جباری به من گفت عکس حجازی را از روی دیوار بردار
15772
علی شوری: در ماجرای ناصرخان در دادگاه حاضر می‌شوم و علیه جباری شهادت می‌دهم
27 خرداد 1399
150
ایرانی
علی شوری شاهدی است که  امیرحسین فتحی آن را به‌عنوان شاهد خودش علیه علی جباری معرفی کرده است.

روزنامه گل -


پیشکسوت استقلال هم‌صحبت‌های مدیرعامل  سابق باشگاه استقلال علیه جباری را تأیید می‌کند.البته او می‌گوید فقط در ماجرای مرحوم ناصر حجازی شاهد بوده و در دادگاه حاضر می‌شود و شهادت می‌دهد و در سایر موارد مطرح‌شده فتحی شاهدهای دیگری دارد.همچنین  شوری در انتقاد از علی جباری می‌گوید خودش توضیح بدهد که به‌عنوان رییس کمیته پیشکسوتان چه عملکردی داشته و کارنامه‌اش پس از سال‌ها حضور در این سمت چیست و دست کدام پیشکسوت را گرفته است؟    


امیرحسین فتحی  اتفاق‌ها و اظهارنظرهای تندی علیه مرحوم ناصر حجازی،مرحوم منصور پورحیدری و مرحوم  غلامحسین مظلومی به علی جباری نسبت داده و اعلام کرده شما یکی از شاهدهای او  در دادگاه خواهید بود؟


متأسفانه صحبت‌های آقای فتحی درست است و من شاهد آن بودم. آقای علی جباری را خودم به کمیته پیشکسوتان بردم و نامه‌اش را زدم. بعد از مدتی متوجه شدن که دارد چوب لای چرخ من می‌گذارد و انگار  دوست ندارد آنجا باشم. و کم‌کم اختلاف نا اوج گرفت. ماجرای  ناصر خان حجازی ازاین‌قرار است که چند روز بعد از فوت شدن ایشان من تصویر ایشان را قاب گرفتم و به دیوار اتاق کمیته پیشکسوتان زدم.وقتی آقای جباری آمد گفتم الآن با دیدن این قاب به‌به و چهچه می‌کند، اما برعکس گفت این دیگر چیست و ما اینجا عکس تکی نداریم و این عکس را از روی دیوار پایین بیاور! من هم با ناراحتی قاب عکس را پایین آوردم و گفتم شما وقتی با همبازی و رفیق 50 ساله خودت این‌گونه تا می‌کنی دیگر وای به حال من و بعد از آن‌هم رفتم. پشت‌بندش هرچه زنگ زدند جواب ندادم و خواستند واسطه شوند که بازهم قبول نکردم.امروز هم حدود 7-8 سال از این موضوع می‌گذرد.فقط ناصر خان نیست. علی جباری به دوستان خودش هم ارادت ندارد. شما ببینید یک‌بار آـمد علیرضا حاج قاسم و حسن روشن را دعوت کند و بگوید حالتان چطور است؟ در این سال‌ها به چه کسی کمک کرده؟ کدام پیشکسوت را بیمه کرده؟ اصلاً می‌داند اکبر کار جم کجا زندگی می‌کند؟آقای جباری بگوید در این مدت که یک پست را در باشگاه اشغال کرده چه‌کار مفیدی برای پیشکسوتان انجام داده است؟


ماجرای مرحوم توهین به منصور پورحیدری که فتحی ادعا کرده چیست؟


چند وقت بعدازاینکه منصور خان فوت کرد دیدیم باشگاه استقلال برای یادبود و گرامی داشت اسطوره‌اش بازی  دوستانه و برنامه‌ای ندارد. برای همین تصمیم گرفتیم تا خودمان پیشکسوتان و شاگردان سابق ناصر خان یک بازی یادبود برگزار کنیم. نامه‌ای به باشگاه نوشتم و برای این بازی درخواست لباس کردم. نامه را به کمیته پیشکسوتان برای آقای جباری بردم. نامه را گرفت و آن را روی میز پرت کرد و گفت 2 روز دیگر جواب می‌دهم که تا روز بازی خبری نشد و خدا رضا حسن‌زاده را خیر بدهد که زنگ زد و چند کاور از شهرداری گرفت. به خانم فریده شجاعی زنگ بزنید ببینید درباره علی جباری چه چیزهایی می‌گوید. آقای جباری در یک جمع گفته بود که منصور پورحیدری 50 سال از استقلال پول خورده و برده و دیگر نیاید طلبش را بدهند!


پس شما درباره این دو نفر در دادگاه حاضر می‌شوید و علیه علی جباری شهادت می‌دهید؟


من درباره ماجرای  ناصر خان حجازی که خودم شاهد و ناظر بودم در دادگاه حاضر می‌شوم و شهادت خواهم داد. اما در ماجرای منصور خان خودم حضور نداشتم و باواسطه این نقل‌قول را شنیدم.البته گویا آقای فتحی و دوستانش در آن جمع حاضر بودند و برای گفته‌هایش شاهدهای دیگری هم دارد.   


چرا اوضاع استقلال این‌قدر آشفته است و هر کجایش را که دست می‌زنی درد می‌کند؟


دلیلش این است که استقلال بزرگ‌تر ندارد و تیم شده عمو نصی، عمو اصغر و عمو حسن. دیگر دوره عمو بازی و این حرف‌ها گذشته است. تگر رئال مادرید هم با عمو بازی اداره می‌شود! این عزیزان توان روشن و خاموش کردن یک لب تاپ را هم ندارند، آن‌وقت چطور می‌تواند یک باشگاه و یک عده بازیکن و پیشکسوت را اداره کنند؟ بهتاش فریبا می‌گوید علی سکوت کن و حرفی نزن اما چقدر می‌شود ساکت بود و مشکلات را دید و چیزی نگفت. در مدتی که در کمیته پیشکسوتان بودم 40 میلیون تومان خرد خرد  به دوستان خودم که همین پیشکسوتان باشند کمک کردم. علی جباری چشم‌وچراغ ما و ویترین باشگاه استقلال است اما در پستی که اشغال کرده نتوانسته هیچ کار مفیدی برای بچه‌های پیشکسوت انجام دهد. اصلاً خبر دارد که در این مدت کرونا چند نفر از بچه‌ها دچار چه مشکلاتی شدند.یکی دو نفر از بیکاری دوباره سمت اعتیاد رفتند. کسی که خودم قبلاً 400 هزار تومان دادم تا در کمپ ترک کند دوباره وسوسه شده و سمت اعتیاد برود.یکی دو نفر از بچه‌ها به دلیل مشکلات مالی کارشان به طلاق کشید.شما برای این بچه‌ها چه‌کاری انجام دادی و اصلاً از حال‌وروز آن‌ها خبرداری؟! کمیته پیشکسوتان استقلال به 4-5 نفر یعنی علی جباری و محمد نوری مهدی کشاورز و جواد قراب  خلاصه‌شده است. البته حساب اکبر کارگر جم از این‌ها جدا است و من می‌دانم بنده خدا در کجا و در چه شرایطی زندگی می‌کند، اما علی جباری خبر ندارد. جباری برای کارگر جم هم کاری انجام نداده است. حتی از درست کردن یک تبم یازده نفرِ پیشکسوتان هم  ناتوان است. ایشان پستی را اشغال کرده که می‌شود در آن هزارتا کار برای پیشکسوتان انجام داد و مادی و معنوی از آن‌ها حمایت کرد. وقتی فبض کریملو به زندان افتاد جلو افتادم و در نصف روز برای او نیم میلیون تومان از این‌طرف و آن‌طرف جمع کردم و بعد هم با محمود فکری صحبت کردم که پیش او کار کند.آقای جباری شما برای پیشکسوتان چه‌کاری انجام داده‌ای؟ محمد نادری و رضا شاهرودی پرسپولیسی پول دادند و بهشاد یاور زاده از آن‌طرف دنیا 20 میلیون تومان برای آزاد کردن فبض کریملو کمک کرد اما شما و کمیته پیشکسوتان چه‌کاری انجام دادید؟ شما از دیگران انتقاد می‌کنید چرا درجایی نشسته‌ای که نمی‌توانی عهده‌دار آن باشی و کاری انجام بدهی؟ حتی یک صندوق حمایت از پیشکسوتان هم درست نکرده‌اند. آقای جباری برو به زندگی‌ات برس و دست از سر کمیته پیشکسوتان بردار. چه برنامه‌هایی برای این کمیته داشتیم که شما آمدی و نگذاشتی بمانیم آم کارها را انجام دهیم. گروه تلگرامی پیشکسوتان استقلال 190 عضو دارد و فقط یک گروه 4-5 نیست. می‌توانیم در هر شهری یک مدرسه فوتبال برپا کنیم و چند نفر را مشغول کنیم تا هم سرگرم باشند و هم درآمد داشته باشند. می‌توانیم یک تیم درست کنیم و اسپانسر بگیریم و برای برگزاری بازی تیم را به کشورهای خارجی ببریم.آقای جباری شما کدام‌یک از این کارها را انجام دادی و اصلاً بگو چه‌کاری انجام داده‌ای و دست چه کسی را گرفته‌ای؟  وقتی با فتحی صحبت کردم به او گفتم که من به شما گفتم که علی جباری به درد این پست نمی‌خورد اما آن زمان گوش نکردید.  

     
    

 

 


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها