حکایت فرهاد مجیدی، رها شده زیر تازیانه انتقادات
15911
و ناگهان تنهای تنها!
07 تير 1399
915
ایرانی
حالا او در کانون حملات بی‌شماری قرار گرفته که از هر جهت در جریان هستند؛ خودی و غریبه، کارشناس و پیشکسوت، رفیق و نارفیق...

روزنامه گل- بهروز رسایلی

احتمالا آن زمانی که فرهاد مجیدی وسط زمین رفته بود و با داور بازی فولاد بگومگو می‌کرد، دلش خوش بود که وقتی مسابقه تمام می‌شود، موجی از تعریف و تحسین‌ها به سمتش روانه خواهد شد و مردم قربان صدقه تعصب او خواهند رفت، اما بین تصورات فرهاد و واقعیت، فرسنگ‌ها فاصله وجود داشت. حالا او در کانون حملات بی‌شماری قرار گرفته که از هر جهت در جریان هستند؛ خودی و غریبه، کارشناس و پیشکسوت، رفیق و نارفیق... مجیدی متهم است به اینکه در واکنش به یک تصمیم داور (تصمیمی که ظاهرا درست هم بوده) تمرکز تیمش را به هم ریخته، بازیکنانش را عصبانی کرده و آبی‌ها را به سمت شکست پیش برده است. کارت قرمز کودکانه عارف غلامی، شاید انعکاس کامل رفتار فرهاد در زمین بود. استقلال اگر این بازی را می‌برد به هشت امتیازی پرسپولیس می‌رسید و حتی با مساوی هم می‌توانست مختصر بختش برای حضور در کورس قهرمانی را حفظ کند. حالا اما هم فاصله امتیازی با رقیب سنتی به 11 امتیاز افزایش پیدا کرده و هم آوار دومین شکست پیاپی روی سر آبی‌ها خراب شده است. این یعنی حتی کسب سهمیه آسیایی هم در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

فرهاد این روزها تنهای تنها مانده و به نظر می‌رسد مقصر اصلی این ماجرا، خود اوست؛ ستاره‌ای که مربی شده و مسوولیت یک تیم را بر گردن دارد، اما همچنان تصور می‌کند یک بازیکن جوان و ماجراجو است. مجیدی هنوز نقش جدید و مسوولیت بسیار بزرگی که بر عهده دارد را باورنکرده است. آقای شماره هفت متوجه نیست که نگاه بازیکنان به دست و عمل او دوخته شده و هر حرکتش روی تیم تاثیر جدی می‌گذارد. او نمی‌داند که الان دیگر هر فریادی را نباید بزند، هر پستی را نباید منتشر کند، هر اظهارنظری را نباید انجام بدهد و هر دعوایی را نباید راه بیندازد.

قبلا در مورد فرهاد می‌گفتند سرمربیگری در استقلال برایش زود است و موجب سوختن او می‌شود. اتفاقا او خیلی هم روی این کلمه حساس بود و یک بار در یک مصاحبه شدیداللحن خطاب به حامیان این تفکر گفت: «لازم نیست شما نگران من باشید. نترسید، نمی‌سوزم.» حالا اما باد به پرچم همان مخالفان افتاده است؛ کسانی که عقیده داشتند مجیدی قبل از نشستن روی این نیمکت داغ، باید در تیم‌های کوچکتر شخصیتش را بسازد و کارآموخته شود. فرهاد سرمربیگری را از جایی شروع کرده که اگر شکست بخورد، شاید راه چندانی برای بازگشت باقی نباشد. به سود اوست که برای گریز از این سرنوشت تلخ بیشتر تلاش کند و قبل از هر چیز دیگری دست به اصلاح رفتارهایش بزند.دیدگاه های کاربران (1 دیدگاه)
محمدرضا 07 / 04 / 1399 29 : 01 : 06

حالا روزهاى خوبشه،وقتى مقابل درخواست هوادار قرار ميگيره و بدون هيچ علمى خودشو در حد سرمربيگرى استقلال ميبينى نتيجه ش ميشه همين و بدتر از اين


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها