جدال آبی و نارنجی برای3 امتیاز
15948
استقلال برای سهمیه و سایپا برای بقا
09 تير 1399
187
استقلال بعد ناکامی بزرگ در بازی معوقه هفته هفدهم مقابل فولاد خوزستان، امشب در ورزشگاه آزادی میزبان سایپا است.

روزنامه گل -

 

آبی پوشان یا یک لشگر محروم و مصدوم به مصاف نارنجی پوشان می‌روند. فرهاد مجیدی،علی کریمی و عارف غلامی محروم هستند و ارسلان مطهری، شیخ دیاباته،فرشید اسماعیلی،مرتضی تبریزی،داریوش شجاعیان،رضا آذری و محسن کریمی هم به دلیل آسیب‌دیدگی و نا آماده بودن این بازی را ازدست‌داده‌اند تا درمجموع استقلال با 10 غایب به مصاف ابراهیم صادقی و شاگردانش  برود. اگر میلاد زکی پور مصدوم هم برای این بازی آماده نشود آن‌وقت آبی پوشان با آمار بسیار عجیب و باورنکردنی 11 غایب به در هفته بیست و دوم به میدان می‌روند!

 

علاوه بر جنجال‌های بازی قبل و تعداد زیاد غایبان، موضوع دیگری که استقلالی‌ها را برای این بازی تحت‌فشار قرار می‌دهد 2 باخت متوالی در 2 بازی قبلی برابر گل گهر سیرجان و فولاد خوزستان است. بدون شک نتیجه نگرفتن در بازی امشب علاوه بر این‌که اندک شانس قهرمانی را هم از آبی پوشان می‌گیرد،حتی کسب سهمیه آسیایی را هم به خطر می‌اندازد و فرهاد مجیدی و شاگردانش وارد یک بحران بزرگ فنی و روحی می‌شوند. موضوع تعداد زیاد غایبان یک بحث است و غیبت بازیکنان تأثیرگذار بحث دیگری است. مثلث قدرت آبی شامل مهدی قایدی، ارسلان مطهری و شیخ دیاباته با مصدومیت 2نفر از آن‌ها و نا آماده بودن نفر سوم کاملاً ازهم‌پاشیده است. حالا قایدی که نشان داد 3 ماه تعطیلی لیگ و خانه‌نشینی طولانی روی آمادگی و عملکردش تأثیر منفی گذاشته در خط حمله تنها است.

 

بدون دیاباته، مطهری،تبریزی، فرشید اسماعیلی و محسن کریمی دست فرهاد مجیدی برای چیدمان خط حمله کاملاً بسته است. علی دشتی،محمد بلبلی و زکریا مرادی در کنار قایدی تنها ابزار هجومی کادر فنی استقلال برای بازی امشب هستند. در خط هافبک هم استقلالی‌ها بدون علی کریمی، اسماعیلی ، شجاعیان و آذری و احتمالاً زکی پور شرایط خوبی به لحاظ نفری ندارند. آرش رضاوند،مسعود ریگی، فرشید باقری و در صورت لزوم روزبه چشمی تنها ابزار مجیدی برای محکم کردن کمربند میانی تیم است که مشخص نیست هیچ‌کدام بتوانند کارکرد و تأثیرگذاری شماره 6 را در جریان بازی داشته باشند. استقلالی‌ها در خط دفاع هم عارف غلامی را تلفات داده‌اند که در این بخش وجود محمددانشگر،روزبه چشمی، سیاوش یزدانی،شاهین طاهرخانی و سینا خادم پور نگرانی استقلالی‌ها را به حداقل می‌رساند. از آن‌طرف سایپایی‌ها تمام نفرات و توان خودشان را در اختیاردارند. حضور بیژن طاهری و اشکان نامداری در کادر فنی سایپا که شناخت خوبی از استقلال و تفکرات فرهاد مجیدی دارند هم می‌تواند کار استقلالی‌ها را برای درآوردن بازی سخت‌تر کند. استقلال با آندره آ استراماچونی در هفته هفتم موفق شدند در بازی رفت با نتیجه پرگل 4 بر صفر سایپا را شکست دهد.

 

عارف غلامی، وریا غفوری(از روی نقطه پنالتی)،محمددانشگر و سجاد آقایی در آن بازی برای استقلال گلزنی کردند. آن روز استقلالی‌ها بدون مطهری و با حضور نصفه و نیمه دیاباته موفق شد با درخشش و گلزنی مدافعان و مهاجم جوانش سایپا را گلباران کند.حالا فرهاد مجیدی باید امیدوار باشد امشب هم مدافعان اش فرصت‌طلب و گل زن باشند. خطرناک‌ترین مهره هجومی سایپا محمدرضا سلیمانی است که فرهاد مجیدی در دوران کوتاه سرمربیگری‌اش در تیم ملی امید نظر مثبتی روی او نداشت. باید دید این بازیکن جوان و باانگیزه برابرمدافعان استقلال چه عملکردی خواهد داشت.

 

از طرف دیگر سایپا مدافع محبوب و مورد اعتماد فرهاد مجیدی یعنی آرمین سهرابیان را در اختیار دارد.بازیکنی که حتی در لیست خرید نیم‌فصل استقلال هم بود.مرتضی آقاخان  که در نیم فصل از استقلال جدا شد هم دیگر چهره ویژه تارتجی ها برای این بازی است.سایپا هم مانند استقلال در 2 دیدار قبلی‌اش برابر تراکتور و صنعت نفت بازنده میدان را ترک کرده و با 19 امتیاز فقط 3 امتیاز و یک پله با منطقه سقوط فاصله دارد. اگر استقلال برای گرفتن سهمیه تلاش می‌کند، سایپایی‌ها به دنبال بقا در لیگ برتر هستند و به‌اندازه آبی‌ها انگیزه دارند. مساوی و یک امتیاز این بازی چندان دردی از دوتیم دوا نمی‌کند و درنتیجه طبیعی است که استقلال و سایپا فقط به دنبال 3 امتیاز و برد باشند. نکته دیگر این بازی قضاوت پیام حیدری است. استقلالی‌ها اغلب روی عملکرد برادران حیدری پیش‌داوری منفی دارند. به‌خصوص که معتقدند در 2 بازی قبلی از داوری لطمه خورده‌اند و روی بحث داوری‌ها حساس شده‌اند.امشب استقلال با یک لشگر غایب و سایپا تنها با یک غایب یعنی امیرحسین حسین زاده مه رباط پاره کرده به مصاف هم می‌روند اما در فوتبال هیچ‌چیز قابل پیش‌بینی نیست.    


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها