از سپاهان و استقلال تا تراکتور
15788
همه خالق «تیم حکومتی» را می‌خواستند!
30 خرداد 1399
1334
ایرانی
اگر موفقیت‌های پرسپولیس ربطی به مستطیل سبز نداشته، چرا دنبال کارگردان این تیم بودید یا بابت ناکامی در استخدام او افسوس می‌خورید؟

روزنامه گل- رسول بهروش

مدیرعامل پیشین باشگاه سپاهان اخیرا در خاطراتی که منتشر کرده، مدعی شده زمانی خواهان جذب برانکو برای هدایت این تیم بوده، اما نهایتا تلاش‌هایش نتیجه نداده است. بنا به ادعای مهرزاد خلیلیان، این اتفاق پیش از شروع لیگ چهاردهم رخ داده است. آقای مدیر در آنچه نوشته، توصیف مثبت و تمجیدهای فراوانی از برانکو دارد و افسوس می‌خورد که انتقال او عملی نشد. جالب است که در فصل مورد اشاره یعنی لیگ چهاردهم، نهایتا سپاهان به لطف اتفاقات عجیب رخ داده در بازی تراکتور و نفت قهرمان شد، اما هنوز لحن مدیرعامل وقت باشگاه اصفهانی بوی غم دارد. این یعنی لابد جذب برانکو، بیشتر از یک جام می‌ارزیده است...

سپاهان اما تنها تیمی نیست که قصد داشته برانکو را قبل از حضور در پرسپولیس جذب کند؛ چه اینکه علی فتح‌الله‌زاده هم در این سال‌ها مکررا همین مساله را مطرح کرده است. مدیرعامل پیشین استقلال مدام ادعا می‌کند قبل از رقیب سنتی سراغ استخدام ایوانکوویچ رفته، اما مذاکراتش به هر دلیل شکست خورده است. اینها که مال گذشته است، اما برانکو حتی بعد از حضور در پرسپولیس هم مشتری سرسخت ایرانی داشت. محمدرضا زنوزی، مالک تراکتور پیش از پایان مسابقات جام حذفی سال گذشته با برانکو خلوت کرد و پیشنهاد هدایت سرخپوشان تبریزی را به او داد. این قرار ملاقات عجیب که بی‌نتیجه هم ماند، پیش از دیدار پرسپولیس با سپاهان در نیمه‌نهایی حذفی اتفاق افتاد.

نکته جالب داستان می‌دانید کجاست؟ اینکه همین آدم‌ها و برخی منتسبان به همین تیم‌ها در طول چند سال گذشته کوشیده‌اند موفقیت‌های پرسپولیس را ناشی از حمایت‌های بیرونی جلوه بدهند. شاید هشت قهرمانی پیاپی یوونتوس و بایرن‌مونیخ در ایتالیا و آلمان برای سایر رقبا شگفت‌انگیز نباشد، اما در ایران کسی حوصله سه یا چهار قهرمانی متوالی پرسپولیس را نداشت؛ بنابراین سیل اتهام‌زنی‌ها شروع شد. حالا اما به موازات غیرفنی خواندن موفقیت‌های قرمزها، می‌بینیم که رقبای گردن‌کلفت این تیم یا از قبل دنبال مذاکره با برانکو بوده‌اند و حالا با حسرت از عدم موفقیت‌شان سخن می‌گویند، یا بعد از سرخپوشان سراغ مرد کروات رفته‌اند. خب با این تناقض چه باید کرد؟ اگر موفقیت‌های پرسپولیس ربطی به مستطیل سبز نداشته، چرا دنبال کارگردان این تیم بودید یا بابت ناکامی در استخدام او افسوس می‌خورید؟ اینجاست که روشن می‌شود بسیاری از جار و جنجال‌های این سالیان صرفا جنبه فرافکنی داشته و حتی خالقان افسانه تبعیض هم به حرف خودشان ایمان نداشته‌اند. کاش «حقیقت» را بپذیریم، ولو آنکه خوشایندمان نباشد.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها