وقتی کی‌روش هزار «بانی» داشت
15604
این ویلموتس یتیم!
17 خرداد 1399
109
ایرانی
از قدیم گفته‌اند موفقیت هزار پدر دارد، اما شکست یتیم است. شما نمود عینی این جمله را قشنگ در ماجرای کی‌روش و ویلموتس می‌توانید ببینید.

روزنامه گل- مهدی تاج در دفاع از انتخاب اسفبار مارک ویلموتس به عنوان سرمربی تیم ملی ادعا می‌کند وزیر ورزش او را به فدراسیون فوتبال معرفی کرده بود. سوال اول؛ به نظر شما اگر ایشان هنوز در فدراسیون منصب رسمی داشت یا اگر در اساسنامه جدید وزیر ورزش از انتخابات فوتبال حذف نمی‌شد، باز تاج می‌توانست چنین حرفی بزند یا نه؟ ما که می‌گوییم نه. سوال دوم؛ مگر نه اینکه دوستان در تمام سال‌های گذشته پز «استقلال» فدراسیون پنج ستاره را می‌دادند؟ پس چطور به اینجا که رسید گوش به حرف وزیر ورزش دادند؟ گیریم که سلطانی‌فر معرفی کرد، شما چرا پذیرفتید و مثلا قید توافق با یکی مثل هروه رنار را زدید؟ البته که از این سوالات بی‌جواب زیاد وجود دارد، اما الان بحث ما چیز دیگری است.

با وجود همه فراز و نشیب‌ها و خاطرات خوب و بد، کارلوس کی‌روش کارنامه موفقی در فوتبال ایران داشت. بنابراین چه آن زمانی که اینجا کار می‌کرد و چه زمانی که جدا شد و رفت، خیلی‌ها پشت او پنهان شدند و اصلا نفس و استمرار حضور مربی پرتغالی در ایران را به خودشان ربط دادند. مدافعان احمدی‌نژاد می‌گفتند او دستاورد دولت محمود است، وزارت ورزش وقت دست از ژست فاتحانه‌اش بر نمی‌داشت، کفاشیان و تاج و ترابیان هم که پای کار بودند و الان که آتش همه آنها سرد شده، یکی مثل اسلامیان هنوز دست بردار نیست و ذکر کی‌روش کی‌روش از زبانش نمی‌افتد! ماجرای ویلموتس اما دقیقا برعکس است. با این که رزومه این مربی روی کاغذ بد نبود و خبر انتخابش با استقبال نسبی افکار عمومی مواجه شد، الان که پروژه او با یک شکست بزرگ فنی و مدیریتی همراه شده، شاهد شانه خالی کردن مسوولان گرامی از این انتخاب هستیم. فدراسیون مقتدر می‌گوید به دستور وزارت ورزش عمل کرده و وزارتخانه هم بیانیه می‌دهد که ویلموتس را انجمن دوستی ایران و هلند پیشنهاد کرد؛ واقعا یعنی چه؟

از قدیم گفته‌اند موفقیت هزار پدر دارد، اما شکست یتیم است. شما نمود عینی این جمله را قشنگ در ماجرای کی‌روش و ویلموتس می‌توانید ببینید. حتی کسانی که اوایل دوران حضور کارلوس مخالف سرسخت او بودند هم بعدها سعی کردند خودشان را به ریش مربی پرتغالی ببندند، اما برخوردها با ویلموتس طوری است که انگار این مربی را باد به ایران آورده است! کاش همانطور که موقع کامیابی دنبال سهم‌خواهی هستیم، هنگام شکست هم کمی شجاع باشیم و پای اشتباهات‌مان بایستیم.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها