استقلال به خودش باخت نه به فولاد
15921
پاشازاده : مجیدی هنوز تجربه کافی ندارد
07 تير 1399
144
ایرانی
مدافع ملی‌پوش سابق استقلال عقیده دارد شاگردان فرهاد مجیدی مقابل فولاد خوب نبودند و با ارائه یک بازی نه‌چندان خوب نتیجه را واگذار کردند.

روزنامه گل -آرش جعفری

مهدی پاشازاده می‌گوید استقلال به لحاظ روحی روانی در بازی با فولاد خوب نبود و برای همین بازی را واگذار کرد. پاشازاده به مدافع اخراجی استقلال هم اعتراض می‌کند و می‌گوید دلیل نداشت که غلامی مقابل هجده‌قدم حریف خطا کند تا کارت دوم را بگیرد و به تیم ضربه بزند. پاشازاده در ادامه به تجربه در این مواقع اشاره دارد و می‌گوید اگر هر سرمربی و یا مربی تجربه کافی داشته باشد به این مشکل نمی‌خورد.


استقلال شروع خوبی نداشت و درحالی‌که بازی را از حریف جلو بود واگذار کرد؟


بازی اول  بعد از 4 ماه بسیار سخت است. متأسفانه استقلال هم خوب بازی نکرد. روز خوبی برای استقلال در اهواز رقم نخورد. شاید اینگونه بگویم بهتر است استقلال به لحاظ روحی روانی خوب نبود و باخت. وقتی می‌گویم روحی روانی خوب نبود به این دلیل است، تیمی که 3 اخراجی می‌دهد یعنی شرایط مطلوبی ندارد. شما دیدید  بعد از اخراج سوم کار سخت‌تر شد و بعد گل دوم را خورد و درنهایت هم نتوانست برنده از زمین بیرون بیاید.

 

بعضی از پیشکسوت‌های استقلال گفته‌اند فرهاد مجیدی درصحنه اخراج کریمی باید خویشتن‌داری می‌کرد و نباید وارد زمین می‌شد نظر شما چیست ؟


 اینجا است که می‌گویند تجربه شمارا نجات می‌دهد یا باعث می‌شود بتوانید بر بحران غلبه کنید. هرچقدر دوران و عمر مربیگری شما طولانی‌تر باشد می‌توانید عمل کرد بهتری در مواجهه با شرایط بحرانی داشته باشید حالا شما هرچقدر اسمت بزرگ باشد و یا اینکه کار فنی شما خیلی خوب باشد. بازهم تأکید می‌کنم چیزی هست به نام تجربه که باعث می‌شود شما در مواقع لازم تصمیم درست بگیرید. شما باید بدانید وقتی نیمه اول تیمتان 10 نفره شده باید خویشتن‌داری کنید نه اینکه کار را بدتر کنید. شما باید در این مواقع بدانید چگونه تغییر تاکتیک بدهید و یا اینکه مهاجم نوک را چه زمانی بیرون بیاورید و یا مدافع اضافه کنید تا تیم شما به هم نریزد این‌ها همه‌اش می‌شود تجربه که متأسفانه فرهاد مجیدی تجربه لازم را ندارد.  

 

شما اگر به‌جای فرهاد بودید چه می‌کردید ؟


ببینید بحث این نیست که من جای فرهاد باشم یا نه ، یا اینکه اگر بودم چه می‌کردم؟ من می‌گویم شما اگر تجربه داشته باشید در این مواقع به‌درستی عمل می‌کنید تا تیم وارد حاشیه نشود و به لحاظ روحی روانی به هم نریزد. اما درعین‌حال من به یاد ندارم که تیم‌هایم 10 نقره شده باشد که بازنده باشم. یا تیمم برنده‌شده یا با مساوی زمین را ترکرده‌ایم. در این مواقع تجربه‌ام به کمک من آمده است. متأسفانه بعد از اخراج کریمی و مجیدی، استقلال دیگر جمع‌وجور نشد.    


خیلی از کارشناسان عقیده دارند اخراج عارف غلامی ضربه سنگینی به استقلال زد چراکه اگر او اخراج نمی‌شد شاید استقلال بازنده نمی‌شد ؟


من هم معتقدم که اخراج عارف غلامی به تیم ضربه سنگینی زد. متأسفانه غلامی پشت محوطه جریمه فولاد یک خطای بی‌مورد انجام داد و سپس به داور اعتراض کرد که باعث شد اخراج شود. اعتراض بی‌مورد او و اخراج باعث شد کار استقلال خیلی سخت‌تر شود. باور کنید اگر او اخراج نمی‌شد، استقلال بازی را نمی‌باخت و یا حتی می‌توانست شانس برنده شدن داشته باشد! بعد از اخراج غلامی همه‌چیز برعکس شد و بعد از آن فولاد به‌راحتی به اداره‌بازی پرداخت.


 با تمام این اوصاف و فاصله 11 امتیازی استقلال با صدرنشین شانس قهرمانی دارد ؟


کار استقلال برای قهرمانی خیلی سخت شد. من فکر می‌کنم از این به بعد باید تمرکزشان را برای سهمیه آسیایی بگذارند. البته استقلال شانس قهرمانی در جام حذفی را هم دارد و برای همین می‌تواند به قهرمانی در جام حذفی هم یک قهرمانی به دست بیاورد و هم سهمیه آسیای اش را صد درصد کند.


یکی از نکات قابل‌توجه این دیدار رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی در زمان به ثمر رسیدن گل‌ها بود توسط بازیکنان بود ؟


اینجا ایران است. وضعیت جامعه نشان‌دهنده همه‌چیز است. شما نگاه کنید این بیماری در کشوری مثل آلمان  دیرتر از ایران شروع شد و زودتر از ما آن را مهار کردند و در رقابت‌های بوندسلیگاهم دیدید که بازیکنان به‌خوبی رعایت کردند. آنجا همه‌چیز بر اساس نظم است و همه به‌خوبی رعایت می‌کنند. من امیدوارم از بازی‌های بعدی بازیکنان این موضوع را بیشتر رعایت کنند و سازمان لیگ هم موضوع را جدی‌تر بگیرد.


استقلال برای اینکه در کورس بماند و حتی در جام حذفی نتیجه بگیرد  باید چه کند ؟  


من فکر می‌کنم، بازیکنان استقلال باید باخت به فولاد را فراموش کنند و این به عهده کادر فنی است. اگر بخواهد به آن بازی فکر کنید در بازی‌های بعدی هم به مشکل می‌خورید. ما باید روبه‌جلو حرکت کنیم. لیگ هنوز تمام نشده و باید بدانیم می‌توانیم نتایج خوب نتیجه بگیریم. استقلال متأسفانه به خودش باخت تا به فولاد برای همین باید این نقیصه را مرتفع کند.فولاد بعد از گل مقابل تیم 9 نقره 8 نقره دفاع می‌کرد یعنی اینکه تیمی نبود که از این فرصت استفاده کند و بیشتر حمله کند تا گل‌های بیشتر بزند.

 
داوری را چطور دیدید ؟


من نیمه اول و صحنه اخراج کریمی راندیدم  برای همین نیم توانم در این خصوص اظهارنظر کنم اما نیمه دوم را کامل دیدم و باید بگویم صحنه خاصی نداشت و داوری خوب بود. اخراج غلامی هم‌فکر می‌کنم درست بود چون بعد از خطا نباید به داور اعتراض می‌کرد. خصوصاً وقتی‌که شما کارت دارید باید بیشتر رعایت کنید.


از تیمتان چه خبر برای شروع دوباره لیگ دسته دوم آماده هستید ؟


اوضاع‌واحوال تیم ما هم بد نیست. البته وضعیت مالی تیم ما زیاد جالب نیست. البته این تنها وضعیت تیم ما نیست بلکه وضعیت بیشتر تیم‌ها به لحاظ مالی خراب است و باید بگویم ورشکسته هستند. بازیکنان هم انگیزه‌ای ندارند. جمع‌کردن بازیکنانی که پول نگرفته‌اند بسیار سخت است. باشگاه باید پول به بازیکن بدهد تا تمرکز داشته باشد. ما داریم در شرایط بد اقتصادی تمرین می‌کنیم و برای همین نباید انتظار زیادی هم از بازیکنان داشته باشیم. به‌هرحال با تمام این اوصاف تیم را برای ادامه لیگ آماده کردیم و با توجه به شانسی که برای صعود داریم سعی می‌کنیم تیم دوباره به لیگ دسته اول برگردد. تأکید می‌کنم شرایط سختی داریم ولی می‌خواهیم باعث خوشحالی یک شهر بشویم.
 

 

 


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها