عبدی مغرور نشود آینده خوبی در پرسپولیس خواهد داشت
15986
محمدخانی: با این همه بازی، علیپور باید 100 گل می‌زد، نه 52 گل!
11 تير 1399
197
مهاجم سابق ملی‌پوش پرسپولیس عقیده دارد پرسپولیس با ادامه همین روند قهرمان لیگ می‌شود.

روزنامه گل -آرش جعفری

ناصر محمدخانی می‌گوید پرسپولیس در بازی با پیکان نشان داد که برای قهرمانی آماده است. مهاجم سابق ملی‌پوش پرسپولیس در ادامه به مهاجمان جوان پرسپولیس اشاره دارد و می‌گوید باید به آن‌ها میدان داد و حمایت کرد چراکه از خارجی‌ها بهتر هستند.  او اعتقاد دارد مهاجمی مثل عبدی می‌تواند در آینده یکی از بهترین‌ها باشد به شرطی که مغرور نشود و به حاشیه نرود.


محمدخانی با اشاره به رسیدن علیپور به رکورد فرشاد پیوس از دوست و هم‌بازی سابق خود حمایت می‌کند و می‌گوید نمی‌خواهم از ارزش‌های علیپور کم کنم ولی فرشاد پیوس با حضور در 2 یا 3 لیگ 52 گل زد و علیپور باید با توجه به حضور در 7 لیگ تا الان حداقل 100 گل می‌زد!

 

پرسپولیس در شروع دوباره لیگ با یک بازی پرگل پیکان را شکست داد بازی را چطور دیدید ؟


بعد از مدت‌ها که لیگ تعطیل بود یک بازی خوبی را دیدیم. البته کم‌وکاستی‌هایی داشت که آن‌هم به خاطر دوری 4 ماهه بازیکنان از شرایط مسابقه طبیعی بود. من عقیده دارم اگر مهاجم‌های پرسپولیس بیشتر دقت می‌کردند می‌توانستد بیش از 3 گل بزنند، تا بازی پرگل‌تر شود.

 

اشاره به مهاجمان پرسپولیس داشتید عبدی بااینکه به‌عنوان بازیکن تعویضی به زمین آمد 2 گل به ثمر رساند او را چطور دیدید ؟


بازیکن جوان خوبی است. در دربی با گلی که زد نام خودش را بر سر زبان‌ها انداخت. اما بعدازآن چیز زیادی از او ندیدیم. شاید هم کالدرون از او زیاد بازی نمی‌گرفت ولی حالا که یحیی دوباره به او فرصت داد خودش را نشان داد. اما در خصوص فنی بودن او باید بگویم خوب شوت می‌زند و به‌خوبی در فضا جاگیری می‌کند. قدرت دریبلینگ خوبی هم دارد. گل اول او را نگاه کنید. در فضا به‌خوبی جا گرفت و بعد باقدرت دریبلینگ بالا دروازه‌بان را جا گذاشت و گلزنی کرد. در گل دوم هم نشان داد قدرت سرزنی خوبی دارد. او را پرانرژی و باهوش دیدم. بنابراین باید گفت با توجه به فیزیک خوبی که دارد می‌توان مهاجم خوبی را در آینده برای پرسپولیس متصور بود به شرطی که مغرور نشود.

 

باید به چنین مهاجمانی اعتماد کرد یا مهاجمانی مثل استوکس را خرید ؟


من صد درصد موافق میدان دادن به چنین مهاجمانی هستم. شاید تجربه استوکس را نداشته باشند ولی وقتی به آن‌ها میدان دهید و حمایتشان کنید مطمئن باشید از استوکس و استوکس‌ها بهتر می‌شوند. خوشبختانه یحیی گل محمدی مهاجمی است که به جوان‌ها اهمیت می‌دهد و دیدید که با بازی دادن به جوان‌ها جواب اعتمادش را گرفت. بازهم تأکید می‌کنم ما بازیکنان جوان به‌مراتب بهتر از استوکس داریم که باید به آن‌ها میدان داد و حمایت کرد.

 

علی علیپور هم با تک‌گلی که زد موفق شد به رکورد فرشاد پیوس برسد؟


اول از هر چیزی به او تبریک می‌گویم. علی علیپور هم مهاجم خوبی است و در این سال‌ها هم یک‌بار آقای گل شده و هم‌بازی کن تأثیرگذاری بوده است. اما من می‌خواهم یک‌چیزی بگویم و این از ارزش‌های او کم نمی‌کند. علی علیپور 7 فصل یا بیشتر است که دارد در لیگ بازی می‌کند ولی فرشاد فقط 2 یا 3 فصل در لیگ بازی کرد و بعد هم بازنشسته شد. بنابراین او طی 2 یا 3 فصل در لیگ 52 گل زد. اما علیپور طی این چند سال موفق شده 52 گل بزند و به رکورد او برسد. بنابراین نمی‌تواند قیاس جالبی باشد. من عقیده دارم علیپور باید تا الان نزدیک به 100 گل می‌زد.

 

شما به لحاظ فنی علیپور را چطور می‌بینید ؟


ببینید من الان در لابه‌لای حرف‌هایم گفتم از ارزش‌های او نمی‌خواهم چیزی کم کنم، چون بازیکن خوبی است. او هم خوب شوت می‌زند و هم خوب سر می‌زند. او الان سنی ندارد تازه 25 سالش است و جا دارد که بهتر شود. من عقیده دارم مهاجمی که به پرسپولیس می‌آید باید آن‌قدر خوب شود که 6 ماه یا نهایتاً یک سال بعد به تیم ملی برسد و در آنجا هم فیکس شود. شما نگاه کنید دربازی با پیکان علیپور می‌توانست هت تریک کند ولی دو موقعیت خوب گلزنی را به‌راحتی از دست داد درحالی‌که می‌توانست با زدن 3 گل در صدر جدول گلزنان قرار بگیرد.من عقیده دارم علیپور می‌تواند بهتر از این باشد او باید به خودش تلقین کند که بهترین است و مطمئن باشید که می‌تواند با زدن گل‌های بیشتر تمام رکوردها را بشکند.

 

خیلی‌ها می‌گویند فوتبال زمان شما با الان قابل قیاس نیست ؟


این حرف را قبول ندارم. فوتبال زمان ما به‌اندازه خودش سخت بود. آن موقع و بعدازانقلاب فوتبال ایران در باشگاه‌های تهران خلاصه می‌شد و تمام تیم‌ها قوی و بزرگ بودند وقتی تمام فوتبال ایران در باشگاه‌های تهران جمع شده بود باید بگویم فوتبال تهران  چکیده کشور بود. فرشاد در فوتبال باشگاه‌های تهران هرسال آقای گل می‌شد. به فوتبال قطر هم که رفت آقای گل شد. حتی یک‌فصل خود من در باشگاه‌های تهران که 14 بازی بود با 16 گل‌آقای گل شدم که میانگین بیشتر از 1 گل بود. بنابراین باید بگویم فوتبال زمان ما به‌اندازه الان سخت بود و شاید هم سخت‌تر.  

 

بیرانوند هم که قراراست برود این به تیم در ادامه کار ضربه نمی‌زند ؟


بیرانوند بازیکن خوب و تأثیرگذاری است. در این سال‌ها خیلی به تیم کمک کرده است. اما رفتن او به تیم ضربه نمی‌زند چون جانشین او گلر خوبی است. رادو امسال در چند بازی که جانشین بیرانوند بود به‌خوبی کارکرد و نشان داد می‌توان به او اطمینان کرد. بنابراین با رفتن بیرانوند در ادامه لیگ مشکلی نخواهیم داشت.

 

در این شرایط وحید امیری هم مصدوم شد و چند هفته نخواهد بود ؟


وحید بازیکن خوبی است و تأثیرگذاری خودش در تیم را ثابت کرده است. اما امادرسمت چپ زمین بازیکنان خوبی داریم. ترابی و عالیشاه به‌خوبی خلاءاور ا پر می‌کنند.

 

پرسپولیس قهرمان می‌شود ؟


به‌قول‌معروف پرسپولیس با همین فرمان ادامه دهد قهرمان می‌شود ولی نباید هیچ حریفی را دست‌کم بگیرند. من فکر می‌کنم تنها تیم که می‌تواند پرسپولیس را تهدید کند سپاهان است.

 

 


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها