شنیده‌ها از برخورد کمیته انضباطی به اعتراض‌های سرمربی استقلال
15919
فرهاد 3 جلسه محروم می‌شود؟
07 تير 1399
145
ایرانی
با برگزاری بازی عقب افتاده در چارچوب هفته هفدهم لیگ برتر نوزدهم میان استقلال و فولاد در خوزستان، بالاخره بعد از آن همه کش و قوس رقابت‌های فوتبال که به خاطر کرونا تعطیل شده بود، آغاز شد.

روزنامه گل -


مسابهق‌ای جنجالی که در نهایت امیدهای استقلال برای کم کردن فاصله خودشان پرسپولیس و دیگر مدعیان بالانشین جدول برای ماندن در کورس قهرمانی، کمرنگ شد. حالا آبی ها، فولاد جواد نکونام را به عنوان یک مدعی جدی کنار خود می‌بینند که چه بسا در ادامه لیگ بتواند به رتبه‌های بالاتر در جدول نیز دست یابد. این مسابقه که نبرد دو استقلالی در ردای سرمربی تیم‌های استقلال و فولاد بود، حواشی و جنجال زیادی داشت. مسابقه‌ای که استقلال با گل چشمی پیش افتاد اما در نهایت با خوردن دو گل و داشتن دو اخراجی در زمین در کنار دیگر کارت قرمزی این بازی یعنی فرهاد مجیدی، یک شب تلخ را با باخت 2 بر یک تجربه کرد و ارسلان مطهری هم به جمع مصدومان این تیم اضافه شد که گفته می‌شود، دو، سه هفته‌ای از میادین دور خواهد بود. با این همه اما این پایان تیره بختی‌های استقلال نیست و شرایط حاکم بر این بازی به نظر می‌رسد همچنان تبعات برای آبی پوشان تحت هدایت فرهاد مجیدی خواهد داشت.

 

کمیته انضباطی همچنان سرقول خودش ماند


اگر یادتان باشد، به خاطر برخی مسائل که در لیگ هجدهم رخ داد و اعتراض‌ها به داوری به حد اعلی رسیده بود، کمیته انضباطی برای آرام نگه داشتن جو بازی‌ها در لیگ نوزدهم یک دستورالعمل شدید را صادر و به همه باشگاه‌ها ابلاغ کرد. در قسمتی از این دستورالعمل کمیته انضباطی به نظارت‌های شدید و دادن رای بازی‌ها بلافاصله بعد از پایان مسابقه اشاره داشت که در صورت هرگونه تخطی از قوانین، بازیکنان خیلی زود حکم در موردشان صادر خواهد شد. نمونه این موضوع را چندین بار در شروع لیگ نوزدهم دیدیم و حتی در دوران کرونا هم این کمیته نشان داد که برسر قول و قرار ابتدای فصل است و به هیچ وجه جلوی هرگونه قانون شکنی کوتاه نخواهد آمد. در بازی با فولاد هم که اخراج فرهاد مجیدی و اتفاقات آن بازی باعث شد چندین دقیقه بازی متوقف شود تا عوامل برگزاری بتوانند سرمربی استقلال را مجاب به خروج از زمین کنند. در همین خصوص شنیده شد که کمیته انضباطی برای جلوگیری از تسری تبعات اتفاقات این بازی قرار است یک رای خیلی سختگیرانه را در مورد مجیدی به اجرا بگذارد تا در 9 هفته باقی مانده دیگر مربیان و بازیکنان مجاز به هرگونه قانون شکنی در شرایطی که بازی‌ها با حساسیت خاصی دنبال می‌شود، نباشند. گفته می‌شود که کمیته انضباطی که هنوز رای خود را اعلام نکرده قصد دارد فرهاد مجیدی را سه جلسه از همراهی استقلال محروم کند تا حسابی سرمربی آبی‌ها را به خاطر اعتراض به رای داور، نقره داغ کرده باشد.

 

فدراسیون فوتبال تایید نکرد


بدون شک اگر این اتفاقات در یک بازی با حساسیت کمتر رخ می‌داد شاید کمیته انضباطی همان موقع و بعد از سوت داور به نشان پایان بازی، رای خود را اعلام می‌کرد اما به واسطه شرایط خاص این مسابقه هنوز رایی در مورد فرهاد اعلام نکرده تا با فروکش کردن اعتراض ها، رای نهایی اش را ابلاغ کند. شنیدن این موضوع از یک منبع آگاه در فدراسیون فوتبال که قرار است کمیته انضباطی سرمربی استقلال را سه جلسه محروم کند جدا از یک جلسه محرومیت طبیعی او به خاطر کارت قرمز، باعث شد تا همچنان پیگیر این ماجرا در فدراسیون فوتبال باشیم. پیگیری‌های ما در این زمینه ما را به سمتی برد که گویا هنوز برسر اعلام این رای در کمیته انضباطی به اجماع لازم نرسیده‌اند و این حکم در حد گمانه زنی است اما چیزی که مشخص است، قطعا علاوه بر یک جلسه محرومیت، سرمربی استقلال یک محرومیت دیگر را هم به خاطر اتفاقات بازی با فولاد، تحمل خواهد کرد.

 

 


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها