طوری با من برخورد کردند که فکر کردم یک فراری از مملکت یا یک زندانی با سابقه هستم
15940
حاجیلو: در بازداشتگاه نیم قرن زندگی اصغر با تعصب در استقلال جلوی چشمانم آمد
08 تير 1399
131
ایرانی
ماجرای بازداشت اصغر حاجیلو، پیشکسوت استقلال به خاطر شکایت جواد نکونام، آنهم بعد از آن بازی پرسروصدای فولاد و آبی‌های پایتخت در اهواز، یک شوک بزرگ برای هواداران این تیم بود.

 

مصطفی قدم خیر/

ماجرای بازداشت اصغر حاجیلو، پیشکسوت استقلال به خاطر شکایت جواد نکونام، آنهم بعد از آن بازی پرسروصدای فولاد و آبی‌های پایتخت در اهواز، یک شوک بزرگ برای هواداران این تیم بود. هرچند همه به این مساله تاختند و در نهایت با همراهی و مساعدت قاضی پرونده، اصغر با تعصب استقلالی‌ها تبرئه شد و شکایت نکونام علیه او به خاطر نشر اکاذیب به جایی نرسید اما دل اصغر حاجیلو به شدت شکسته است. او که می‌گوید استقلال پاداش 48 سال حضورش در این تیم را اینگونه داد تابه بازیکنان توصیه کند تعصب معنایی ندارد

از ماجرایی که برای یک پیشکسوت استقلال افتاد شروع کنیم. واقعا چه شد؟

اتفاقی که افتاد برای ماه‌ها قبل بود و به زمانی بر می‌گردد که جواد نکونام مصاحبه‌ای علیه مجموعه باشگاه استقلال کرده بود و تمام مجموعه را به چالش کشیده بود.  من آن موقع سرپرست تیم بودم و نکونام به AFC شکایت کرده بود و کمیته تعیین وضعیت اخطار داد که اگر پول نکونام که تیم را‌ها کرده بود و رفته بود را ندهیم از حضور استقلال در آسیا جلوگیری خواهد شد. برای همین متاسفانه با وجود این که طبقه پایین تمام پیشکسوتان بودند، هیچکدام صحبتی نکردند و آقای فتحی به آقای زرندی گفت که چون نمی‌تواند به عنوان مدیر مستقیم صحبت کند، من جواب نکونام را بدهم. زرندی هم یک مطلبی نوشت که من گفتم شما از طرف من بزنید. در صحبت‌های خودم گفته بودم که شما کسی نیستید که استقلال را به چالش بکشانید چون پول هم گرفتید. متاسفانه هیچکدام از معاونان آقای فتحی و پیشکسوتان طبقه پایین این مصاحبه را نکردند. من چون مدیر تیم بودم فتحی خواست این کار را بکنم. مطلب هم چیزی نبود که وکیل ایشان مدعی بود که نشر اکاذیب است و حتی قاضی وقتی مصاحبه را خواند و با مساعدتی که داشت به من گفت که شما چیزی نگفتید که نشر اکاذیب باشد.

مثل اینکه آدرسی که احضاریه‌ها برای شما می‌آمده اشتباه بوده چون گفتند شما به دادگاه نیامدید؟

متاسفانه حتی دفتر حقوقی باشگاه هم با توجه به اینکه به آن‌ها اطلاع دادم که از من شکایت کردند، از این مساله بی توجه گذشت و من مجبور شدم خودم به دادگاه رسانه بروم تا صحبت کنم. آدرس اشتباهی را فرد دیگری داده بود و با اینکه تماس گرفتند و نامه دادند اما آدرسم را تغییر داده بودند و باعث شد غیابی علیه من رای بدهند.

یعنی اشتباهی آدرس دادند که نامه به دست شما نرسد؟

بله همین طور است...

خیلی‌ها می‌گویند با این کاری که نکونام کرد حرمت‌ها زیر سوال رفت؟

جواد نکونام وقتی 17 تا 18 سال داشت من مربی تیم امید بودم و بازیکن انتخاب می‌کردم. ایشان با یک نایلون لباس آمده بود و شاید برای مردم جواد نکونام باشد اما من به خاطر باشگاه استقلال و برای قداست این تیم این مصاحبه را انجام دادم. این آخرین بار بود و به نحوی جایزه ام را گرفتم. به خاطر اینکه قبل انقلاب به آقای روشن بی ام و دادند و بعد انقلاب هم به بازیکنان پورشه و لندکروز می‌دهند. بعد از سه سال که در استقلال کار می‌کنم و ریالی نگرفتم این بازداشت بهترین هدیه‌ای بود که استقلال به من داد

پس حسابی ناراحت هستید؟

چرا ناراحت نباشم و واقعا دلم شکست. در بازداشتگاه 48 سال حضورم با این تیم و در کنارش بودن جلوی چشمانم آمد. چهل و هشت سالی که جوانی و همه زندگی ام بود و باعث شد در این تیم به اصغر با تعصب معروف شوم.

پس با این حساب دیگر تعصب داشتن معنایی ندارد؟

متاسفانه تمام این سال‌ها که برای استقلال بازی کردم و به عنوان با تعصب ترین، این جایزه‌ای بود که گرفتم. متاسفم برای خودم که این تعصب را داشتم و به بازیکنان جدید می‌گویم که تعصب نداشته باشند چون پاداش تعصب در نهایت بازداشت و جریمه است. این پاداش من بود که در دادسرا همه این سالها از جلوی چشمانم گذاشت با این کاری که این شخص با من انجام داد. شخصی که خودش می‌داند من در خفا چه کارهایی برای او انجام دادم. مسائل و اتفاقاتی که برای ایشان افتاد و کارهایی که برای این فرد کردم گفتنی نیست و نمی‌گویم تا مردم حداقل جواد نکونام را با همین شکل خودش بشناسند. وکیل او هم به دروغ در یک سایت نوشته بود که برادر من می‌دانست و در کلانتری به او زنگ زدم که من را با دستبند به دادسرا می‌روم. خدا را شکر قاضی‌ای بود که حرف‌های من را گوش کرد و تمام مطالب را خواند و به من کمک کرد. از این قاضی ممنون هستم نه کلانتری و نه اجرای احکام دادسرا حرمت من را نگه نداشتند. آن موقع یاد کسانی افتادم که از مملکت فرار کردند یا چندین سال است در زندان هستند. برخورد خوبی با من نداشتند و اجرای احکام نوشته بود تحت الحفظ ... آن موقع فکر می‌کردم دفاع کردن از باشگاهی که در آن بزرگ شدم واقعا نتیجه اش این است.  به همین خاطر از آدمی که از من شکایت کرده گله‌ای ندارم چون این روزها به هیچ وجه نمی‌توانم در مورد آدم‌ها فکر کنم چون همه چیز تغییر کرده است. دیگر نه حرمتی مانده و نه قداستی و خوشحالم از اینکه که آخرین کاری که کردم دفاع از استقلال بود تا بقیه بنشینند من را نگاه کنند و از کسی هم گله ندارم. البته از سعادتمند گله‌ای ندارم چون اطلاع نداشتند و زمان آقای فتحی به این دفتر حقوقی هم گفته بودم توجه نکردند تا کار اینجا کشید.با این همه اما به آن آدم می‌گویم که اسمش مربی است، قطعا یک روز بازیکنان خودش یه شکلی با او برخورد می‌کنند. البته برای آن آدم فرقی ندارد اما من مثل او نیستم و تمام مسائل پشت پرده بین من و او که خودش و مسعود شجاعی خبر دارند، بین ما باقی خواهد ماند.

قبول دارید پیشسکسوت استقلال این مساله را برای شما پیگیری نکردند؟

گله‌ای ندارم... اگر قرار بود پیشکسوتان صحبتی کنند همان موقع حرف می‌زدند. همان موقع که جواد نکونام استقلال را با 70 سال سابقه به چالش کشید و حرفی نزدند الان هم گله‌ای ندارم. مهم استقلال است که به خاطر آن به اینجا هم رسیدم و فکر نکنم بالاتر از این مساله‌ای باشد.

گویا قلعه نویی بعد این اتفاق با شما صحبت کرد؟

سعادتمند بعد از شنیدن زنگ زدند و بعد دادگاه با او حرف زدم. امیر قلعه نویی اما همان ابتدا وکیل خودش را فرستاده بود که اگر چیزی لازم است برای او انجام دهم.

حالا آن 4 میلیون را باید به حساب دولت بریزید؟

نه دیگر لازم نیست و قاضی مسعادت کرد و حرف‌های من را گوش کرد و خدا را شکر حل شد. ممنون از آقای قاضی که واقعا حرف‌ها را گوش کرد و من را می‌شناخت.

اگر مدیری بخواهد به خاطر استقلال با یک نفر سوم صحبت کنید، این کار را می‌کنید؟

من به خاطر استقلال زندان هم می‌روم نه به خاطر فرد. بازهم ممنون جایزه‌ای هستم که بعد از 48 سال به من دادند. من این آدم را به خدا هم واگذار نکردم و تمام چیزهایی که بین من و جواد نکونام است بین خودم و او خواهد ماند. خوشحالم تنها حکم من به خاطر باشگاه استقلال بود که به آن افتخار می‌کنم. وکیل نکونام هم به نظر من به جای دروغ گفتن به پرونده هایی بپردازد که برای او نفع مالی بیشتری دارد.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها