تیم فقط باید از نظر جسمانی در فرم مطلوب باشد
15586
زندی: توان تهاجمی استقلال چند برابر می‌شود
17 خرداد 1399
64
ایرانی
فریدون زندی بازیکن محبوب سابق تیم استقلال که این روزها در آلمان مشغول مربیگری در تیم‌های پایه‌ای سن پائولی معتقد است تیم استقلال سبک هجومی خیلی خوبی دارد که با اضافه شدن ارسلان مطهری می‌توان روی همین سبک حساب ویژه‌ای برای این تیم باز کرد.

روزنامه گل -حسن بابازاده

نظرتان درباره بازگشت دوباره استقلال به لیگ برتر چیست؟


به اعتقاد من استقلال جزو تیم‌هایی است که می‌تواند تا پایان لیگ زیبا‌ترین فوتبال‌ها را به نمایش بگذارد.

 

چرا؟


ما در ستون گل‌های زده جدول می‌بینیم استقلال با ۳۹ گل زده بیشترین تعداد گل زده را دارد؛ چون این تیم فوتبال رو به جلو و تهاجمی را ارائه می‌دهد که علاوه بر کسب نتایج مورد نظرش توانسته تماشاگرانش را هم راضی کند.


چنین تیمی در ادامه چه نتایجی کسب می‌کند؟


وقتی ارسلان مطهری، مهدی قایدی و شیخ دیاباته در شرایط عالی به لیگ برگردند توان تهاجمی این تیم چند برابر می‌شود. البته اگر فرشید اسماعیلی و داریوش شجاعیان در فرم مطلوب باشند این وضعیت باز هم چند برابر به سود استقلال خواهد شد.


سه، چهار ماه دوری از فوتبال تأثیری بر کار استقلال نخواهد داشت؟


قطعاً تأثیر‌گذار است! به هر حال فوتبالیستی که چند ماه دور از مسابقات باشد نمی‌تواند کیفیت همیشگی اش را ارائه دهد. با این وجود بعد از یکی، دو هفته پس از ورود به لیگ، تیمی که در کناره‌ها زکی‌پور، میلیچ و وریا غفوری را دارد و در وسط علی کریمی یا مسعود ریگی را به عنوان هافبک دفاعی در جمع خود می‌بیند می‌تواند به خوبی از هر طرف به تیم مقابل فشار وارد کند. فقط استقلال باید از نظر جسمانی در فرم مطلوب باشد.


با این حساب شما فکر می‌کنید در جام حذفی و لیگ برتر استقلال بتواند نتایج خوبی بگیرد؟


قطعاً این اتفاق خواهد افتاد! استقلال می‌تواند در جام حذفی با یک بازی منطقی در زمین خود برابر سپاهان حتی بدون تماشاگرانش نتیجه لازم را بگیرد و همچنین در لیگ برتر هم با کمی خوش‌شانسی و نتیجه نگرفتن تیم‌های بالای سری اش خودش را به قهرمانی نزدیک کند.


عملکرد فرهاد مجیدی در مدت حضورش در استقلال رضایتبخش بوده است؟


فرهاد مربی جوان و باانگیزه‌ای است و اگر بگذاریم می‌تواند فصل آینده استقلال را به یکی از تیم‌های مدعی قهرمانی تبدیل کند. مجیدی بین هواداران استقلال از محبوبیت خاصی برخوردار بوده و همین می‌تواند به موفقیتش در استقلال کمک کند.


قصد بازگشت به فوتبال ایران را ندارید؟


بارها در مصاحبه‌هایم گفته‌ام که دوست دارم روزی در ایران مربیگری کنم. خاطرات خوبی از حضورم در ایران داشته‌ام و دوست دارم تجربیاتم را در اختیار بازیکنان ایرانی بگذارم.

 

 


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها