تلنگر و تذکر فرهاد به استقلالی‌ها:
15828
به‌جای مصاحبه روی بازی‌ها تمرکز کنید، هنوز شانس قهرمانی داریم!
02 تير 1399
120
ایرانی
وقتی‌که لیگ نوزدهم  بعد از برگزاری هفته بیست و یکم به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف شد و شایعه نیمه‌تمام ماندن بازی‌ها هم  بر سر زبان‌ها افتاد و به شکل جدی مطرح شد.

روزنامه گل -


تعطیلی و نیمه‌کاره ماندن بازی‌ها موافقان زیادی داشت و بین شانزده تیم لیگ برتری فقط پرسپولیسی‌های صدرنشین مخالف سرسخت گزینه تعطیل شدن لیگ نوزدهم بودند مگر آنکه به‌عنوان قهرمان این دوره از رقابت‌ها معرفی شوند. این موضوع جنجال‌ساز شد و تمام تیم‌های بالانشین جدول به‌ویژه استقلالی‌ها به‌شدت با این طرح مخالفت کردند. آن‌ها معتقد بودند که اختلاف 11 امتیازی‌شان با صدر جدول آن‌هم با یک بازی کمتر نسبت به پرسپولیس تا پایان فصل قابل جبران است و در این شرایط نمی‌شود جام را به قرمزها تقدیم کرد. پس از کش‌وقوس‌های فراوان سرانجام قرار بر این شد که بازی‌ها از سر گرفته شود و لیگ نوزدهم با دیدار معوقه استقلال و فولاد خوزستان استارت بخورد. بازی که قرار است در 4 تیرماه یعنی چهارشنبه این هفته در اهواز برگزار شود.اگر استقلال بتواند فولاد را در خانه‌اش و یک بازی بدون تماشاگر شکست بدهد فاصله‌اش با پرسپولیس صدرنشین به 8 امتیاز کاهش پیدا می‌کند و پس‌ازآن آبی‌ها 9 بازی فرصت دارند تا این فاصله را جبران کنند. در شرایطی که پرسپولیسی‌ها با اطمینان از پوکر قهرمانی می‌گویند و شرایط جدول و بازی‌های باقی‌مانده هم نشان از مسیر آسان و هموار قرمزها تا رسیدن به جام حکایت دارد، بااین‌وجود فرهاد مجیدی و استقلالی‌ها از قهرمانی و برگرداندن ورق‌بازی تا ثانیه‌های آخر لیگ نوزدهم نا‌‌امید نیستند.


فرهاد مجیدی برای اینکه استقلالی‌ها را از هر لحاظ آماده کند علاوه بر فیزیکی و فنی، به لحاظ فکری و ذهنی هم در جمع شاگردانش گفته به‌جای مصاحبه کردن و حرف زدن درباره لیگ و قهرمانی، تمام تمرکزشان را روی بازی بگذارند. سرمربی استقلال خطاب به شاگردانش گفت که با توجه به یک بازی عقب‌مانده و شرایط لیگ هنوز شانس زیادی برای قهرمانی دارند و باید با تمام فکر و تمرکزشان را روی بازی‌ها بگذارند و به دنبال مصاحبه و حضور در فضای مجازی نباشند. این تذکر و تلنگر فرهاد خطاب به استقلالی‌ها نشان می‌دهد که او حساب ویژه‌ای روی قهرمانی لیگ نوزدهم بازکرده است و خوب می‌داند که گام اول مقابل فولاد خوزستان بسیار مهم و تعیین‌کننده است. او از شاگردانش می‌خواهد به این موضوع که هنوز می‌توانند صدر جدول را از پرسپولیس پس بگیرند ایمان و امید داشته باشند و با چنین تفکری از چهارشنبه تا پایان لیگ در میدان مسابقه حاضر شوند. در فصل گذشته هم فرهاد مجیدی خیلی امیدوار بود که در هفته آخر جام را از چنگ برانکو و شاگردانش دربیاورد و اطمینان داشت اگر صنعت نفت را در آبادان شکست می‌دادند و آن اشتباه بزرگ داوری رخ نمی‌داد، با فشاری که در بازی هفته آخر به پرسپولیسی‌ها وارد می‌شد امتیاز از دست می‌دادند و جام به آن‌ها می‌رسید.


حالا باید دید برنامه فرهاد برای گرفتن جام در بازی اهواز چه سرنوشتی پیدا می‌کند و آبی‌ها اولین گام برای ماندن در کورس قهرمانی را محکم برمی‌دارند و با گرفتن 3 امتیاز بازی با فولاد خوزستان خودشان را به‌عنوان رقیب اصلی قرمزها در مسیر قهرمانی مطرح می‌کنند یا با از دست دادن امتیاز رؤیای فرهاد مجیدی و شاگردانش برای کامبک به صدر و کسب عنوان قهرمانی کمرنگ‌تر از همیشه خواهد شد. فعلاً که سرمربی استقلال و بزرگ‌ترهای تیم تلاش می‌کنند تا روحیه و انگیزه و امید را در بین بازیکنان زنده نگه‌دارند. در روزهای اخیر اتفاق‌های حاشیه‌ای مثل انتقاد پزشک استقلال از بدنساز تیم و بحث بدهی‌های خارجی باشگاه استقلالی‌ها را به حاشیه برده بود که فرهاد مجیدی تلاش می‌کند در آستانه بازی با فولاد تمرکز و آرامش را به تیمش برگرداند.           

 

 


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها