در مورد بازیکنان خواهان لغو لیگ
15775
معذور به زور!
27 خرداد 1399
181
ایرانی
مگر می‌شود فوتبالیست باشی و دلت نخواهد فوتبال بازی کنی؟ مگر می‌شود حرفه‌ای باشی و به استقبال بیشتر از یک سال خانه‌نشینی بروی؟

روزنامه گل- بهروز رسایلی

باشگاه‌های مخالف برگزاری لیگ برتر، ول‌کن این لوس‌بازی فرسایشی نیستند. تازه‌ترین معرکه‌گیری آنها اما، نامه‌نگاری با امضای بازیکنان است. آقایان که دیگر حرف‌های خودشان تکراری شده، حالا بازیکنان را وا داشته‌اند پای نامه تهدید به انصراف از لیگ را امضا کنند و بنویسند از حضور در ادامه مسابقات «معذور» هستند؛ بله، معذور به زور!

اگر با این قاطعیت از کلمه «زور» استفاده می‌کنیم و عقیده داریم بسیاری از این نفرات با فشار از بالا ناچار به امضای نامه شده‌اند، استدلال‌های خاص خودمان را داریم. مگر می‌شود فوتبالیست باشی و دلت نخواهد فوتبال بازی کنی؟ مگر می‌شود حرفه‌ای باشی و به استقبال بیشتر از یک سال خانه‌نشینی بروی؟ گیریم امروز سازمان لیگ تحت این فشارها ادامه مسابقات فصل جاری را لغو کرد؛ سرنوشت لیگ بیستم چه می‌شود؟ همه تحلیل‌ها از تداوم و بلکه تشدید ویروس کرونا در پاییز و زمستان حکایت دارد؛ آیا بازیکنان عزیز می‌دانند که در این صورت خبری از آغاز مسابقات فصل بعد هم نیست و وقتی بازی نباشد، قراردادی هم با آنها بسته نخواهد شد؟ حتما بازیکنان هم این مسایل را خوب می‌فهمند، اما ظاهرا خودشان را ناچار می‌بینند برای جلب نظر مدیران و مالکان باشگاه‌ها، موضعی متفاوت بگیرند. شاید پرداخت بقیه دستمزد آنها منوط به همین خوش‌خدمتی‌هاست و شاید هم وعده تمدید قرارداد برای فصل بعد به آنها داده شده باشد؛ هر چه هست، نمی‌توان باور کرد فوتبالیست لیگ برتری به دست خودش کرکره حرفه‌اش را پایین بکشد.

جالب است که در پرسپولیس حتی یک بازیکن هم یک درصد با لغو مسابقات موافق نیست. خب اگر قرار به اهمیت «جان» باشد و اگر اینطور که مخالفان می‌گویند تداوم بازی‌ها خطر حیاتی داشته باشد، طبعا بازیکنان پرسپولیس هم باید قدری نگران شوند. در این صورت آنها حداقل از طرف خانواده‌های‌شان باید تحت فشار قرار بگیرند و اگر هم ابراز مخالفت علنی نمی‌کنند، لااقل سیاست سکوت را در پیش بگیرند. با این حال می‌بینیم که اینطور نیست. در پرسپولیس تک‌تک بازیکنان با اشتیاق کامل از ضرورت ادامه یافتن لیگ حرف می‌زنند؛ پس معلوم می‌شود مشکل از جای دیگری است و بیم بیماری آنقدرها جدی و همه‌گیر نیست. به همین دلایل ساده است که نمی‌توانیم نامه اخیر بازیکنان هفت باشگاه را باور کنیم. نه دوستان عزیز؛ شما بیشتر از اینکه معذور باشید، قربانی زور هستید.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها