فالو و آنفالو؛ بیراهه فرهاد
15976
پایت را روی زمین بگذار!
11 تير 1399
233
بعد از این جانشینی، همه موفقیت‌ها به استراماچونی نسبت داده می‌شد و همه ناکامی‌ها در سبد مجیدی قرار می‌گرفت؛ اتفاقی که الان رخ داده است

روزنامه گل- اوضاع برای استقلال و فرهاد مجیدی خوب پیش نمی‌رود. تساوی ناامیدکننده با سایپا رسما آبی‌پوشان را وارد بحران کرد. این سومین بازی بدون پیروزی استقلال در لیگ بود؛ یک ناکامی دور از انتظار که نه‌تنها تیم را از کورس قهرمانی دور کرد، بلکه حالا حتی کسب سهمیه آسیا را هم برای استقلال دشوار کرده است. در این شرایط مسلما فرهاد مجیدی بیش از سایرین آزار می‌بیند؛ محبوب‌ترین چهره عصر معاصر استقلال که شاید هرگز شرایطی شبیه این را تجربه نکرده بود. فرهاد همیشه عادت داشت مورد ستایش قرار بگیرد و هر کاری می‌کند، از سوی سیل حامیان تیفوسی‌اش پشتیبانی شود. حالا اما او هر روز با هزاران کامنت اعتراضی جدید مواجه می‌شود؛ پیام‌هایی که معلوم است از سوی استقلالی‌های دوآتشه نوشته شده و مضمون اکثرشان هم به انتقاد از عملکرد «هفت مقدس» اختصاص دارد.

مجیدی برای سرمربیگری در استقلال دو ریسک همزمان را با هم پذیرفت. بسیاری عقیده دارند حتی در شرایط عادی هم استارت کار با تیمی به بزرگی استقلال برای فرهاد مناسب نبود و او باید مثل محمود فکری یا مهدی پاشازاده کارش را از رده‌های پایین‌تر و تیم‌های کوچک‌تر آغاز می‌کرد. مجیدی اما عقیده‌ای به این «پرهیز» نداشت و حتی یک بار برای حامیان این طرز تفکر خط و نشان اساسی کشید. ریسک دوم فرهاد هم جانشینی با آندرا استراماچونی بود. اگرچه روشن است که استراماچونی با تصمیم قطعی از ایران رفت و هرگز هم برنخواهد گشت، اما باز برخی هواداران عامی‌تر استقلال منتظر بازگشت او هستند. برای آنها، استقلال امانتی است که باید صحیح و سالم به دست مربی ایتالیایی بازگردانده شود. این جماعت درک نمی‌کنند که در دو بازی آخر نیم‌فصل اول وریا غفوری تیم را هدایت کرد و استقلال پنج امتیاز کلیدی از دست داد. فرهاد به زعم خودش آمد تا در یک حرکت فداکارانه تیم را جمع کند، اما هوادار طور دیگری به موضوع نگاه می‌کند. به علاوه بعد از این جانشینی، همه موفقیت‌ها به استراماچونی نسبت داده می‌شد و همه ناکامی‌ها در سبد مجیدی قرار می‌گرفت؛ اتفاقی که الان رخ داده است.

در دو بند بالا شرح مصایب را گفتیم؛ اما علاج این درد هم کاری نیست که فرهاد مجیدی می‌کند. طغیان در کنار زمین، افشاگری کور در فضای مجازی یا آنفالو کردن ملت در اینستاگرام واقعا راه به جایی نمی‌برد. اینها فقط نشان می‌دهد دست سرمربی استقلال خالی است و پای او روی زمین نیست. فرهاد نیاز به واقع‌گرایی بیشتری دارد. او باید مشکلاتش را در زمین و در دنیای حقیقی حل کند. این شاید پروژه‌ای سخت و طولانی باشد، اما راه دیگری وجود ندارد. اینکه مربی سر شب مساوی کند و نیمه‌های شب غضبش را در اینستاگرام نشان بدهد، فقط مردم را ناامیدتر می‌کند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها