امیری که رفت؛ نادری 50-50 شد
15997
آماده باش یحیی به ربیع خواه
12 تير 1399
179
رسیدن محمد نادری به بازی با پیکان بعد از مصدومیتی که پیدا کرده بود، یک خبر خوب برای کادرفنی پرسپولیس و هواداران این تیم بود. 

روزنامه گل - 

رسیدن محمد نادری به بازی با پیکان بعد از مصدومیتی که پیدا کرده بود، یک خبر خوب برای کادرفنی پرسپولیس و هواداران این تیم بود که چند هفته قبل خبر شوکه کننده مصدومیت محمد انصاری و دوری بلند مدت او حسابی باعث شد تا نگرانی‌ها بابت دفاع چپ این تیم بیش از پیش شود. شرایطی که باعث شد حتی یحیی از بازیکنان جوانی همچون سیداحسان حسینی هم که ذاتا یک دفاع وسط است، در این منطقه استفاده کند. این کار را یحیی در بازی دوستانه با شهرخودرو انجام داد و توانست در این بازی یک ارزیابی از جوانان تیمش در دوران پساکرونا لیگ داشته باشد تا در ادامه با افزایش میزان مصدومیت‌ها بتواند لیگ را با شرایط خوبی تمام و تیم را در مسیر قهرمانی حفظ کند. این نگاه از آنجایی مهم است که یحیی به جز لیگ، جام حذفی و آسیا را هم با پرسپولیس پیش رو دارد و این می‌طلبد که به بهترین شکل با مدیریت نفرات در مواقع لزوم از توانایی‌های دیگر بازیکنان در نقاط دیگر میدان در صورت نیاز بهره ببرد.

نگرانی بابت نادری هنوز ادامه دارد

هرچند محمد نادری در بازی با پیکان توانست به میدان برود و با نفوذهای خوب خودش حتی چند موقعیت هم بسازد که در نهایت یکی از آن‌ها را مهدی عبدی به گل تبدیل کرد اما در کل نگرانی‌ها بابت این بازیکن ادامه دارد. در این خصوص حتی شنیده شد بابت فشار بازی با پیکان بازهم نادری از محلی که کمی مصدومیت پیدا کرده بود، دچار ناراحتی است و شاید به بازی حساس این هفته مقابل شاهین بوشهر در ورزشگاه آزادی نرسد. هرچند که هنوز هیچ صددرصد نیست اما احتمالا شاید کادر پزشکی تیم بخواهد برای بدتر نشدن شرایط این بازیکن، این هفته را به میدان نرود که قطعا این مساله در آخرین زمان‌های باقی مانده به برگزاری این بازی مشخص می‌شود.

امیری هم نیست

یکی از نگاه‌های یحیی بابت پوشش جای خالی محمد انصاری استفاده از وحید امیری در دفاع چپ است. این تصمیم در جایی قوت گرفت که وضعیت نادری برای بازی با پیکان نامشخص بود. به همین خاطر گل محمدی قصد داشت با عقب آوردن امیری از او در صورت نرسیدن نادری در دفاع چپ بهره ببرد که نادری رسید و وحید امیری سرجای خودش بازی کرد اما مصدوم شد و در دقیقه 35 از زمین بیرون رفت. حالا یحیی هم امیری را هم ندارد که بخواهد در صورت مصدومیت احتمالی نادری از آن بهره ببرد و در کنار آن احسان حسینی هم آنچنان که باید و شاید تجربه بازی در این منطقه را ندارد که گل محمدی او را یک گزینه مناسب در این مقطع حساس برای سرخ‌ها تلقی کند. به هرحال ماجرای لنگ زدن چپ سرخ‌ها همچنان ادامه دارد و باید دید سرمربی پرسپولیس در نهایت چه تدبیری خواهد اندیشید؟

آماده باش به ربیع خواه

تدبیر یحیی اما گویا مشخص است و او قرار است در صورت مصدوم شدن نادری از محسن ربیع خواه در دفاع چپ بهره ببرد. بازیکنی که طی چند فصل اخیر از زمان برانکو گرفته تا کالدرون و حالا یحیی نشان داده که می‌تواند نقش یک آچارفرانسه را بازی کند. ربیع خواه که سابقه بازی در دفاع آخر و دفاع چپ هم برای پرسپولیس دارد در نبود کمال در میانه میدان بازی‌های بسیاری خوبی از خودش به نمایش گذاشت. حالا گویا در نهایت گل محمدی به این نتیجه رسیده با وضعیت به وجود آمده برای امیری و تجربه ناکافی حسینی بهترین گزینه برای او محسن ربیع خواه است. هرچند که در صورت استفاده از این بازیکن شاید ربیع خواه سرعت و قدرت حمل توپ نادری را نداشته باشد اما به نظر می‌رسد در منطقه چپ بتواند کار را برای سرخ‌ها در بیاورد و حداقل خیال آن‌ها در فاز دفاعی راحت باشد.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها