15942
پیکان_ پرسپولیس؛ فرار به سمت چهارمین قهرمانی؟
08 تير 1399
113
ایرانی
دو تیم پرسپولیس و پیکان در حالی مقابل هم قرار می‌گیرند که یک تیم صدرنشین و دیگری قعرنشین است.شاگردان یحیی گل محمدی در حالی فردا مقابل پیکان به میدان می‌روند که با 47 امتیاز از 21 بازی، صدرنشین رقابت‌های لیگ نوزدهم هستند.

روزنامه گل - دو تیم پرسپولیس و پیکان در حالی مقابل هم قرار می‌گیرند که یک تیم صدرنشین و دیگری قعرنشین است.شاگردان یحیی گل محمدی در حالی فردا مقابل پیکان به میدان می‌روند که با 47 امتیاز از 21 بازی، صدرنشین رقابت‌های لیگ نوزدهم هستند. در آن سوی میدان اما شاگردان عبدالله ویسی در جدول، اوضاع متفاوتی دارند؛ پیکانی‌ها با 15 امتیاز از 21 بازی در قعر جدول قرار دارند.

جایگاه پیکان در جدول بیانگر آن است که این تیم قطعا با برنامه مقابل پرسپولیس حاضر می‌شود و با توجه به اینکه برای آنها حتی کسب یک امتیاز می‌تواند شروع خوبی در تقابل با صدرنشین باشد و  پیش بینی می‌شود که تیم ویسی دست به بازی احتیاط امیز بزند و ضمن تلاش برای از دست ندادن میانه میدان و کنترل حملات پرسپولیس چشم به ضد حملات و استفاده از ضربات ایستگاهی و کاشته و بهره مندی از خلاقیت عناصر تهاجمی خود بدوزد.پیکان که تیم پرنفس و جنگنده‌ای است در هفت بازی تدارکاتی اخیر خود با ویسی از جمله بازی با استقلال  باخت نداشته و با چهار برد و سه تساوی و روحیه‌ای مناسب پابه میدان می‌گذارد.این تیم برای بقا می‌جنگد و در ادامه لیگ می‌کوشد در تقابل با مدعیان و بازی‌های شش امتیازی مقابل تیم‌های در خطرسقوط امتیازات لازم را کسب کند.

برای پرسپولیس اما شرایط متفاوت است؛ سرخپوشان که با 10 امتیاز اختلاف، صدرنشین رقابت‌های لیگ برتر هستند به هیچ عنوان نمی‌خواهند این فاصله دو رقمی با رقبا را از دست بدهند و بنابراین قطعا برای کسب 3 امتیاز پا به میدان می‌گذارند.

نکته جالب این بازی اما تقابل بهترین و بدترین خط دفاع لیگ است؛ تا پایان هفته بیست و یکم لیگ برتر، پرسپولیس با 10 گل خورده صاحب بهترین و پیکان با 38 گل خورده، صاحب بدترین خط دفاع لیگ هستند.

آمار گلزنی دو تیم نشان می‌دهد که پیکان تیم زهرداری در فاز تهاجمی است.این تیم عناصر گلزن و تاثیرگذاری در فازحمله دارد. آنها با 28 گل زده بعد از استقلال (40)، پرسپولیس (31)، سپاهان (30) چهارمین خط حمله لیگ را در اختیار دارد و با این حساب تنها 3 گل زده کمتر نسبت به سرخپوشان در کارنامه دارند.

پرسپولیس بعد از باخت به نفت مسجد سلیمان در چارچوب هفته یازدهم رقابت‌های لیگ برتر در تاریخ یکم آذرماه سال 1398 دیگر در هیچ کدام از بازی‌های داخلی خود در لیگ و جام حذفی شکست نخورد و به رکورد جالب 11 پیروزی و یک تساوی رسید. در این مدت هم کالدرون و هم گل محمدی هدایت سرخپوشان تهرانی را عهده دار بودند. به نوعی دیگر از آخرین شکست پرسپولیس به یک تیم ایرانی 218 روز می‌گذرد.

در سوی مقابل پیکان اوضاعش 180 درجه متفاوت است. این تیم در 12 بازی اخیر خود مقابل تیم‌های ایرانی 9 باخت و سه تساوی داشته و از این حیث بدترین آمار ممکن را به خود اختصاص داده است. خودروسازان آخرین بار در هفته دهم و در تاریخ 16 آبان ماه موفق شدند با نتیجه یک بر صفر سایپا را شکست دهند ولی پس از آن نه با حسین فرکی و نه با عبدالله ویسی رنگ برد را ندیدند تا حالا در قعر جدول قرار بگیرند.

باید دید در این تقابل نابرابر تیمی رکورد و یا طلسمش شکسته خواهد شد یا بازهم باید شاهد ادامه این ماجرا باشیم. پرسپولیس با 47 امتیاز تیم صدرنشین لیگ است و پیکان با 15 امتیاز قعرنشین است.

 


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها