نگاهی به ترکیب احتمالی سرخ‌ها برابر پیکان
15941
نادری تکلیف امیری را روشن می‌کند
08 تير 1399
143
ایرانی
مصدومیت محمد انصاری و دوری چندین ماهه او از میادین به خاطر پارگی دوباره رباط صلیبی و بعد از آن مصدومیت محمد نادری معادلات را در چینش احتمالی سرخ‌ها در بازی با پیکان بهم ریخت.

کسری پارسا /

مصدومیت محمد انصاری و دوری چندین ماهه او از میادین به خاطر پارگی دوباره رباط صلیبی و بعد از آن مصدومیت محمد نادری معادلات را در چینش احتمالی سرخ‌ها در بازی با پیکان بهم ریخت. هرچند محمد نادری آماده بازی در تقابل پرسپولیس با پیکان شد اولی هنوز اما و اگرهایی برای به میدان فرستاد این مدافع تاثیرگذار در ترکیب سرخ‌ها وجود دارد. به هرحال نگاهی به چینش احتمالی سرخ‌ها برابر پیکان داریم که قرار است یحیی گل محمدی این نفرات را آماده رویارویی با تیم عبدالله ویسی کند.

رادو یا بیرو؟

بدون شک مهمترین چالش کادرفنی پرسپولیس برای بازی با پیکان انتخاب نفر اول سرخ‌ها درون دروازه است. بعد از آنکه ماجرای رفتن بیرانوند به بلژیک به سد بزرگی خود و این بازیکن نتوانست در تست‌های آمادگی تیم جدیدش شرکت کند، شماره یک سرخ‌ها همچنان در تمرین حضور دارد. هرچند که شنیده شد این بازیکن قرار است یازدهم تیرماه به بلژیک برود اما خبرها حکایت از آن دارد این گلر تا یک ماه دیگر در جمع سرخ‌ها خواهد ماند. با این حساب و با ماندن بیرانوند و عملکرد خوب رادو که باعث شد از حالا او را شماره یک سرخ‌ها بعد از رفتن بیرو بدانند. این شرایط و ماندن بیرانوند قطعا کار را برای انتخاب سخت خواهد کرد اما به نظر می‌رسد همچنان نفر اول پرسپولیس بیرانوند باشد و یحیی در مسیر قهرمانی می‌خواهد همچنان روی توانایی‌های این گلر استفاده کند.

سیدجلال نرسید

با ادامه دار شدن مصدومیت سیدجلال حسینی و آماده نشدن این بازیکن برای بازی با پیکان از حالا مشخص است که زوج دفاعی سرخ‌ها در مرکز خط دفاعی محمدحسین کنعانی زادگان و شجاع خلیل زاده خواهند ماند. این زوج در زمان کالدرون هم در چند بازی کنار هم بازی کردند و توانستند عملکرد خوبی از خودشان در مسیر قهرمانی سرخ‌ها در نیم فصل ایفا کنند. حالا با این شرایط یحیی در مرکز خط دفاعی دو دفاع گلزن دارد که در مواقع ضربات ایستگاهی می‌توانند در محوطه جریمه حریف حاضر و شانس گلزنی تیم را بالا ببرند.

راست همچنان در اختیار مهدی شیری

با همه تغییراتی که سمت راست سرخ‌ها از ابتدای فصل داشت اما در نهایت مهدی شیری توانست عنان کار را در اختیار داشته باشد و با قدرت کارش را در این منطقه ادامه دهد. با شروع دوباره لیگ این بازیکن در خدمت تیم همچنان نفر اول تفکر یحیی گل محمدی است که می‌خواهد از سرعت و قدرت این مدافع در فاز هجومی استفاده کند. باید دید مهدی شیری که در اواخر نیم فصل نخست و در تیم کالدرون و بعد یحیی بیش از پیش نفوذ کند، با شروع لیگ آیا می‌تواند این روند را ادامه دهد؟ این مدافع معمولا در مسابقاتی که دو دفاع مرکزی تیم شجاع خلیل زاده و محمدحسین کنعانی زادگان هستند بیش از پیش توانسته به کارهای هجومی تیم کمک کند.

نادری و یک علامت سوال بزرگ

همان طور که در بالا گفته شد مهمترین علامت سوال ترکیب احتمالی پرسپولیس برای تقابل با پیکان بازی کردن یا نکردن محمد نادری است که گفته می‌شود به این مسابقه رسیده و احتمالا در ترکیب قرار خواهد داشت. با این همه یحیی به نظر می‌رسد در صورت نرسیدن نادری قصد ندارد از سیداحسان حسینی استفاده کند که در بازی با شهر خودرو از او در منطقه چپ خط دفاعی بهره برد. گزینه یحیی برای این مسابقه وحید امیری است که گفته می‌شود در چند بازی درون تیمی اخیر از این بازیکن در منطقه چپ خط دفاعی بهره برده تا در صورت نرسیدن نادری بتواند از سرعت و تکنیک این بازیکن به خوبی بهره ببرد.

 بازی به عالیشاه و نعمتی می‌رسد؟

با محرومیت مهدی ترابی برای بازی با پیکان و همچنین احتمال بهره گیری یحیی از وحید امیری در دفاع چپ، وینگر‌های دو طرف سرخ‌ها دستخوش تغییر خواهد شد. به نظر می‌رسد محتمل ترین گزینه‌ها برای این دو نقطه سیامک نعمتی و امید عالیشاه باشد که در این شرایط شانس بالایی برای بازی دارند. با این حساب نعمتی در  حالی که به نظر می‌رسد بشار هنوز آماده نیست در سمت راست و امید عالیشاه با غیبت مهدی ترابی در سمت چپ زوج بال‌های این دو قسمت از زمین سرخ‌ها را تشکیل خواهند داد. بازیکنانی که منتظر شانس هستند تا بتوانند بعد از مدت‌ها نیمکت نشینی به بهترین نحو از این فرصت به دست آمده بهره ببرند.

میانه میدان همچنان در اختیار احمد و کمال

چیزی که مشخص است با آماده بودن کمال کامیابی نیا و احمد نوراللهی، میانه میدان در اختیار این دو بازیکن خواهد بود و یحیی به دنبال بهره گیری از توانایی‌های این دو بازیکن در فاز هجومی و دفاعی است. قطعا زوج کمال و احمد در کنار سیامک و عالیشاه یک کمربند میانی قدرتمند برای سرخ‌ها در این بازی خواهد ساخت که می‌توانند کمک زیادی به برنامه‌های هجومی تیم داشته باشند. کمال با جنگندگی و احمد با موقعیت سازی قطعا در بازی با پیکان نقش آفرینی ویژه‌ای خواهند داشت.

نادری برسد، امیری و علیپور زوج خط حمله

تعیین و تکلیف برای زوج خط حمله سرخ‌ها در گروی بازی کردن یا نکردن محمد نادری است. همان طور که گفتیم اگر نادری به بازی نرسد آن وقت یحیی احتمالا از وحید امیری در خط دفاعی استفاده خواهد کرد و اگر نادری برسد ماجرا فرق می‌کند. با رسیدن این مدافع آن وقت زوج علی علیپور در خط حمله وحید امیری است که می‌تواند یک خط حمله آتشین را برای پرسپولیس در پی داشته باشد. با این حال اگر این اتفاق نیفتد و امیری به چپ برود ماجرای خط حمله سرخ‌ها حتما تغییر خواهد کرد.

بشار با یک شرط بازی می‌کند

در حالی که بشار با توجه به دیر اضافه شدن به تمرینات هنوز به آمادگی کامل نرسیده، احتمال حضور او در بازی با پیکان کمرنگ است اما شاید در یک حالت، یحیی مجبور باشد از این بازیکن بهره ببرد. این مساله بازهم بسته به بازی کردن یا نکردن نادری دارد. همان طور که گفتیم در صورت نرسیدن نادری وحید امیری را احتمالا یحیی در خط دفاعی خواهد گذاشت و آن وقت است که سرمربی سرخ‌های پایتخت نشین مجبور است از این بازیکن در خط حمله و به عنوان پشت مهاجم بهره ببرد. پستی که در صورت بازی کردن امیری او در آن ایفای نفش خواهد کرد و همین یعنی باید منتظر بازی و شرایط محمد نادری در بازی با پیکان بود که کار چینش را برای یحیی سخت کرده است.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها