در مورد یک شایعه خطرناک
16002
قلعه‌نویی و استقلال؟ پسرفت یعنی همین!
13 تير 1399
230
ایرانی
پیوند دوباره قلعه و استقلال، شاید برای هیچکدام از آنها چندان خوش‌عاقبت نباشد

روزنامه گل- توقف استقلال برابر سایپا، مجموع امتیازات آبی‌ها از سه بازی لیگی اخیر را به عدد یک رساند که طبیعتا برای هواداران راضی‌کننده نیست. با این تساوی استقلال عملا از کورس قهرمانی خارج شد و فرهاد مجیدی هم به شدت تحت فشار قرار گرفت. به هر حال این مسایل در فوتبال طبیعی است و حتی محبوب‌ترین چهره‌های تاریخ فوتبال هم اگر در کسوت مربی نتیجه نگیرند، باید آماده انتقاد باشند. با این همه اتفاق عجیبی که در استقلال رخ داده، شکل‌گیری برخی کمپین‌ها در حمایت از بازگشت امیر قلعه‌نویی به تیم است؛ تحرکاتی که واکنش این مربی را هم به دنبال آورده: «تا وقتی جایی باشم همه تمرکزم روی همان تیم است. الان هم فقط به سپاهان فکر می‌کنم. فرهاد مجیدی سرمایه است. استقلالی‌ها از او حمایت کنند.»

مقصود این مطلب حمایت از فرهاد مجیدی نیست؛ چه اینکه او در حوزه‌های فنی و غیرفنی اشتباهات غیرقابل انکاری داشته است. با وجود این اولا در این مقطع خاص زمانی تلاش برای تغییر کادرفنی چندان منطقی به نظر نمی‌رسد و حداقل حق فرهاد این است که فصل را روی نیمکت آبی‌ها به پایان برساند. در ثانی، مساله اصلی همین علم شدن دوباره اسم قلعه‌نویی برای استقلال است. حتی اگر بخشی از بدنه هواداران استقلال خواهان وقوع چنین اتفاقی باشند، این ذهنیت عقب‌رونده واقعا خطرناک است. سوال اینجاست که یک مربی چند بار باید در یک تیم فرصت کار داشته باشد تا عیارش مشخش شود؟ قلعه‌نویی چهار دوره در استقلال سرمربیگری کرده و هر کاری می‌توانسته برای این تیم انجام داده است. آخرین روزهای حضور او در استقلال، هواداران برایش بنر روزشمار خداحافظی نصب کردند. او پس از نتایج ضعیف در لیگ‌های سیزدهم و چهاردهم از استقلال جدا شد و پس از آن هم همچنان در هیچ تیم دیگری موفق به کسب جام نشده است. بنابراین روشن نیست فلسفه «امیر، امیر» کردن‌های این اواخر در فضای مجازی چیست؟

صد البته احترام و ارزش‌های فنی قلعه‌نویی سر جای خودش محفوظ است، اما به نظر می‌رسد استقلال نیاز به «تفکر جدید» دارد. حتی اگر امکان جذب مربی خارجی فراهم نشد، بین همین گزینه‌های ایرانی هم هستند کسانی که پله‌پله بالا آمده‌اند و لیاقت کسب یک فرصت را دارند. پیوند دوباره قلعه و استقلال، شاید برای هیچکدام از آنها چندان خوش‌عاقبت نباشد.دیدگاه های کاربران (1 دیدگاه)
هر چی چونی بگه 14 / 04 / 1399 23 : 05 : 04

خب امیرشون راهشو بلده. لامصب گز اصفهان خوردن داره .مخصوصا مغزداراش !!!!!


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها