هنوز هم مشتاق گلزنی ام و فصل باید برایم خوب تمام شود
15983
قاضی: من زلاتان فوتبال ایران هستم نه مارکوپولو
11 تير 1399
190
شهرخودرو به نظر می‌رسد با رفتن یحیی هم می‌تواند همچنان به کسب سهمیه فکر کند و در شرایطی این اتفاق افتاده که شاگردان سرآسیابی بعد از شروع دوباره لیگ، با قرار گرفتن در جایگاه دوم نشان دادند که برای این خواسته برنامه دارند.

روزنامه گل -

 

سیدیاسر رضوی


در این بین یکی از مهره‌های این سرمربی، یک بازیکن باتجربه به اسم محمد قاضی است. بازیکنی که نیم فصل دوم بعداز یک تجربه تلخ در نساجی که به خاطر بدهی باشگاه کارت بازی اش صادر نشد، در شهرخودرو نشان داده یک بازیکن در خدمت تیم است که نمونه این مساله را در بازی با ذوب آهن دیدیم و در گل اولی که سعید صادقی به ثمر رساند نقش داشت. قاضی که برخلاف همه حرف‌ها معتقد است به او زلاتان ایران گفته می‌شود از اشتیاق خودش برای گلزنی حرف به میان آورد که قطعا در هفته‌های باقی مانده طلسم گل نزدن او خواهد شکست.

 

شروع خوبی داشتید و در اولین گام بعد کرونا شهر خودرو دوباره مدعی شد. بازی با ذوب آهن چطور بود؟


قطعا بعد از تعطیلی لیگ به خاطر کرونا که خیلی طول کشید تا بازی‌ها شروع شود، کار برای هر دو تیم سخت بود اما به نظرم در نهایت هر دو تیم نمایش خوبی داشتند. در این بازی از همان ابتدا شهر خودرو خوب توانست مالک توپ و میدان باشد و در نهایت هم توانستیم سه امتیاز این بازی را به دست بیاوریم که کمک زیادی به ما در جدول کرد تا امید به خدا بتوانیم فصل را به بهترین شکل تمام کنیم.

 

به نظر می‌رسد در این مدتی که اجازه تمرینات برای شروع لیگ داده شد، آمادگی خوبی به دست آوردید؟

 

بله این حرف را قبول دارم و ما در این مدت تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتیم. البته در این مدت که تمرنیات تعطیل بود کادرفنی کاملا بر تمرینات انفرادی بازیکنان نظارت داشت تا با شروع دوباره کار بچه‌ها از آمادگی نسبی برخوردار باشند. با شروع تمرینات هم که کار با توپ بود در این یک ماه تمام بچه‌های تیم به خوبی تدابیر کادرفنی را دنبال کردند و تا حدودی خودمان را به مرز آمادگی قبل از دوران کرونا رسانده‌ایم که در ادامه قطعا بهتر خواهیم شد. در این مدت هم که چند بازی دوستانه داشتیم و عملکردمان در دوران آمادگی در بازی با ذوب آهن نشان داد که خوب کار را دنبال کرده ایم. سه امتیاز این بازی خیلی حساب بود و به این ترتیب می‌توانیم به کسب سهمیه آسیا فکر کنیم.

 

پس برای قهرمانی برنامه‌ای ندارید؟

 

به هرحال اگر منطقی نگاه کنید فاصله پرسپولیس در صدر جدول یک فاصله مناسب برای این تیم است. هرچند که این اختلاف نمی‌تواند یک حاشیه امنیت باشد اما توپ گرد است و ممکن است در این هشت هفته اتفاقات زیادی بیفتد. با این حال کف کار برای ما کسب سهمیه آسیاست که استحقاق دستیابی به آن را داریم.

 

در این بازی همه کار کردی جز گل زدن. هم درگیرانه بازی کردی، هم در کارهای دفاعی ظاهر شدی و در گل اول سعید صادقی به ذوب آهن هم نقش داشتی. به نظرت این طلسم گل نزدن تو امسال بالاخره شکسته خواهد شد؟


در این مسابقه تمام هدف من به عنوان مهاجم و بقیه بازیکنان این بود که بتوانیم سه امتیاز بازی را به دست بیاوریم که به همین خاطر فرقی نمی‌کند، چه کسی گلزنی کند. البته در این بازی من آنچنان که باید و شاید موقعیت نداشتم اما خوشحالم که در کارهای دفاعی و فاز تهاجمی تیم موفق بودم و در گل اول تیم هم نقش داشتم. شهر خودرو در نیم فصل دوم تغییرات زیادی داشته و تا تیم کار را برای هماهنگی با کادرفنی جدید دنبال می‌کرد به کرونا خوردیم و رقابت‌ها تعطیل شد و همین مساله نقش بسزایی در کم هماهنگ بودم تیم داشت.

 

تو چندین سال در کورس آقای گلی بودی اما رفتن به نساجی همه چیز را برای تو به یکباره عوض کرد؟


نساجی تیم خوبی بود و به نظرم انتخاب خوبی هم داشتم. هواداران پرشور و دوست داشتنی که هنوز هم به من لطف دارند اما یک اتفاق که به هیچ عنوان ربطی به من نداشت باعث شد تا یک فصل من را تحت الشعاع قرار دهد. با این حال الان در شهر خودرو هستم و تمام تمرکزم روی موفقیت در این تیم است. من همان طور که گفتید چندین سال به جز امسال در کورس بهترین گلزنان لیگ قرار داشتم و حتی در زمان کی روش عملکردم آنقدر خوب بود که سرمربی سابق تیم ملی با حضور در یکی ازتمرینات به من گفت همچنان روی تو برای دعوت به تیم ملی حساب می‌کنم. با این حال من با تجربه چندین سال حضوردر لیگ برتر و بازی در تیم‌های بزرگ لیگ همیشه دنبال موفقیت تیم هستم، هرچند که وظیفه من گلزنی است و این طلسم به زودی شکسته خواهد شد چون باید فصل برای من طوری تمام شود که حداقل کمی برای من راضی کننده باشد.

 

تو مقابل ذوب آهنی بازی کردی که چندین سال در این تیم حضور داشتی و با بهترین نمایش هم به تیم ملی رسیدی و هم فینال لیگ قهرمانان آسیا را تجربه کردی. به نظرت چرا ذوب آهن با آن تیم قدرتمند سال‌های گذشته فاصله گرفته است؟


من سه سال فوق‌العاده در ذوب آهن داشتم و موفق شدم با این تیم به فینال آسیا راه پیدا کنم که این یک افتخار بزرگ در زندگی من و فوتبال ایران بود. من با لباس ذوب آهن عملکرد خوب و بی‌نظیری داشتم که موجب شد در این تیم روزهای خوشی را پشت سر بگذارم. تیمی که ما در اختیار داشتیم از نظر بازیکن و سطح فنی یک تیم با کیفیت و بین المللی بود. با توجه به مشکلات به وجود آمده در مدیریت این تیم و کادر فنی موجب شده این تیم نتواند نتایج لازم را بگیرد اما با این حال مطمئن هستم ذوب آهن به روزهای خوب خود باز می‌گردد.

 

بعد رفتن یحیی، شهر خودرو به نظرت چرا نتوانست نتیجه لازم را بگیرد.


دلیل نخست همان تغییرات در کادرفنی بود که زمان می‌خواهد تیم به هماهنگی برسد. وقتی آقای سرآسیابی به عنوان مربی جدید تیم انتخاب شد تیم تمرینات با جدیت بیشتری دنبال شد  و بعد هم وارد بازی‌های آسیایی شدیم. ما در پلی‌آف دو بازی سخت و نفس‌گیر انجام دادیم که هر دو بازی‌ در خارج از خانه بود و همین فشار را روی ما بیشتر کرد. همچنین ما در لیگ نیز باید برای کسب سهمیه رقابت می‌کردیم به همین دلیل خستگی بر روی بازی ما تاثیرگذار بود. ما در ادامه رقابت‌های آسیایی دو بازی سخت در خارج از خانه انجام دادیم مخصوصا با پاختاکور و اگر ما این بازی را در خانه انجام می‌دادیم قطعا با حضور تماشاگران می‌توانستیم نتیجه مطلوب‌تری کسب کنیم. این حق ما بود تا در آسیا میزبان باشگاه‌های دیگر باشیم. همه این عوامل دست به دست هم داد تا ما نتوانیم نتایج مناسبی بگیریم.

 

چقدر امیدوار به موفقیت در ادامه رقابت‌های لیگ قهرمانان هستید؟


بین بازی‌های لیگ برتر و مسابقات لیگ قهرمانان فاصله زمانی وجود دارد از این رو  با اتمام مسابقات لیگ برتر ما می‌توانیم خود را به مرز آمادگی لازم برای شرکت در این مسابقات  برسانیم. اما تمام تمرکز ما برای مسابقات لیگ است تا بتوانیم با یک نتیجه مطلوب دل هواداران را شاد کنیم. همه ما در تیم از خط دروازه تا خط حمله به دنبال آن هستیم تا بتوانیم برای تیم کاری بکنیم.

 

بازی با گل گهر را چطور می‌بینی؟


 گل گهر با هدایت مجید جلالی دگرگون شده است و نتایج خوبی گرفته تا جایی که آنها موفق شدند استقلال مدعی را شکست دهند به همین دلیل به نظر می‌رسد با آنها بازی قشنگی را در پیش رو داشته باشیم. در این بازی برای رسیدن به حداقل خواسته خودمان یعنی کسب سهمیه و اینکه بتوانیم یک رتبه مناسب را به دست بیاوریم به دنبال برد هستیم تا از رقبا عقب نمانیم.

 

اما بازی‌های سختی هم با دیگر مدعیان بالانشین جدول دارید؟


بله ما هم با تیم‌های بالای جدول بازی داریم و هم تیم‌های قعر نشین که هر یک از این تیم‌ها انگیزه خاصی برای نتیجه‌گیری دارند که همین موجب دشوار شدن بازی‌های ما می‌شود. تک تک این بازی‌ها برای ما ارزشمند است و ما به تمام امتیازات در این بازی‌ها نیازمند هستیم تا بتوانیم به هدف نهایی خود برسیم. ما و تمامی اعضای کادر فنی هم قسم شدیم تا در پایان فصل بتوانیم با بهترین نتیجه دل هواداران مشهدی را شاد کنیم.

 

به نظرت قهرمان لیگ را می‌توان حالا شناخت؟


با توجه به شرایط خوب پرسپولیس و فاصله امتیازی که نسبت به سایر رقبا دارد و برد دیروز این تیم و با توجه به بازی‌های که این تیم  پیش رو دارد. شرایط برای قهرمانی آنها محیا است و پرسپولیس قهرمان لیگ نوزدهم خواهد شد.

 

راستی همیشه یک سوال تکراری از تو پرسیده می‌شود که چرا اینقدر تیم عوض می‌کنی و به تو لقب مارکوپولو داده اند. واقعا چرا؟


(خنده) من سه سال در ذوب‌آهن حضور داشتم و با این تیم نایب قهرمان آسیا شدم، دو سال در فولاد بازی کردم اما متاسفانه بعد از آن در 5 سال 5 تیم مختلف عوض کردم. به طور مثال در نساجی 3 ماه کارت بازی من بخاطر بدهی این باشگاه صادر نشد و من از نظر فوتبالی خیلی ضرر کردم. برخی از این مشکلات باعث شد من تیم‌های خود را عوض کنم. اگر بسیاری از این باشگاه نسبت به بازیکنان و هواداران مسئولیت پذیر بودند من می‌ماندم و بازی خود را انجام می‌دادم اما انقد مرا آزار دادند تا مجبور می‌شدم در انتهای فصل تصمیم به ترک تیم بگیرم فقط برای اینکه در یک تیم دیگر به دنبال شرایط بهتر باشم. در حالی که من هرگز علاقه نداشتم مدام تیم خود را عوض کنم. از همین رو خیلی‌ها به من به جای لقب مارکوپولو لقب زلاتان ایران را داده‌اند هرچند که خودم به شخصه دوست دارم کارم در یک تیم دنبال کنم.

 


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها