خلوص نیت را در گفتار نکونام حس کردم
15950
روشن : جواد میخواست رضایت بدهد، اصغر خودش کوتاهی کرد!
09 تير 1399
257
کاپیتان ملی‌پوش استقلال عقیده دارد از قبل هم معلوم بود این تیم مقابل فولاد به مشکل می‌خورد چون به‌خوبی برای مسابقات آماده نشده است.

روزنامه گل -


آرش جعفری

حسن روشن می‌گوید با ادامه این وضع در سایر رقابت‌های لیگ هم نمی‌توانیم نتیجه بگیریم بنابراین فرهاد مجیدی باید تغییر ایجاد کند. روشن  در ادامه به بازداشت حاجیلو اشاره دارد و می‌گوید نکونام قصد داشته پرونده را مختومه کند ولی حاجیلو جواب تماس‌های نکونام را نمی‌داده است.


روشن به رفتن دیاباته هم اشاره می‌کند و می‌گوید این نشانه عدم مدیریت باشگاه است که بازیکن و مربی هر موقع می‌خواهد سرش را بی اندازد پایین  و برود.

 

جلسه‌ای با رئیس ورزش استان تهران همراه علی پروین و بیژن ذوالفقار نسب داشتید گویا در خصوص انتخابات هیات فوتبال تهران بود ؟


در خصوص انتخابات هیات فوتبال تهران صحبت کردیم اما محور اصلی جلسه ما در خصوص فوتبال پایه و آکادمی‌ها و مدارس فوتبال در تهران بود.


 
اتفاقاً علی پروین هم به این موضوع اشاره‌کرده و گفته فوتبال تهران سال‌هاست که مهره قابل‌توجهی به فوتبال کشور معرفی نکرده است؟


آقای پروین به نکته خوبی اشاره کردند. دقیقاً درست می‌گویند. یک‌زمانی بازیکنان تیم‌های تهرانی استخوان‌بندی تیم ملی فوتبال ایران را تشکیل می‌دادند.اما الان دیگر شما به‌ندرت بازیکن تهرانی در تیم ملی می‌بینید. متأسفانه بازیکن سازی در باشگاه‌های تهرانی از بین رفته است. متأسفانه فساد در فوتبال پایه بیداد می‌کند و همه بازیکنان و باشگاه پولی شده‌اند.  زمان ما هر باشگاه کلی بازیکن به فوتبال معرفی می‌کرد و رقابت شدیدی بین باشگاه‌ها بود اما الان این‌گونه نیست. برای همین ما از رئیس ورزش تهران خواستیم به این موضوع  ورود کند و فوتبال پایه را سروسامان دهد.

 

 شکایت نکونام از اصغر حاجیلو باعث شد او به زندان بیافتد فکر نمی‌کنید برای پیشکسوتان استقلال این موضوع خوب نیست ؟


مسلماً چنین چیزی نه‌تنها  برای باشگاه استقلال و پیشکسوتانش خوب نیست، بلکه برای جامعه فوتبال زشت است که دو بازیکن چنین کاری باهم بکنند حالا پیشکسوت  و یا در حال بازی  کردن باشند!

 

شما با نکونام یا حاجیلو صحبت نکردید ؟


اتفاقاً من ابتدا به نکونام زنگ زدم که با او صحبت کنم و به قولی به‌عنوان یک فوتبالیست گله کنم اما جواب تلفن من رو نداد. اما بعداً خودش با من تماس گرفت که به او گفتم تو کاپیتان تیم ملی بودی اصغر هم کاپیتان تیم ملی بوده این کار خوب نبود باید این مشکل را بدون اینکه موضوع رسانه‌ای شود و یا به دادگاه کشیده شود حل می‌کردید و حالا هم که به دادگاه کشیده شد نباید با بازداشت و این حرف‌ها کشیده می‌شد که نکونام به من جواب قانع‌کننده‌ای داد و وقتی دیم با خلوص نیت حرف می‌زند حرف او را قبول کردم.

 

مگر نکونام به شما چه گفت که حرف او را قبول کردید ؟


جواد به من گفت که قرار بوده پرونده  را مختومه اعلام کند. حتی وکیلش هم به‌پیش قاضی رفته و گفته پرونده بسته شود ولی قاضی گفته برای مختومه شدن باید طرف مقابل هم برود اما اصغر نه‌تنها به دادگاه نرفته بلکه جواب تلفن وکیل نکونام را هم نداده است و برای همین گویا حکم او غیابی و از طرف دولت صادر و مجبور به پرداخت 4 میلیون تومان به صندوق دولت شده است. من واقعاً خلوص نیت را در صحبت‌های نکونام حس کردم و فکرمی‌کنم کوتاهی از اصغر بوده که به دادگاه نرفته تا مشکل به‌راحتی حل شود.

 

استقلال لیگ را با شکست شروع کرد نظر شما در مورد این بازی چیست ؟


من بازی را نگاه نکردم. اما مشخص بود که بازی را می‌بازند. مجیدی به‌تنهایی کاری از دستش برنمی‌آید. البته شاید بگویید مجید نامجو کنار او هست اما هردو در کنار هم بازهم تنها هستند. آدم اگر بخواهد جایی برود دعوا تنها که نمی‌رود باید چندنفری برود و تنها نباشد. استقلال متأسفانه آسیب‌دیده زیاد دارد. نمی‌دانم بدن‌سازی خوب نبوده است، مربی بدن‌ساز کارش خوب نبوده و یا اینکه اصلاً بدن‌ساز خوبی نیست ؟ یا ایراد از جای دیگر است؟ ما کنار تیم نیستیم و نمی‌دانیم چه می‌گذرد که تیم نتیجه نمی‌گیرد. بنابراین باید مشکلات را برطرف کنند تا بتوانند دوباره تیم شوند.

 

امروز هم با سایپا بازی دارند این بازی را چطور می‌بینید ؟


فرقی نمی‌کند. تیم مریض است. اگر مثل بازی با فولاد باشند بازهم نتیجه نمی‌گیرند. مجیدی باید تغییرات ایجاب کند تا نتیجه بگیرد.

 

فرهاد دربازی با فولاد اخراج شد و خیلی‌ها عقیده دارند که اخراج او درنتیجه بازی تأثیر داشت. نظر شما چیست ؟


یک مربی باید در وهله اول صبور باشد. فرهاد هم مستثنی از این موضع نیست و باید صبور باشد. متأسفانه او در بازی با فولاد بی‌تجربه عمل کرد. وقتی مربی اخراج شود تیم به هم می‌ریزد. برای همین استقلال بعد از اخراج فرهاد دیگر تیم نشد. من فکرمی‌کنم فرهاد تجربه هدایت تیم‌های بزرگ را ندارد. فرهاد در استقلال محبوبیت زیادی دارد و باید این محبوبیت را حفظ کند. اگر او بخواهد به این منوال ادامه دهد شاهد شنیدن حیا کن ، رها کن باشیم.

 

خب راه‌حل چیست باید چکار کند ؟


من فکرمی‌کنم او باید کسانی را که خودش قبول دارد به‌عنوان کمیته فنی به باشگاه پیشنهاد بدهد تا در موقع لزوم از آن‌ها کمک بگیرد. البته شاید او نخواهد زیر بار کمیته فنی برود اما بالاخره باید از کسانی که خودش قبول دارد در شرایط بحرانی و حساس کمک بگیرد.

 

دیاباته به فرانسه رفته درحالی‌که استقلال مطهری را هم ندارد این کار اشتباه نبوده است ؟  


من نمی‌دانم در استقلال چه خبر است؟ یک روز شفر می‌رود فردایش استراماچونی می‌رود و حالا نوبت بازیکن رسیده است که سرخود برود! من نمی‌دانم چرا باشگاه پاسپورت بازیکنان را نگه نمی‌دارد. آن موقع که من در الاهلی بازی می‌کردم پاسپورتم پیش باشگاه بود و اگر می‌خواستم به مرخصی بروم باید پاسپورتم را از باشگاه می‌گرفتم. این‌ها نشانه عدم مدیریت در باشگاه است. من فکرمی کنم سعادتمند باید مراقب این مسائل باشد و باشگاه را به‌خوبی کنترل کند. باشگاه استقلال باشگاه بزرگی است و باید شخصیت داشته باشد . شما ارگ اجازه بدهید هر بازیکنی سرخود برود و بیاید دیگر شخصیتی باقی نمی‌ماند. البته در جلسه‌ای که با دیگر پیشکسوتان با سعادتمند داشتیم او قول داد تا تمام مسائل و مشکلات این‌چنینی استقلال را حل کند. البته او قول داد که به تیم‌های پایه و آکادمی هم سروسامان دهد تا به معنای واقعی باشگاه باشیم.
 

 

 


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها