در حاشیه تصمیم عجیب فدراسیون فوتبال
15998
عجب کج‌سلیقه هستید شما!
12 تير 1399
186
الان کمیته داوران به سیدعلی لطف نکرده؛ بلکه او را در یک آزمون دشوار دیگر و در معرض کلی تهمت و اتهام جدید قرار داده است

روزنامه گل- یک هفته بعد از قیل و قال‌های بازی استقلال و فولاد، حالا کمیته داوران فدراسیون فوتبال داوران مسابقات هفته بیست‌وسوم را معرفی کرده است. بر این اساس اسم مهدی سیدعلی هم بین داوران به چشم می‌خورد و قرار است او قاضی دیدار شهرخودرو با گل‌گهر سیرجان باشد. این مساله از آن جهت اهمیت دارد که استقلالی‌ها به شدت به قضاوت سیدعلی در بازی با فولاد اعتراض داشتند و حتی فرهاد مجیدی پستی اتهام‌آمیز علیه این داور منتشر کرد. حالا فدراسیون با تصمیمی که گرفته به وضوح نشان می‌دهد از عملکرد سیدعلی در اهواز راضی بوده؛ وگرنه او هم مثل بقیه داوران خاطی مدتی محروم می‌شد.

نفس قضاوت دادن به سیدعلی هیچ اشکالی ندارد؛ چه اینکه اغلب کارشناسان داوری هم بعد از بازی فولاد و استقلال بر تصمیمات او صحه گذاشتند. اتفاقا خیلی خوب است که فدراسیون در چنین مواقعی پشت داورانش بایستد، اما انصافا مسابقه‌ای که برای قضاوت به سیدعلی داده شده بحث‌برانگیز است و از یک کج‌سلیقگی آشکار در فدراسیون حکایت دارد. سیدعلی می‌توانست این هفته یک بازی دیگر را قضاوت کند؛ مسابقه‌ای که نتیجه‌اش تاثیری روی سرنوشت استقلال نداشته باشد. بازی مشهد اما تابع این شرایط نیست. در حال حاضر شهرخودرو با 38 امتیاز بالاتر از استقلال 37 امتیازی ایستاده و یکی از اصلی‌ترین رقبای این تیم در مسیر کسب سهمیه آسیایی تلقی می‌شود. همین دو روز پیش هم فرهاد مجیدی در یک مصاحبه مهم به همه هواداران استقلال قول داد تیمش سهمیه آسیایی خواهد گرفت. حالا اگر سیدعلی در بازی شهرخودرو و گل‌گهر یک اشتباه فاحش به سود تیم مشهدی انجام بدهد و استقلال را کماکان پایین نگه دارد، هواداران این تیم شاکی نخواهند شد؟

واقعیت این است که حمایت با لجبازی فرق دارد. پشتیبانی خوب باید آمیخته به اندکی سلیقه و دوراندیشی باشد تا به نتیجه برسد. الان کمیته داوران به سیدعلی لطف نکرده؛ بلکه او را در یک آزمون دشوار دیگر و در معرض کلی تهمت و اتهام جدید قرار داده است. توجه کردن به این نکات ساده، واقعا کار سختی نیست.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها