يك آمار، يك واقعيت
15977
چرا بايد نگران پرسپوليس بود؟
11 تير 1399
305
در شش بازي آخر ليگي و آسيايي، پرسپوليس فقط يك كلين‌شيت داشته كه آن هم برابر سپاهان بوده؛ تيمي كه به زمين نيامد و سه بر صفر بازنده شد

روزنامه گل- پرسپوليس در اولين بازي رسمي دوران كرونا موفق شد پيكان را در ورزشگاه شهر قدس شكست بدهد و يك گام بلند ديگر به سمت قهرماني چهارم بردارد. اين دومين پيروزي پياپي قرمزها با نتيجه سه بر يك بود. آنها قبل از تعطيلات كرونايي هم شهرخودرو را با همين نتيجه شكست داده بودند. آنچه اما بیش از هر چیز دیگری در نمايش اخیر سرخپوشان توي ذوق مي‌زد، سهل‌انگاري شگفت‌انگيز اين تيم در مسايل دفاعي بود. واقعيت آن است كه پرسپوليس مدتهاست در دفاع از دروازه‌اش دچار بي‌مبالاتي شده است. پيكان در اين مسابقه چندين موقعيت خوب گلزني داشت كه به ثمر رسيدن هر كدام از آنها مخصوصا در اوايل نيمه دوم، مي‌توانست سرنوشت كل بازي را تغيير بدهد. قبل از تعطيلات هم شهرخودرو كلي موقعيت جلوي پرسپوليس داشت، اما در روزي كه رادوشوويچ ستاره سرخ‌ها بود، تيم مشهدي هم تنها يك بار به گل رسيد.

در شش بازي آخر ليگي و آسيايي، پرسپوليس فقط يك كلين‌شيت داشته كه آن هم برابر سپاهان بوده؛ تيمي كه به زمين نيامد و سه بر صفر بازنده شد. اين عملكرد قابل دفاع نيست و در بزنگاه‌هاي بزرگ ممكن است كار دست تيم بدهد. پرسپوليس به زودي در جام حذفي بايد برابر سپاهان، استقلال يا تراكتور قرار بگيرد. آنها در آسيا هم ديگر فرصت لغزش ندارند. بعد با اين ساختار دفاعي آسان‌گير چقدر مي‌توان به كسب موفقيت‌هاي بزرگ خوشبين بود؟

همچنين لازم است يحيي گل‌محمدي دليل بازي كردن عليرضا بيرانوند در اين مسابقه را توضيح بدهد. تا جايي كه يادمان مي‌آيد مسابقات ليگ در حالي تعطيل شد كه بوژيدار رادوشوويچ فيكس بود و عملكرد خوبي هم داشت. گلر كروات در قرنطينه موهايش را تراشيد و به تمرين انفرادي ادامه داد. بعد از بازگشايي تمرينات هم به سرعت به تهران آمد؛ پس چرا نبايد بازي كند؟ نمايش بيرانوند در بازي يكشنبه‌شب چه نقطه قوتي داشت كه بتواند بازگشت رادو به نيمكت را توجيه كند؟


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها