شفر پولش را می‌خواهد و به اینکه دلار چقدر بالا رفته کاری ندارد
15829
بختیاری زاده: بازیکنان شاداب نیستند و مصدومیت‌ها بیشتر خواهد شد!
02 تير 1399
71
ایرانی
سهراب بختیاری زاده، پیشکسوت استقلال تهران می‌گوید برگزاری مسابقات لیگ برتر در حالیکه بازیکنان برای مدتی از میادین دور بوده‌اند خطر افزایش مصدومیت‌ها را افزایش می‌دهد.

روزنامه گل -


حسن بابازاده


او همچنین معتقد است بدهکاری‌های هنگفت به مربیان و بازیکنان خارجی ارتباط چندانی با تحریم‌ها نداشته و اصول اولیه امضای قرارداد و همکاری‌ها اشتباه است. مشروح گفتگوی بختیاری زاده را در ادامه می‌خوانید:

 

باخبر هستید که محرومیت از نقل و انتقالات استقلال را تهدید می‌کند؟

 

با این شرایط فقط نتیجه می‌گیریم که ما از وضعیت حرفه‌ای دور هستیم. در تیم مدیریتی سابق و کنونی باشگاه فرد آگاهی وجود ندارد و فقط به بیراهه می‌رویم. 3 پنجره نقل و انتقالاتی که هیچ, باید همه چیز بسته شود تا مشکلات‌مان را ریشه‌یابی کنیم. باید جلوی گرفتن بازیکن خارجی و نقل و انتقالات گرفته شود تا یاد بگیریم وقتی رفتار حرفه‌ای و سواد قرارداد بستن نداریم، کاری انجام ندهیم. بهتر است فوتبال را تعطیل کنیم تا بیشتر از این آبرویمان در آسیا و دنیا نرود.

 

اینطور گفته می‌شود که تحریم‌ها مانع بزرگ پرداخت بدهی‌ها به خارجی‌هاست.

 

مگر قبل از تحریم‌ها این مسائل نبوده است؟ قبل از تحریم‌ها هم به قراداد‌هایی که امضا کرده بودیم، پایبند نبودیم. نا آشنا بودن به مسائل بین‌المللی و حقوقی باعث می‌شود کار به اینجا برسد و همیشه در قرارداد‌ها بازنده باشیم. مدیران فکر می‌کنند بازیکنان خارجی همانند ایرانی‌ها هستند که با یک صلوات و امضا کارشان تمام شود. بازیکنان خارجی حرفه‌ای هستند و تحت هر شرایطی پول‌شان را می‌خواهند. یک مربی مثل شفر طبق قانون پولش را می‌خواهد و به اینکه دلار چقدر بالا رفته کاری ندارد. این اتفاقات به کل فوتبال ایران و بیت‌المال ضربه می‌زند.

 

فوتبال حرفه‌ای ما از آسیا فاصله دارد؟

 

خیلی وقت است که از آسیا فاصله گرفته‌ایم. الان شاید فقط بتوانیم یکی دو مرحله بالا بیاییم یا شانسی یکی از تیم‌های ما جزو 4 تیم برتر قرار بگیرد که آن هم مقطعی است. سال‌هاست در فوتبال درجا می‌زنیم، همه پیشرفت کرده‌اند ولی ما درگیر مسائل حاشیه‌ای هستیم. فقط 30-20 درصد فوتبال داریم و بقیه آن حاشیه است. فوتبال ما با این فرمان هر روز بیشتر در باتلاق فرو می‌رود.

 

با این شرایط موافق برگزاری مسابقات لیگ برتر هستید؟

 

با استرسی که بین بازیکنان و تیم‌ها وجود دارد، برگزاری مسابقات را مثبت نمی‌بینم. الان بدنسازی تیم‌ها درست نیست و این موضوع مشکلات زیادی را به وجود می‌آورد. این فوتبال با بدنسازی اول فصل جذاب نبود، وای به حال الان که بازیکنان دو‌سه ماه خورده‌اند و خوابیده‌اند! اگر الان بازی‌ها برگزار شود هم آسیب‌دیدگی زیاد می‌شود و هم بازیکنان شاداب نیستند. همه چیز باید تعطیل شود و تیم‌های برای بدنسازی سال دیگر آماده شوند تا حداقل فصل بعد لیگ خوبی داشته باشیم.

 

 


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها