بازیکنان پرسپولیس در باد 10 امتیاز نخوابند
15793
پیوس: طارمی تواند در انگلیس و ایتالیا بازی کند
31 خرداد 1399
71
ایرانی
گلزن و کاپیتان ملی‌پوش سابق پرسپولیس می‌گوید شروع لیگ از این هفته خبر بسیار خوبی است و بابت شروع این مسابقات خلی خوشحال هستم.

روزنامه گل -

آرش جعفری


فرشاد پیوس در ابتدا با اشاره به وضعیت پرسپولیس می‌گوید بازیکنان   نباید از الان فکر کنند چون صدرنشین جدول هستند، حتماً قهرمان می‌شوند. بالاخره پرسپولیس هم مثل سایر تیم‌ها بعد از 3 ماه قرنطینه تمریناتش را شروع کرده است. بازیکنان باید در باد اختلاف 10 امتیازی نخوابند.


پیوس به گلزنی متوالی مهدی طارمی در لیگ  پرتغال هم اشاره می‌کند و می‌گوید مهدی بازیکن خیلی خوبی است و این پتانسیل را دارد که بتواند در اروپا بدرخشد تا جاییکه به لیگ‌های ایتالیا و انگلیس برود.

 

لیگ برتر بااینکه از این هفته شروع می‌شود، بازهم مخالفانی دارد و یک عده قصد دارند سنگ‌اندازی کنند؟


من هم مثل بیشتر اهالی فوتبال از این خبر خوشحالم. از سازمان لیگ تشکر می‌کنم که کمک کرد بازی‌ها برگزار شود، چون تکلیف قهرمان این فصل، تیم‌هایی که سهمیه آسیایی گرفتند و تیم‌های صعودکننده و سقوط‌کننده در زمین فوتبال مشخص می‌شود. اما در مورد دوستانی که مدام از تعطیلی حرف می‌زنند باید بگویم منظور آن‌ها را متوجه نمی‌شوم. من بارها گفته‌ام بازهم می‌گویم اگر الان لیگ را تعطیل کنند بدانند فصل بعد هم نمی‌شود لیگ را برگزار کرد و اینطوری فوتبال کشور ضربه می‌خورد. شما نگاه کنید مهرماه باید در انتخابی جام جهانی شرکت کنیم. 4 باشگاه حاضر در لیگ قهرمانان آسیا هم باید شهریورماه به میدان بروند بنابراین نمی‌توانند تمرین نکنند، چون آماده نباشند زنگ تفریح  می‌شوند. پس با تمام این اوصاف بهترین کار تمرین و شروع مسابقات است. البته این را هم باید اضافه کنم باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرد تا به مشکل نخوریم. امیدوارم مخالفان هم دست از این همه مخالفت بدون دلیل دست‌بردارند. الان تمام مشاغل شروع به کارکردند و فوتبال هم جزئی از این جامعه است.

 

اوضاع پرسپولیس را چطور می‌بینید ؟ قهرمان می‌شوند؟


 دورادور اخبار پرسپولیس را پیگیری می‌کنم. تا جایی که می‌‎دانم، همه بازیکن‌ها انگیزه دارند و اگر پرسپولیس موفق شود دو، سه بازی اول را ببرد قهرمان این فصل می‌شود. به نظر من، سه بازی اول پرسپولیس خیلی مهم خواهد بود به همین خاطر بازیکن‌ها نباید از الان فکر کنند صدرنشین هستند و قهرمان خواهند شد.

 

خیلی‌ها می‌گویند در صورت برگزاری بازی‌ها شاهد کیفیت خوبی نخواهیم بود ؟


ببینید الان وضعیت همه تیم‌ها مثل هم است. دو، سه ماه در قرنطینه بودند، بعدازاین همه مدت هم تمرینات را شروع کردند، بنابراین نباید انتظار زیادی داشته باشید که مانند اوج لیگ شاهدبازی‌های خوب باشید.  با تمام این اوصاف امیدوارم بازی‌های باکیفیتی ببینیم، چون مسابقات آلمان و ایتالیا چندان باکیفیت آغاز نشدند. در حال حاضر مهم‌ترین مسئله رعایت پروتکل‌های بهداشتی است که خیلی سخت به نظر می‌رسد چون همه باشگاه‌ها امکانات ندارند. بااین‌حال امیدوارم در ادامه مسابقات، بازیکن مصدومی نبینیم و همچنین کسی اسیر کرونا نشود.

 

مسابقات قراراست که بدون تماشاگر باشد این مسئله چقدر در کیفیت بازی‌ها تأثیر می‌گذارد ؟


همانطور که می‌دانند طبق دستور وزارت بهداشت به علت کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید بازی‌ها بدون تماشاگر باشد و این‌یک الزام است. تماشاگر و هوادار رکن اصلی فوتبال هستند و بدون آن‌ها فوتبال معنی ندارد. بنابراین می‌توان به جرات گفت کیفیت فوتبال بدون تماشاگر پایین می‌آید. تماشاگر به بازیکن انگیزه می‌دهد و به‌نوعی موتور محرک بازیکن است تا حرکت کند.

 

طارمی دو هفته  متوالی در پرتغال موفق به گلزنی شد، فکرمی کنید او بتواند با این درخشش به تیم‌های بزرگ‌تر برود ؟


طارمی بازیکن خیلی خوبی است. او مدارج طرقی را پله‌پله طی کرد. او از ایران جوان بوشهر به پرسپولیس آمد و بعد به تیم ملی رسید و حالا دارد در پرتغال بازی می‌کند. به همین جهت او می‌تواند پله‌های ترقی را یکی بعد از دیگری در اروپا هم طی کند. به شما قول می‌دهم می‌توانیم او را در یک تیم بزرگ اروپایی ببینیم.

 

گویا بنفیکا در پرتغال و یک تیم ایتالیایی به دنبال او هستند ؟


من فکر می‌کنم او می‌تواند به درخشش خودش در بنفیکا هم ادامه دهد. من فکر می‌کنم مهدی حتی بتواند در فوتبال انگلیس هم‌بازی کند. پرتغال برای او کوچک است. همان‌طور که گفتم او با تلاش و تمرین بیشتر می‌تواند به فوتبال ایتالیا و تیم‌هایی بزرگ‌تر از بنفیکا برود.

 

تمرینات تیم شما شروع‌شده است ؟


بله ما هم تمرینات را شروع کردیم و برای شروع مسابقات آماده می‌شویم. تیم من در صدر جدول است و با 6 امتیاز فاصله خوبی ایجاد کرده‌ایم . من فکر می‌کنم اگر مشکل خاصی رخ ندهد از5 بازی باقیمانده    بتوانیم  در 2 الی 3 بازی ابتدایی کار قهرمانی و صعود را یکسره کنیم.  البته این را هم باد اضافه کنم شاگردانم نباید مغرور شوند و در باد این 6 امتیاز اختلاف بخوابند. همان‌طور که متذکر شدم پرسپولیسی‌ها باید مراقب باشند.

 

 


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها