تصمیم جدید باشگاه مانع ادامه حضور نادری می‌شود؟
15607
قرضی یا قطعی، مساله این است!
18 خرداد 1399
129
ایرانی
خبر مصدومیت دوباره محمد انصاری از همان ناحیه‌ای که فصل قبل او را مدت طولانی از لیگ دور کرد، یک خبر شوک آور هم برای کادرفنی پرسپولیس، باشگاه، مدیران این تیم، بازیکنان و هواداران بود. اتفاقی که بعد از قطعیت پیدا کردن خبر روزنامه گل، چپ سرخ‌ها واقعا با این مصدومیت محمد انصاری لنگ شد.

روزنامه گل -بازیکنی که پیش از این مصدومیت، دغدغه باشگاه تمدید قرارداد باانصاری بود که معمولا نشان داده مدیران این تیم کار آسانی با او در بحث تمدید ندارند. اتفاقی که در ابتدای لیگ امسال افتاد و ایرج عرب که آن زمان مدیرعامل سرخ‌ها بود به سختی توانست حاجی سرخ‌ها را مجاب به ماندن کند؛ آنهم در شرایطی که شنیده می‌شد او یک پیشنهاد خوب از تراکتور دارد و حتی مذاکراتی هم با شخص زنوزی، مالک قرمزهای تبریز داشته است. به هرحال قرارداد انصاری برای یک فصل تمدید شد و او که مدعی بود پیشنهاد خارجی دارد، بند مربوط به این مساله که می‌توانست او را به راحتی از سرخ‌ها جدا کند، بدون استفاده باقی ماند.

 

یک چپ و یک نادری


با این همه به نظر می‌رسد دغدغه یحیی گل محمدی بابت اتفاقی که بابت محمد انصاری افتاد تنها منوط به این بازیکن نیست و نگرانی کلی او در منطقه چپ تیمش است. محمد نادری هم که پیش از این گفته بودیم، قرارداد حضور قرضی اش در جمع سرخ‌ها امسال به پایان می‌رسد و شنیده می‌شود که باشگاه بلژیکی خواهان بازگشت او بوده و این یعنی مدیران پرسپولیس کار سختی برای حفظ این بازیکن و قانع کردن بلژیکی‌ها دارد. با این همه این اتفاق فصل گذشته افتاد و مدیران پرسپولیس در زمان ایرج عرب توانستند، نادری را در تیم حفظ کنند و باید دید حالا باشگاه چه برنامه‌ای دارد. قطعا در این میان جدا از قرارداد نادری، بحث احتمال مصدومیت او هم یکی از دغدغه‌های یحیی در بازی‌های باقیمانده و رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیاست. به نظر می‌رسد حالا گل محمدی باید یک تغییر در چیدمان فکری خود داده و از دیگر بازیکنان تیم که در این نقطه قابلیت بازی دارند بهره برده و چند نفری هم از بازیکنان امید را تست کند هرچند که این مسائل چیزی از دغدغه‌های کادرفنی سرخ‌ها کم نخواهد کرد؟

 

آماده باش به ربیع خواه


شاید حالا با مصدومیت محمد انصاری و در حالی که حالا یحیی یک بازیکن به اسم محمد نادری را در منطقه سمت چپ دارد، نگاه او برای بهره گیری از پتانسیل‌های موجود در تیم به سمت یک گزینه باشد؛ محسن ربیع خواه! بازیکنی که قابلیت بازی در دفاع چپ، مرکز خط دفاعی و مرکز خط میانی را به عنوان هافبک دفاعی داشته و در زمان برانکو او توانست چند باری از او در این مناطق بهره ببرد. ربیع خواه که در زمان مصدومیت کمال کامیابی نیا در ابتدای این فصل توانست با اعتماد کالدرون یک روند بسیار خوب داشته باشد و پوست اندازی او در سبک بازی اش نسبت به زمان برانکو همه را شوکه کرد، حالا این فرصت را دارد که به خوبی در نبود انصاری هم این قابلیت را نشان داده و خیال یحیی را در منطقه چپ در کنار داشتن محمد نادری در ادامه مسابقات لیگ، حذفی و آسیا راحت کند. ربیع خواه که بدون حاشیه در این چند سال کارش را دنبال کرده و بعد برانکو و کالدرون حالا گویا بازیکن مورد اعتماد یحیی هم هست، با این اتفاق شاید در کورس با کمال و احمد شانس بیشتری برای بازی داشته باشد و بتواند قابلیت‌های خودش را بهتر به نمایش بگذارد.

 

نادری تک بعدی شد


اگر یادتان باشد در رقابت محمد انصاری و محمد نادری در نیم فصل نخست، کالدرون برای بهره گیری از توانایی‌های این دو بازیکن بارها آن‌ها را در پست‌های دیگر به کار گرفت. محمد انصاری هم در دفاع چپ و هم در دفاع میانی به کار گرفته شد که مجموع عملکردش در مرکز خط دفاعی بهتر از بازی در چپ بود. محمد نادری هم که قابلیت بازی در مرکز و چپ خط دفاعی را دارد، در بازی‌های این فصل در زمان کالدرون هم به عنوان دفاع چپ و هم به عنوان بال راست و چپ در کنار مهدی ترابی بازی کرد. حالا بااین اتفاق و مصدومیت برای محمد انصاری، این بازیکن دیگر تک بعدی شده و دیگر تنها باید از حالا تمرکزش روی چپ پرسپولیش باشد تا بدون توجه به شرایط قراردادی اش با تمرکز بالا برای مصدوم نشدن، بهترین نمایش را داشته باشد تا بعد از فراز و نشیب‌های زیادی که ابتدای فصل و در زمان کالدرون داشت حالا با یک طیب خاطر کارش را دنبال کند.

 

تصمیم جدید باشگاه مانع ادامه حضور نادری می‌شود؟


محمد نادری در همه مصاحبه هایش از عشق و علاقه به پرسپولیس حرف به میان آورده و حتی در زمانی که با آمدن کالدرون روند خوبش در زمان برانکو تحت الشعاع قرار گرفته بود، با سکوتی که پیشه کرد اجازه حاشیه سازی را به این تیم نداد تا حالا یکی از کسانی باشد که نقش تاثیرگذاری در آرام نگه داشتن فضای تیم در مسیر قهرمانی چهارم دارد. با این حال این بازیکن که بدون شک بازهم آماده حضور در پرسپولیس است و حتی شنیده می‌شود از طریق مدیر برنامه هایش به دنبال حل مسائل حضور دوباره اش در این تیم است، برای ماندن یک چالش دارد. این چالش به تصمیم جدید مدیران پرسپولیس برمی گردد که گویا به هیچ عنوان به دنبال حفظ بازیکن قرضی نبوده و تنها از داشته‌های خود بهره خواهند برد. این یعنی یا باید باشگاه از حالا پیرو صحبت یحیی که خواستار حفظ شاکله 90 درصد تیمش شده به دنبال گرفتن رضایتنامه قطعی این بازیکن باشد یا اینکه آن‌ها از حالا عزم خود را برای از دست دادن نادری جزم کرده اند. بدون شک این بازیکن می‌تواند یکی از سرمایه‌های باشگاه برای آینده باشد که با حضورش توانست بعد از سال‌ها در کنار انصاری  به چپ سرخ‌ها سروسامان بدهد و باشگاه نباید به راحتی و با از دست دادن زمان این سرمایه را از دست بدهد.  

 

 


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها