استقلال برای تهیه 883 هزار دلار فقط 2 هفته فرصت دارد
15881
هنوز یک دلار هم تهیه نکرده‌اند!
04 تير 1399
92
ایرانی
باشگاه استقلال  باید طی روزهای آینده  درمجموع 883 هزار دلار به بوبان نایدنوف پرداخت کند تا از محرومیت از نقل و انتقالات و دیگر جریمه‌های سنگین احتمالی  فرار کند.

روزنامه گل -در شرایطی  احمد سعادتمند و مدیران باشگاه برای تهیه و واریز این  مبلغ فقط تا 16 تیر یعنی 2 هفته دیگر فرصت دارند که هنوز یک دلار هم برای این موضوع تهیه نشده است. از شانس بد استقلالی‌ها دلار در روزهای اخیر روند صعودی در پیش‌گرفته و مرز 20 هزار تومان را هم رد کرده است. با نرخ فعلی دلار سعادتمند  کمتر از 2 هفته فرصت دارد تا  17 میلیارد و 660 میلیون تومان جمع‌وجور کند! البته این در صورتی است که نرخ دلار در روزهای آینده از این هم بیشتر نشود. استقلالی‌ها برای پرداخت این مبلغ سنگین روی باقیمانده مطالبات خودشان از فیفا حساب کرده‌اند. باشگاه استقلال حدود 810 هزار دلار بود که بخشی از آن یعنی حدود 400 هزار دلار اش صرف پرداخت طلب پروپیچ شد. به‌این‌ترتیب حدود نیمی از این مبلغ هنوز در حساب فیفا باقی‌مانده است. البته اسماعیل خلیل زاده دریکی از مصاحبه‌هایش اعلام کرده بود که پول باقی‌مانده باشگاه  در فیفا 380 هزار دلار است. حالا استقلالی‌ها تلاش می‌کنند تا طلب 328 هزار دلاری بویان را از این طریق پرداخت کنند که این کار هنوز به نتیجه نرسیده است.


اگر فرض را بر این بگذاریم که فیفا قبول کند مانند پروپیچ  طلب بوبان را هم از این حساب بدهد بازهم استقلالی‌ها باید 555 هزار دلاری شفر را تهیه و پرداخت کنند.یعنی با نرخ این روزهای دلار بیش از 11 میلیارد تومان لازم است تا طلب مربی آلمانی قبل از پایان ضرب العجل تعیین‌شده پرداخت شود. مشخص نیست برنامه سعادتمند برای تهیه این مبلغ آن‌هم ظرف 2 هفته چیست و می‌خواهد از کجا و کدام منبع چنین پول هنگفتی را تهیه کند. باشگاه هنوز برای تهیه این مبلغ بودجه و پول کافی در حسابش ندارد. علاوه بر این باشگاه استقلال 90 هزار دلار به سرور جباروف،19هزار دلار به مارتین فورکل، 40هزار دلار به گادوین منشأ و 125 هزار دلار هم بایت انتقال ایسما گونکالوس به باشگاه پاختاکور ازبکستان و دست‌کم100 هزار دلار هم به لئوناردو پادوانی پرداخت کند. البته اگر دادگاه CAS با درخواست غرامت 9 میلیون دلاری این بازیکن برزیلی موافقت نکند.شکایت آندره استراماچونی هم که هنوز به جریان نیافتاده است. به‌علاوه نیکلای بودوروف که خبر می‌رسد قصد دارد برای گرفتن پول قراردادش که 125 هزار دلار است به فیفا شکایت کند. باشگاه استقلال در شرایطی برای پرداخت بدهی خودش به بویان روی پول‌هایش در فیفا حساب بازکرده است که اسماعیل خلیل زاده طی گفتگویی در تاریخ 26 اسفند سال 98 اعلام کرد به فیفا نامه زده‌اند تا پول 3 طلب کار خارجی را از این منبع پرداخت کند:« یک نامه از طرف باشگاه استقلال برای فیفا ارسال‌شده و از آن‌ها خواستیم طلب سرور جباروف، گادوین منشأ، مارتین فورکل و سه وکیل را از محل پول بلوکه‌شده باشگاه استقلال در فیفا به‌طور مستقیم پرداخت کند که امید زیادی داریم تا فیفا با این درخواست موافقت کند. مبلغ باقیمانده باشگاه در فیفا حدود ۳۵۰ هزار دلار است.»


به‌این‌ترتیب اگر فیفا با این درخواست موافقت کرده باشد یا موافقت کند، حدود 200 هزار دلار از پول باشگاه در فیفا باقی می‌ماند که حدود 130 هزار دلار کمتر از طلب بویان است. هرچند طبق اعلام سایت رسمی باشگاه در اول خرداد فیفا با این درخواست موافقت کرده بود و تازه طلب 100 هزار دلاری پادووانی هم قرار بوده از این منبع پرداخت شود که با توجه به شکایت تازه این بازیکن برای گرفتن غرامت، یک پرونده تازه بازشده است.  به‌این‌ترتیب اگر فیفا بپذیرد که از باقی‌مانده طلب باشگاه استقلال، بخشی از پول یوبان را هم بدهد بازهم استقلالی‌ها باید 130 هزار دلار آن را خودشان را بدهند. که حدود 2 میلیارد و 600میلیون تومان می‌شود.

 

 


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها