مطمئنم با حمایت مهندس زنوزی راه پیشرفتم در فوتبال اروپا بسته نیست
15791
بابایی: آقای گلی مشترک هم غنیمت است
31 خرداد 1399
69
ایرانی
لیگ آذربایجان با آقای گلی یکی از بازیکنان ایرانی خود به پایان رسید. پیمان بابایی که مشترکا در نهایت به این عنوان رسید، این آقای گلی را با شرایطی که کرونا به وجود آورد یک غنیمت می داند و امیدوار است که با زحمتی که کشیده این شانس را داشته باشد تا اسکوچیچ او را در اردوی بعدی تیم ملی دعوت کند.

روزنامه گل -


سیدیاسر رضوی

 

هرچند که خودش می گوید دوست داشته اسکوچیچ مثل سرزدن به کشورهایی که بازیکنان ایرانی در آنجا حضور داشتند سفری هم به آذربایجان می کرد و از نزدیک در جریان عملکرد بازیکنان ایرانی این کشور قرار می گرفت. در این میان او به شرایط قراردادی خودش با سومقاییت اشاره ای کرد و اینکه شخص زنوزی باید در مورد آینده این بازیکن که توانسته در فوتبال اروپا اسم و رسمی برای خودش پیدا کند، تصمیم بگیرد. هرچند که این بازیکن معتقد است قطعا بازهم با همراهی مالک تراکتور و ماشین سازی این شانس را دارد که در فوتبال اروپا همچنان حضور داشته باشد.

 

یکدفعه خبر رسید لیگ شما تمام شد در حالی که تمرینات شما شروع شده بود و قرار بود ادامه بازی ها برگزار شود؟


بعد از اینکه دولت آذربایجان مجوز برگزاری تمرینات را با رعایت پروتکل های بهداشتی داد تیم سومقاییت هم تمرینات خودش را شروع کرد و قرار بود ظرف یک ماه تمام بازی ها تمام شود تا تکلیف قهرمان و نمایندگان این کشور برای حضور در لیگ قهرمانان و لیگ اروپا معلوم شود. با این همه روز پنجشنبه در جلسه ای که فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ کشور آذربایجان با نمایندگان تیم ها داشتند، در نهایت بازی ها تمام و تکلیف قهرمان  و نمایندگان این کشور برای رقابت های اروپایی مشخص شد.

 

سومقاییت هم که به لیگ اروپا راه پیدا کرد؟


بله ما این شانس را داشتیم که با شروع بازی ها با کسب امتیازات بیشتر به صورت مستقیم به لیگ اروپا برویم اما در نهایت با این تصمیم به پلی آف خواهیم رفت تا آنجا مجوز حضور در بازی ها را به دست بیاوریم. به نظرم بازهم این شانس خوبی است و ما می توانیم از این امتیاز به بهترین شکل بهره ببریم. تیم خوبی داریم و به نظرم سومقاییت می تواند راهی مرحله بعد مسابقات لیگ اروپا شود. فصل بعد رقابت های لیگ اروپا سه نماینده از ایران درخود دارد که در کنار من مهدی شریفی و سامان نرمان جهان هم به بهترین شکل می توانند خودشان را در این بازی ها نشان دهند.

 

تو هم که یکی از آقاهای گل رقابت های لیگ برتر کشور آذربایجانه شدی؟


بله من به همراه سه بازیکن دیگر از تیم های نفتچی و قره باغ مشترکا با 7 گل به عنوان آقای گلی رسیدیم. خدا را شکر شرایطم این فصل در لیگ آذربایجان خوب بود و اگر بازی ها برگزار می شد، این شانس را داشتم که تعداد گل ها و پاس گل هایم که 3 موردبود را بیشتر کنم و نقش بهتری برای موفقیت سومقاییت ایفا کنم.

 

پس یعنی زیاد این عنوان آقای گل اشتراکی به دل تو نچسبید؟


با این وضعیتی که کرونا به وجود آورد و ما را در اما و اگرهای برگزاری بازی ها قرار داده بود، همین عنوان هم غنیمت است اما به شخصه خودم دوست داشتم بابت زحمتی که کشیدم شانس خودم را امتحان می کردم و با زدن گل های بیشتر به تنهایی به این عنوان می رسیدم. زحمت زیادی کشیده بودم اما به هرحال بازهم خدا را شکر که توانستم یک پایان خوب این فصل داشته باشم و امیدوارم با یک اتفاق این فصل بهتر برایم به پایان برسد.

 

چه اتفاقی؟


تمام تلاش من بعد از صحبتی که آقای اسکوچیچ در کنفرانس مطبوعاتی خود داشت و آنجا به عنوان سرمربی جدید تیم ملی معرفی شد همه تمرکزم این بود که بتوانم با بهترین نمایش شانس حضورم در تیم ملی را فراهم کنم. دوست داشتم ایشان مثل سفر به بلژیک و دیگر کشورهایی که بازیکنان ایرانی در آنجا توپ می زدند، به آذربایجان هم می آمدند و عملکرد ما را هم می دیدند. با این حال تمام سعی خودم را کردم که بهترین نمایش را داشته باشم و امیدوارم با دعوت به تیم ملی این شانس را به من بدهند.

 

وضعیت قرارداد تو با سومقاییت به کجا خواهد کشید. به هرحال این تیم الان این شانس را دارد که فصل بعد در لیگ اروپا حضور پیدا کند و این ویترین می تواند یک شانس خوب برای آینده در فوتبال این قاره باشد.


من با لطف مهندس زنوزی که واقعا در حقم پدری کرد این شانس را پیدا کردم که از ماشین سازی به فوتبال اروپا و لیگ آذربایجان برسم. در اینجا هم همه همکاری را مجموعه ماشین سازی و شخص اقای زنوزی با من داشتند و هرسال که این باشگاه نسبت به حفظ من اعلام نیاز کرد، کمال همکاری را داشتند. قرارداد من با پایان این فصل لیگ آذربایجان تمام شده و باید حاج آقا زنوزی درخصوص آینده من تصمیم بگیرند.

 

قطعا خود سومقاییت هم خواهان حفظ تو بوده و با باشگاه ماشین سازی مکاتبه خواهد داشت؟


بله مدیرعامل و سرمربی سومقاییت خواهان ماندن من در سومقاییت شدند و اعلام کردند که قطعا با باشگاه ماشین سازی بابت حضور من در این تیم مذاکره خواهند کرد. به هرحال من بابت این موضوع تصمیم گیرنده نیستم و باید حاج آقا زنوزی حرف آخر را بزنند.

 

خودت دوست داری به ایران برگردی و اگر از تو بخواهند در تراکتورسازی بازی کنی، مشکلی نداری؟


ببینید فوتبال ایران همیشه به خاطر هوادارانش در کل آسیا زبانزد است و در تبریز و تیم تراکتور این هواداران بیش از همیشه عملکردشان به چشم می آید. هواداران خونگرمی که من را حتی در آذربایجان رها نکردند و با حمایت های خودشان من را مورد لطف قرار دادند. با این حال من فکر می کنم با همراهی حاج آقا زنوزی که من را به فوتبال اروپا معرفی کردند این شانس را دارم که بازهم پله های ترقی را سپری کنم تا یک نماینده خوب کشورم در فوتبال این قاره باشم. به هرحال من فکر می کنم این شانس از من گرفته نشود و همچنان بتوانم به عنوان یک نماینده کشورم در فوتبال اروپا حاضر باشم. در صحبت هایی که بعضا با مهندس زنوزی هم دارم و امکان صحبت با ایشان فراهم می شود، حاجی هم از این موضوع خوشحال است و همیشه من را تشویق می کند. خودم که دوست دارم این همراهی بازهم ادامه دار باشد تا در مسیری که هستم با موفقیت پیش بروم اما در نهایت تصمیم گیرنده با توجه به قراردادی که دارم مدیران ماشین سازی و شخص آقای زنوزی است ولی به نظرم ایشان هم نمی خواهد من در این مسیر نباشم و این فرصت را برای درخشش بیشتر از دست بدهم.

 

و اگر در نهایت قرار باشد در تراکتور بازی کنی با این همه بازیکن با کیفیت کار برای تو سخت نیست؟


همان طور که گفتید تراکتور یک تیمی است که مملو از بازیکن با کیفیت است که اگر یکسری اتفاقات نمی افتاد قطعا شانس اول قهرمانی بود. حضور سه کاپیتان تیم ملی گلزن، مدافعان گلزن، مهاجمان گلزن همه و همه دست به دست هم دادند که یک تیمی تراکتور باشد که از دروازه تا نوک حمله با بهترین کیفیت کار را پیش ببرد. من فکر می کنم یکسری بدشانسی ها اگر رخ نمی داد و یکسری اتفاقات نمی افتاد الان این تیم با اختلاف در صدر جدول قرار داشت. به شخصه فکر می کنم تراکتور آنقدر بازیکن با کیفیت دارد که نیازی به من نیست اما در نهایت باید دید چه تصمیمی گرفته خواهد شد.

 

 


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها