مردود، در محکمه ویرو
15879
تناقضات کرونایی
04 تير 1399
99
ایرانی
این چهار ماه چالش با ویروس کرونا، برای هواداران فوتبال به اندازه چهل سال طول کشید؛ بس که حرف‌های عجیب و غریب شنیدند و رفتارهای دغل‌بازانه و منفعت‌طلبانه دیدند.

روزنامه گل -اصلا انگار کرونا همان مختصر صداقت و روراستی موجود در این فوتبال را هم به باد داده بود. هر جمله‌ای که می‌شنیدی، مثل میخی بود که به مغزت می‌کوبیدند. این داستان مربوط به یک تیم و دو تیم هم نمی‌شد و کنش‌های هر تیمی را تعقیب می‌کردی، دم خروسش بالاخره یک جا بیرون می‌زد.


تراکتور


در طول این چهار ماه هیچ باشگاهی به اندازه تراکتور جنب‌وجوش نداشت. یعنی یقین بدانید اگر آنها نیمی از این تلاش‌شان برای لغو لیگ را در خود مسابقات به خرج می‌دادند، تا حالا آن «جام فلزی» معروف را برده بودند و کمی آرام می‌گرفتند. در این مدت مدیران تراکتور به شدت خودشان را نگران سلامتی اهالی فوتبال نشان می‌دادند و خواهان لغو بازی‌ها بودند، اما عجیب است که همین دوستان موقع سنگ‌پرانی به هواداران تیم میهمان در ورزشگاه یادگار تبریز، مطلقا احساس ناراحتی نمی‌کنند و خم به ابرو نمی‌آورند. کرونا برای جان آدم‌ها خطرناک است و سنگ هم همینطور؛ اما واکنش آقایان کاملا دوگانه است. بعد کاپیتان همین تیم که کاملا از کنترل خارج شده، در آلمان رستوران‌گردی می‌کند. اینجا هم تراکتوری‌ها نگران که نمی‌شوند هیچ، فرضیه قدیمی بودن تصاویر منتشرشده را پیش می‌کشند. باز همه اینها به کنار؛ اوج شگفتی جایی است که مدیرعامل تراکتور می‌گوید: «حالا که قرار به برگزاری لیگ است اجازه بدهید ده هزار نفر از هواداران تراکتور با فاصله‌گذاری اجتماعی در استادیوم حاضر شوند.» ما چه کنیم با شما واقعا؟


شهرخودرو


شهرخودرو هم از جمله مخالفان جدی برگزاری مسابقات بود. مدیران تیم مشهدی هم فقط و فقط سلامتی و جان آدم‌ها را بهانه می‌کردند؛ بعد درست در همین شرایط، ویدیویی منتشر می‌شود از جناب حمیداوی که در حال دست دادن و روبوسی با بازیکنان تیمش است. خب آقای مالک؛ آه و ناله‌تان را باور کنیم یا ماچ و بوسه‌تان را؟ همین جناب حمیداوی در حاشیه بازی دوستانه پرسپولیس با شهرخودرو بدون ماسک کنار زمین ایستاده بود، در حالی که حتی یحیی گل‌محمدی و دستیارانش هم ماسک داشتند.


نساجی


هیچکس نفهمید چرا امضای مالک نساجی مازندران هم پای تک‌تک نامه‌های درخواست لغو و تهدید به انصراف از مسابقات بود. می‌دانید کجای داستان عجیب است؟ اینجا که نساجی آخرین تیمی بود که در اسفندماه و اوج هراس از شیوع کرونا تمریناتش را تعطیل کرد. اینها ول‌کن نبودند اصلا؛ در تهران اردو زده بودند و تا اخرین لحظه به مقاومت ادامه دادند. حتی در همین مقطع زمانی اخیر هم نساجی اردویی دیگر در پایتخت داشت و مسابقه دوستانه هم انجام داد، اما تا قرار به جمع‌آوری طومار برای لغو مسابقات می‌شد، مالک باشگاه قائم‌شهری اولین نفر امضا می‌کرد!


استقلال


استقلالی‌ها تا جایی که می‌توانستند سعی کردند خودشان را تله انصرافی‌ها بیرون بکشند، اما یکی دو جا بدجوری گاف دادند. بهره‌برداری فرهاد مجیدی از درگذشت متین قوسی جوان که بیرون از زمین فوتبال مبتلا شده بود، یک شکست تمام‌عیار برای سرمربی استقلال بود؛ فاجعه‌ای که با اعتراض تند و مستقیم پدر متین، عمیق‌تر هم شد. چندی بعد هم ماجرای پارگی رباط صلیبی دو بازیکن استقلال بهانه‌ای شد تا مثلا فرشید اسماعیلی به تصمیم مسوولان برای برگزاری مسابقات حمله کند، اما خیلی زود مجادله کادر پزشکی و بدنسازی استقلال نشان داد ریشه این مصدومیت‌ها جای دیگری است و ربطی به کرونا ندارد.

 

 


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها