15813
کفاشیان معادلات فدراسیون را برهم زد؛ کرکر خنده!
01 تير 1399
85
ایرانی
علی کفاشیان با حکم استیناف تبرئه شد تا دوباره به فوتبال برگردد.

روزنامه گل -



حکم تبرئه کفاشیان باعث شد، جوهیات رئیسه فدراسیون فوتبال به هم‌ریخت تا جاییکه خبرهای ضدونقیض از فدراسیون به بیرون درز کرد که بعضی از این خبرها حکایت از این داشت بعضی از اعضا، مخالف حضور دوباره نایب‌رئیس اول در هیات رئیسه هستند اما این موضوع را بعضی از اعضا تکذیب کردند ولی به‌صورت رسمی اعلام نشد.


در این میان یک از اعضا برای اینکه جو ملتهب را آرام کند، مدعی شد کفاشیان قصد ندارد به فدراسیون برگردد و یا اینکه در صورت برگشت او نمی‌خواهد رئیس و یا سرپرست شود و این عضو کسی نبود جز اسلامیان ! چند روز پیش اسلامیان عضو هیات رئیسه در مصاحبه‌ای که داشت عنوان کرد علی کفاشیان به دنبال سرپرستی فدراسیون فوتبال نیست. این عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال البته از سلامت علی کفاشیان و تلاش‌های او برای فوتبال دفاع کرد اما به‌گونه‌ای وانمود کرد که نایب ریس اول فدراسیون فوتبال برای بازگشت به جمع اعضای هیات رئیسه هیچ برنامه‌ای ندارد. اما روز گذشته با بازگشت کفاشیان به‌وضوح مشخص شد رئیس سابق فدراسیون دوست دارد یک‌بار دیگر در جلسات هیات رئیسه شرکت کند. به این خاطر که محرومیت او پایان‌یافته و از همه مهم‌تر برخلاف اخباری که درگذشته وجود داشته علی کفاشیان از سمت خود استعفاء نکرده است .


چندی پیش هم گزارشی در همین راستا با مضمون ((تاج‌گذاری کفاشیان در فدراسیون)) منتشر کردیم که رئیس سابق فدراسیون بعد از تبرئه شدن قصد دارد باقدرت به فدراسیون برگردد و با توجه به اینکه نایب‌رئیس اول بوده است  قانونا و به‌طور اتوماتیک سرپرست موقت فدراسیون می‌شود تا زمانی که انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال برگزار شود. برای همین حیدر بهاروند باید پست سرپرستی را به کفاشیان تحویل بدهد و خودش دوباره در سازمان لیگ مستقر شود.


اما اینکه بازگشت علی کفاشیان  به فدراسیون چگونه است و چه مراحلی را باید بگذراند، باید بگوییم رئیس سابق درصورتی‌که در جمع اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال حاضر شود باید عهده‌دار سرپرستی فدراسیون فوتبال شود. به  این خاطر که بر اساس قانون وقتی رئیس فدراسیون فوتبال استعفاء می‌دهد، نایب‌رئیس اول باید عهده‌دار این سمت شود. برای حضور علی کفاشیان در جمع اعضای هیات رئیسه نبی به‌عنوان دبیر کل باید نامه‌نگاری کند. او هم‌چنین باید این موضوع را به اطلاع فیفا برساند و به نظر می‌رسد در صورت ارسال نامه برای فیفا فدراسیون فوتبال باید صندلی ریاست را به‌طور موقت در اختیار علی کفاشیان قرار دهد.


درهمی راستا و اینکه سرپرستی کفاشیان قریب‌الوقوع است ذکر این نکته هم ضروری است که روز گذشته حیدر بهاروند سرپرست فعلی فدراسیون در جلسه و نشست وزیر ورزش و جوانان با روسای فدراسیون‌ها که برگزار شد، به‌عنوان سرپرست فدراسیون در این نشست شرکت نکرد.


علی کفاشیان روز گذشته به فدراسیون برگشت تا مشخص شود او قصد دارد بحث سرپرستی‌اش جدی است علیرغم اینکه چند نفر از اعضای هیات رئیسه با حضور او مخالف هستند!
اما اینکه بعد از حضور کفاشیان در فدراسیون چه گذشته و با مخالفان خود چه خواهد کرد،  پس از خروج از فدراسیون فوتبال، گفت: فعلاً به‌عنوان نایب‌رئیس حضور دارم تا ببینیم بعد از جلسه هیات رئیسه چه می‌شود.


کفاشیان در ادامه در مورد اینکه قبلاً گفته بود فقط در صورتی به فدراسیون خواهد آمد که از او دعوت شود و آیا الان کسی از او دعوت کرده است، گفت: بله، دعوت شدم.


رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در مورد اینکه حضور در فدراسیون فوتبال به نظر هیات‌رئیسه بستگی دارد، گفت: خیر! من چون دوره محرومیتم تمام‌شده است به فدراسیون آمدم. ان‌شاءالله در اولین جلسه هیئات رئیسه هم شرکت می‌کنم.


کفاشیان در واکنش به اینکه بعضی از اعضای هیات‌رئیسه از حضور شما در فدراسیون فوتبال خوشحال نیستند و صادق درودگر اعلام کرده است در صورت حضور شما در فدراسیون فوتبال امکان دارد دیگر جلسه هیات رئیسه برگزار نشود، گفت: چرا خوشحال نیستند؟! خیر ما هستیم دیگر و جلسات هم برگزار می‌شود.


کفاشیان در موردبحث اساسنامه فدراسیون فوتبال هم گفت: آقای نبی در فدراسیون حضور نداشت و قرار شد آخرین گزارش‌ها را به من بدهد. دو سه روزبه من فرصت بدهید تا «آپ تو دیت» بشوم، بعداً.
کفاشیان در پاسخ به این پرسش که آیا به‌‌عنوان سرپرست در فدراسیون فوتبال فعالیت دارد یا نایب‌رئیس اول، گفت: فعلاً نایب‌رئیس اول هستم.


 کفاشیان در خصوص اینکه آیا در جلسه هیات رئیسه سرپرست می‌شوید؟ آیا این موضوع مطرح خواهد شد ، گفت: حالا در جلسه شرکت می‌کنیم، بعد ببینیم چه می‌شود. جلسه هیات رئیسه را تشکیل می‌دهیم تا ببینیم چه می‌شود. سه چهار روزبه ما وقت بدید ببینیم چه خواهد شد.


نایب‌رئیس اول فدراسیون فوتبال در مورد حضور شخصی به نام بهروز زنجانی در زمان حضور کارلوس کی‌روش و مارک ویلموتس در اطراف تیم ملی و اینکه گفته می‌شود این شخص در زمان ریاست او وارد فدراسیون شده است، گفت: در زمان ما بوده است؟! آقای کی‌روش دوست این شخص بوده و شاید با او جلسه داشته است،‌ ولی هیچ‌وقت ایشان در فدراسیون نبوده است.


کفاشیان در واکنش به این پرسش که آیا اطلاعی از پرونده شکایت مارک ویلموتس دارد یا خیر، گفت: خیر، من اصلاً در جریان این پرونده نیستم. نایب‌رئیس اول فدراسیون فوتبال در مورد اینکه گفته می‌شود حضورش در سمت ریاست فدراسیون فوتبال غیرقانونی بوده است، خاطرنشان کرد: خیر، مشکلی نبوده است.


کفاشیان درباره جلسه امروزش در فدراسیون فوتبال گفت: قرار شد در اولین فرصت آقای نبی جلسه هیئت‌رئیسه را تشکیل دهد و من هم در این جلسه شرکت کنم. درواقع فعلاً حضور من در فدراسیون به‌عنوان نایب‌رئیس است و اجازه دهید فعلاً‌ جلو برویم و ببینیم چه می‌شود.


کفاشیان درباره جلسه‌اش با بهاروند نیز گفت: خوش‌آمد گویی بود و صحبت کردیم.


نایب‌رئیس اول در مرود اینکه آیا صحت دارد با برخی از اعضای هیئت‌رئیسه اختلاف دارید،  گفت: هیچ اختلافی بین من و اعضای هیات رئیسه نیست و شما هم این شایعات را باور نکنید.

 

 

 


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها