مصدومیت نادری زنگ خطر سرخ‌ها را به صدا درآورد
15814
چپ خالی تر از همیشه؟!
01 تير 1399
89
ایرانی
سرانجام با همه مخالفت هایی که وجود داشت، ستاد ملی مبارزه با کرونا مثل برخی کشورها از جمله آلمان مجوز شروع تمرینات و بعد از آن لیگ برتر فوتبال را داد.

روزنامه گل -


مجوزی که مخالف و موافق زیادی داشت و هنوز هم که به شروع دوباره رقابت‌های لیگ برتر نوزدهم شروع می‌شود، این مخالفت‌ها ادامه دارد و تیمی مثل تراکتور با مالکیت محمدرضا زنوزی همچنان حرف از شکایت به فیفا به میان می‌آورد. با این حال گویا مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ به برگزاری مصر هستند و به زودی باید شاهد دوباره روشن شدن چراغ رقابت‌های فوتبال و گرم شدن تنور مسابقات باشیم. با این حال جدا از خطر ابتلا و ترس از شیوع کرونا و بالارفتن آمار مبتلایان، مساله‌ای که برای تیم‌ها نگران کننده است، بحث مصدومیت‌های به وجود آمده بود که تا به حال چندین بازیکن با مشکلات عدیده فصل را از دست دادند. بعد از استقلال که مرتضی تبریزی و رضا آذری را به خاطر پارگی رباط صلیبی از دست داد، پرسپولیس هم به عنوان مدعی اصلی قهرمانی با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کند. شاگردان یحیی در شروع کار محمد انصاری را از دست دادند که برای بار دوم دچار پارگی رباط صلیبی شد و در برخوردی که با سیامک نعمتی در تمرینات داشت تقریبا یک دوری بلند مدت حاجی سرخ‌ها از میادین خواهد داشت. موضوعی که به نوعی به یک چالش بزرگ برای گل محمدی در سمت چپ سرخ‌ها تبدیل شد که حالا با داشتن محمد نادری باید در سه تورنمنت کار را دنبال کند. اما ماجرا به این جا برای پرسپولیس ختم نمی‌شود.

 

نادری یک چالش بزرگ برای یحیی


جدا از وضعیت محمد نادری که امسال قراردادش با سرخ‌ها تمام می‌شود و باید به بلژیک بازگردد تا بتواند رضایتنامه قطعی خودش را برای حضور مجدد در سرخ‌ها بگیرد، یک خبر نگران کننده از جمع سرخپوشان به گوش رسید. خبر این بود که محمد نادری هم در آخرین تمرینات شاگردان گل محمدی دچار یک کشیدگی شد که باعث شد کار را نصف و نیمه رها و زیر نظر پزشکان تیم کارهای درمانی خودش را دنبال کند. هنوز میزان مصدومیت نادری مشخص نیست اما برفرض جزئی بودن این مصدومیت، حالا یحیی با این چالش مواجه است که با مصدومیت احتمالی نادری چه کسی را جایگزین این بازیکن کند. با اینکه مهدی شیری و تا حدودی محسن ربیع خواه این توانایی را دارند که به یحیی در سمت چپ کمک کنند اما نبود یک چپ تخصصی یک دردسر برای پرسپولیس در ادامه فصل در مسیر کسب عنوان قهرمانی خواهد بود. هنوز میزان شدت مصدومیت نادری مشخص نشده است اما قطعا سالم بودن و جزئی بودن مصدومیت این بازیکن می‌تواند یک خبر خوب برای گل محمدی باشد.

 

ماشین گلزنی سرخ‌ها هم مصدومیت دارد


در این گیرودار دردسرهای یحیی گویا تمامی ندارد و خبر رسید که مهدی ترابی هم دچار یک مصدومیت شده و چند روزی است که به صورت جدی نمی‌تواند تمرینات را دنبال کند. هرچند که به نظر می‌رسد این بازیکن به خاطر چهار اخطاره بودن بازی نخست تیمش مقابل پیکان را از دست خواهد داد اما در صورت جدی بودن این مصدومیت، آن وقت گل محمدی یکی از کلیدی ترین بازیکنان تیمش را که در زمان کالدرون ماشین گلزنی سرخ‌ها بود را در اختیار ندارد. موضوعی که بدون شک کار این تیم را در مسیر قهرمانی با چالش‌های جدی مواجه خواهد کرد. هنوز در این خصوص یعنی میزان مصدومیت ترابی و محمد نادری کادر پزشکی تیم واکنشی نشان نداده اما قطعا این مساله یک نگرانی برای هواداران پرسپولیس خواهد بود که برای بالا بردن چهارمین قهرمانی تیم محبوب شان لحظه شماری می‌کنند.

 

ترس از دست دادن قهرمانی


با شیوع ویروس کرونا و به راه افتادن شائبه انتخاب قهرمان لیگ نوزدهم، پرسپولیسی‌ها برای جلوگیری از هرگونه حرف و حدیثی از همان ابتدای کار عزم خودشان را بر ادامه رقابت‌های لیگ نوزدهم گذاشتند و با پذیرفتن این که شاید با 10 امتیاز اختلاف قهرمانی را از دست بدهند بر روشن شدن تکلیف تیم نخست لیگ امسال در زمین مسابقه تاکید کردند. در این شرایط حالا شنیده می‌شود که بازیکنان با مصدومیت‌های به وجود آمده برای محمد انصاری و احتمال این اتفاق برای دیگر بازیکنان که نمونه اش برای نادری و ترابی گویا رخ داده، نگران از دست دادن قهرمانی هستند. موضوعی که بدون شک یک دلنگرانی جدی است و باید دید یحیی گل محمدی برای بالا نگه داشتن روحیه تیمش که برای ادامه مسابقات لحظه شماری می‌کند چه تدابیری خواهد اندیشید و چطور می‌تواند از میزان این دغدغه بکاهد. به هرحال این یک موضوع مهم است که شاید با تغییر سبک تمرینات فضای تمرینی به سمتی برود که این تیم کمترین آسیب را در این بازه زمانی متحمل شود.

 

 


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها