یک سوال ساده از امیر قلعه‌نویی
15946
تعطیلی فوتبال مردم را «سیر» می‌کند؟
09 تير 1399
254
اینکه اولویت اصلی باید اقتصاد باشد، چه ربطی به فوتبال دارد؟ یعنی اگر الان لیگ برگزار نشود و کرکره فوتبال را پایین بکشند، مردم گرسنه سیر می‌شوند؟

روزنامه گل- بدیهی است که فاصله 10 امتیازی با صدر جدول و تداوم احتمالی حسرت قهرمانی برای هفتمین سال پیاپی، حس خوشایندی در امیر قلعه‌نویی ایجاد نمی‌کند. بنابراین می‌فهمیم که شاید نیمه‌کاره ماندن مسابقات این فصل می‌توانست یک سناریوی بهتر برای امیر باشد، اما حالا که لیگ شروع شده، واقعا متوجه فلسفه حرف‌های او نمی‌شویم. سرمربی سپاهان در نشست خبری محدود برگزار شده پیش از بازی با گل‌گهر سیرجان بار دیگر تئوری چند ماه اخیرش را تکرار کرده و گفته: «موضع خود بنده سلامت جامعه و دغدغه های اقتصادی مردم به خصوص قشر آسیب‌پذیر بود و گفته بودم که فوتبال نمی تواند در این شرایط اولویت اول باشد. حالا با توجه به اینکه مقامات بالایی تصمیم گرفته‌اند و منشآ این تصمیم از وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال هم بالاتر بوده است، مجبور به تمکین هستیم.»

این اجبار به تمکین در بیان قلعه‌نویی قشنگ نشان می‌دهد دل امیر با برگزاری لیگ نیست، اما توجیهی که او برای حرفش می‌آورد واقعا عجیب است. اینکه اولویت اصلی باید اقتصاد باشد، چه ربطی به فوتبال دارد؟ یعنی اگر الان لیگ برگزار نشود و کرکره فوتبال را پایین بکشند، مردم گرسنه سیر می‌شوند؟ بیکارها کار پیدا می‌کنند و حسرت ازدواج مجردها پایان می‌یابد؟ این چه استدلالی است واقعا؟ فوتبال ایران سال‌ها از سفره اموال عمومی لقمه برداشته و شکمش را سیر کرده است؛ الان که مردم قدری نیاز به سرگرمی و نشاط اجتماعی دارند چرا باید لیگ تعطیل شود؟

آنهایی که فقط می‌گویند نگران سلامتی بازیکنان و خانواده‌های‌شان هستند (گو اینکه این حرف صادقانه و خالصانه هم نباشد) باز پشت ادعای‌شان یک منطق محکمه‌پسند دارند، اما ارتباط برگزاری یا لغو لیگ با معیشت مردم واقعا جای بحث دارد. یعنی ما نمی‌توانیم هم نگران تنگناهای مالی شهروندان باشیم و هم فوتبال بازی کنیم؟ اتفاقا شاید همان آدم گرفتار دست‌کم دو ساعت با تماشای مسابقه تیم شما، از حال بد خودش فارغ شد. آیا این اشکالی دارد امیر خان؟ معلوم است که ندارد. اشکال اساسی، همان فاصله 10 امتیازی است که اول مطلب نوشتیم!دیدگاه های کاربران (1 دیدگاه)
محسن 09 / 04 / 1399 05 : 58 : 16

واقعا که گل گفتی


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها