2 بر 2 برابر ذوب‌آهن،برتری3 بر صفر مقابل تراکتور،شکست برابر پارس جنوبی جم، تساوی بدون گل برابر فولاد خوزستان،برتری 2 بر یک  مقابل نفت مسجدسلیمان کارنامه وینفرد شفر در 6 بازی ابتدایی بود.2 برد، 3 تساوی و یک شکست، 7 گل زده و 4 گل خورده و 9 امتیاز کارنامه پیرمرد آلمانی را در این 6 بازی تشکیل می‌دهد. پس از آن‌هم استقلال 2 تساوی بدون گل مقابل نساجی و پرسپولیس در هفته‌های ششم و هفتم کسی کرد تا انتقادها از شفر بالا بگیرد. سرانجام شفر در پایان هفته بیست و هفتم برکنار شد و جای خودش را به دستیارش فرهاد مجیدی داد.

 

هفته اول تا ششم لیگ نوزدهم- استراماچونی


آندره آ استراماچونی سرمربی ایتالیایی استقلال در لیگ نوزدهم شروع خوبی با استقلال نداشت. شکست یک‌بر صفر مقابل ماشین‌سازی،تساوی یک‌بریک برابر فولاد،تساوی یک‌بریک مقابل مفت مسجدسلیمان، شکست یک‌بر صفر برابر پرسپولیس،تساوی 2 بر 2 مقابل ذوب‌آهن و سرانجام برتری یک‌بر صفر برابر گل گهر سیرجان نتایج استقلال با استراماچونی در 6 بازی نخست بود. یک برد، 3 تساوی و 2 باخت کارنامه استراماچونی بود.6 گل زده، 7 گل خورده و 6 امتیاز حاصل کار مرد  ایتالیایی بود. استراماچونی پس از پایان هفته سیزدهم و بعدازاین که استقلال را به صدر جدول رساند به دلیل مشکلات مالی و مدیریتی قراردادش را یک‌طرفه فسخ کرد تا استقلالی‌ها قبل از پایان نیم‌فصل 3 بازی بدون سرمربی برابر پیکان( تساوی 2-2)،شاهین شهرداری بوشهر(پیروزی 4 بر یک) و ماشین‌سازی (شکست 2 بر یک) به میدان بروند.

 

هفته هفدهم تا بیست و دوم لیگ نوزدهم- مجیدی


فرهاد کارش در دور برگشت را از هفته هجدهم  با برتری 2 بر یک مقابل مفت مسجدسلیمان آغاز کرد.بعدازآن در هفته نوزدهم با پرسپولیس به‌تساوی 2 بر 2 رسید. در بازی بعدی هم با نتیجه 2 بر یک ذوب‌آهن را از پیش رو برداشت. آبی پوشان قبل از تعطیلی 4 ماهه لیگ به علی شیوع ویروس کرونا در سیرجان با یک گل مغلوب گل گهر شدند. در پایان تعطیلات هم آن‌ها بازی معوقه هفته هفدهم را 9 نفره با نتیجه 2 بر یک واگذار کردند و پس‌ازآن هم با سایپا به‌تساوی یک‌بریک رسیدند که نتیجه یک گل به خودی بود. 2 برد، 2 تساوی و 2 شکست حاصل کار استقلال فرهاد مجیدی در این 6 بازی بود.8 گل زده،8 گل خورده و 8 امتیاز حاصل کار فرهاد مجیدی در این 6 بازی است. بعد از وینفرد شفر که موفق شده بود در 6 بازی آغازین لیگ‌های هفدهم و هجدهم به ترتیب 10 و 9 امتیاز بگیرد، فرهاد به لحاظ کمی و صرفاً در بحث نتیجه‌گیری آمار بهتری از آندره آ استراماچونی و منصوریان در لیگ‌های شانزدهم و هفدهم دارد.آنهم در شرایطی که با محرومیت و مصدومیت زیاد بازیکنانش و تعطیلی 4 ماهه لیگ به دلیل کرونا شرایط عجیبی را نسبت به  وینفرد باتجربه پشت سر گذاشته است.          
    

     

 

 دیدگاه های کاربران (1 دیدگاه)
علی 15 / 04 / 1399 59 : 11 : 07

محکم بچسبید به فرهاد .استقلال از دهه شصت که نام گذاری کرد همیشه تیم بدبختی بوده است.بازیکنان خوبی داشته اما هیچ وقت مربی و مدیران خوبی نداشته است.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها