استراماچونی،نامجو مطلق، قلعه‌نویی یا فرهاد؟!
15987
4 احتمال و سناریو درباره آینده نیمکت استقلال
11 تير 1399
274
استقلال نیم‌فصل دوم با فرهاد مجیدی در 2 بازی پلی‌آف برابرالکویت(3 بر صفر) و‌الریان قطر( 5 بر صفر)که نمایش فوق‌العاده‌ای داشت و نتیجه خوبی گرفت تا همه به سرمربی جوان آبی‌ها و آینده این تیم امیدوارشوند.

روزنامه گل -فرهاد در لیگ هم شروع خوبی داشت و در هفته هجدهم نفت مسجدسلیمان را در تهران با نتیجه 2 بر یک شکست داد.هرچند استقلال نیاز داشت در دربی برنده شود و تا قبل از دقیقه 89 هم به خواسته‌اش رسیده بود اما درنهایت تساوی در اولین دربی نتیجه بدی برای فرهاد نبود، هرچند که نواز پیروزی‌هایش پاره شد. آبی پوشان بعد از دربی هم موفق شدند ذوب‌آهن را در ورزشگاه آزادی با نتیجه 2 بر یک شکست دهند. از 8 اسفند و بازی هفته بیستم بود که ناکامی‌های‌‌ استقلال با فرهاد مجیدی شروع شد.آن‌ها در سیرجان با یک گل مغلوب گل گهر شدند و بعدازآن لیگ به مدت 4 ماه تعطیل شد. آبی‌ها دوران پسا کرونا را با شکست مقابل فولاد خوزستان و تساوی برابر سایپا آغاز کردند تا کاملاً از کورس قهرمانی خارج شوند و حتی کسب سهمیه آسیایی هم به خطر بیافتد. پس از ناکانی در3 بازی متوالی حالا شایعه برکناری فرهاد مجیدی و حتی استعفای او مطرح‌شده است.در شرایط فعلی چند احتمال، شایعه و سناریو درباره نیمکت استقلال وجود دارد.


 سناریو اول: بازگشت استراماچونی


اولین واکنش‌ها به شکست استقلال هوادارانی بودند که در فضای مجازی از احمد سعادتمند خواستند تا آندره آ استراماچونی را برگرداند.موضوعی که وقتی سعادتمند مدیرعامل استقلال شد هم این بحث به راه افتاده بود. استقلالی‌ها چه  مرد ایتالیایی را برگردانند و چه برنگردانند به‌احتمال‌زیاد باید مبلغ قرارداد سال دوم او را هم بدهند. درنتیجه مسائل مالی چندان در این سناریو تعیین‌کننده و تأثیرگذار نیست و پولش از جیب استقلالی‌ها رفته است. اما مسئله اینجا است که استراماچونی تمایلی برای بازگشت له ایران ندارد و منتظر رسیدن پیشنهاد اودینزه است تا بار دیگر در کالچو مربیگری کند.برای همین تاکنون پیشنهاد باشگاه‌های متمول آسیایی را بی‌پاسخ گذاشته است.


سناریو دوم:برکناری فرهاد،سرمربیگری نامجو مطلق


شایعه شده است که باشگاه استقلال تصمیم گرفته تا فقط 2 بازی دیگر یعنی بازی با پارس جنوبی جم و تراکتو به فرهاد فرصت بدهد و اگر او نتواند تیمش را جمع‌وجور کند آن‌وقت او را برکنار خواهند کرد. بر همین اساس جانشین فرهاد هم مشخص‌شده و قرار است مجید نامجو مطلق تا پایان فصل سرمربی موقت استقلال شود. این سناریو یعنی برکناری یا استعفای فرهاد مجیدی و سپردن مسئولیت فنی تیم به دستیار باتجربه‌اش محتمل از بازگشت استراماچونی است. در فصل گذشته هم‌چنین اتفاقی برای وینفرد شفر افتاد و دستیارش یعنی فرهاد مجیدی جای او را گرفت. شاید این ماجرا به شکل دیگری برای خود فرهاد تکرار شود. دست‌کم فعلاً شایعه‌اش مطرح است.


سناریو سوم: بازگشت ژنرال


سناریو دیگری که در این روزها مطرح‌شده بازگشت امیر قلعه‌نویی به نیمکت استقلال برای فصل آینده است. واکنش ژنرال به این شایعه هم جالب بود و گفت فعلاً تمام تمرکزش روی سپاهان است تا نتایجی بگیرد که در آخر فصل شرمنده مردن اصفهان نشود. درواقع او بازگشت به  استقلال را نه رد کرد و نه دست به تکذیب آن زد، بلکه به آن چراغ سبز هم نشان داد و همه‌چیز را به آخر فصل موکول کرد.به‌این‌ترتیب ادامه دادن با فرهاد مجیدی با نامجو مطلق تا پایان فصل و بعدازآن سپردن نیمکت استقلال به قلعه‌نویی سومین احتمال و گمانه‌زنی درباره سرنوشت نیمکت استقلال است.موضع هواداران استقلال نسبت به قلعه‌نویی خیلی بهتر شده و بعید است که مانند گذشته بخواهند علیه موفق‌ترین سرمربی لیگ برتر موضع  منفی بگیرند.

 

سناریو چهارم: نتیجه گرفتن و ماندن فرهاد


فرهاد مجیدی اگر خودش به هر دلیلی نخواهد استعفا بدهد و برود، برای اثبات خودش دست‌کم 2 بازی دیگر مقابل پارس جنوبی جم و تراکتور فرصت دارد تا تیمش را جمع‌وجور کند. اگر فرهاد  بتواند تا 21 تیر استقلال را دوباره در مسیر موفقیت قرار دهد و در کورس سهمیه آسیایی نگه دارد این شانس را خواهد داشت که تا پایان فصل و جام حذفی سرمربی استقلال بماند و حتی طبق قراردادش در فصل بعد هم سرمربی این تیم باشد.البته حکم بازی جنجالی استقلال و فولاد هم می‌تواند روی سرنوشت فرهاد در استقلال تاثیرگذار خواهد بود. باید دید از این شایعه و احتمالات سرانجام کدام‌یک محقق می‌شود و نیمکت آبی‌ها در پایان فصل در اختیار کدام مربی خواهد بود؟          
                

 

 


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها