این حرفها را به بقال سرکوچه هم بگویی، می‌فهمد شوخی می‌کنی
15585
شیری: کسی نمی‌تواند جلوی پوکر قهرمانی پرسپولیس را بگیرد
17 خرداد 1399
86
ایرانی
هافبک سابق سرخپوشان پایخت می گوید بهترین راه برگزاری بازیها است تا حقی ضایع نشود.

روزنامه گل -


مهدی نوری


مهدی شیری بازیکن سابق پرسپولیس معتقد است بازیهای لیگ برتر باید برگزار شود چرا که تمام مشاغل شروع به کار کرده‌اند و فوتبالیست‌ها هم مثل بقیه مردم در جامعه حضور دارند و در معرض خطر هستند بنابراین بهتر است که بازیها برگزار شود تا حقی از کسی ضایع نشود و حق به حقدار برسد.


در مورد برگزاری یا تعطیلی لیگ چه نظری دارید؟


به نظر من برگزاری لیگ بهتر است چون با این کار حقی از تیمی ضایع نمی‌شود اما برای سلامتی چه چیزی عقلانی تر است باید بگویم الان کسی رعایت نمی‌کند و همه در جامعه رفت و آمد می‌کنند و انگار فقط برای فوتبال مشکل ساز است. برگزاری لیگ باعث می‌شود هیچ حقی از کسی ضایع نشود چون تیم‌ها این همه هزینه کرده‌اند و می‌خواهند نتیجه اش را ببینند.


کسانی که دنبال تعطیلی لیگ هستند بحث شان فقط سلامتی است یا دنبال اهداف دیگری هستند؟


اصلا بحث سلامتی نیست. همان هایی که مدعی سلامتی هستند 24 ساعت زندگی آنها را رصد کنید اصلا رعایت نمی‌کنند و اینها دنبال داستان‌های دیگری هستند.


چه داستانی؟


بعضی تیم‌ها در خطر سقوط هستند و دوست دارند بازیها برگزار نشود و در لیگ برتر بمانند. بعضی از تیم‌ها هم شانس قهرمانی ندارند و مساله تعطیلی لیگ را مطرح می‌کنند.


عده‌ای هم معتقدند باشگاههای خصوصی دنبال تعطیلی لیگ هستند تا پول بازیکنان را ندهند. این فرضیه را قبول دارید؟

 

آن باشگاهها اگر دنبال این هستند که پول ندهند اصلا چرا به فوتبال ورود کرده اند؟ اگر اینطوری است سال بعد هم تیمداری نکنند و پول هم ندهند و خانه شان بنشینند و حالش را ببرند.


بعضی از تیم‌ها هم مدعی شده‌اند پول آب معدنی ندارند چه برسد که هزینه‌های سنگین تست کرونا را بدهند. در این رابطه چه نظری دارید؟


اینها دنبال داستان دیگری هستند. آقایان استفاده شان را کنار فوتبال برده‌اند و دنبال مسائل دیگری هستند. تیمی که پول آب معدنی ندارد لیگ محلات هم نباید باشد چه برسد به لیگ برتر، ما در شیراز یک تیم دورهمی داریم و وقتی بازی می‌کنیم به ما نوشیدنی انرژی زا می‌دهند و آنها در لیگ برتر هستند و می‌گویند پول آب معدنی ندارند؟ اینها دوست دارند همچنان در فوتبال باشند و این مصاحبه‌های خنده دار را می‌کنند و معروف می‌شوند اما در نهایت منفور می‌شوند.


می گویند تعداد مبتلایان به کرونا بالا رفته و به صلاح نیست بازیها شروع شود. در این رابطه چه نظری دارید؟


بحث کرونا کاملا جدی و مهم است اما فوتبالیست‌ها در جامعه حضور دارند و هزارتا کار در کنار فوتبال انجام می‌دهند. به نظر من محیط فوتبال خیلی امن تر از بقیه مشاغل است چون همه تست داده‌اند و مسائل بهداشتی را رعایت می‌کنند و در چنین شرایطی تمرین و بازی می‌کنند. بازیها هم بدون تماشاگر است و محیط فوتبال از بانک، اداره و بازار که مردم در آن حضور دارند امن تر است و اگر قرار است فوتبال تعطیل شود همه جا باید تعطیل شود.


برخی از تیم‌ها اعلام کرده‌اند 8 تا 12 بازیکن کرونایی دارند. واقعا چنین چیزی ممکن است؟


اصلا چنین چیزی نیست چون برای فوتبالیست‌ها به ندرت چنین اتفاقی می‌افتد و به خاطر مقاومتبدن شان خیلی کم این اتفاق می‌افتد.


این حرف‌ها را به بقال سر کوچه بگویی هم می‌فهمد که شوخی می‌کنی. مگر می‌شود 12 نفر از یک تیم مبتلا شوند؟ چرا بقیه تیم‌ها چنین مشکلی ندارند؟ این حرف‌ها فقط بهانه است و بهترین تصمیم برگزاری لیگ است و حتی بازیهای لیگ 2 و 3 را هم باید برگزار کنند چونآنها هم هزینه کرده‌اند و دنبال نتیجه هستند چون هم افتخار دارد و هم ارزش مالی دارد و اگر بازیها برگزار نشود حق خوری می‌شود.


برخی تیم‌ها مدعی‌اند بازیها برگزار نشود و تیمی هم به عنوان قهرمان معرفی نشود و فقط تیم‌ها به آسیا معرفی شوند. با این حرف موافقید؟


تیمی که به آسیا می‌رود قهرمان یا نایب قهرمان شده که به آسیا می‌رود. اصلا به عقل جور در نمی‌آید که چنین کاری بکنند و بهترین کار برگزاری لیگ است و اگر هم نمی‌خواهند بازیها برگزار شود طبق جدول باید قهرمان و تیم‌های آسیایی معرفی شوند و تیم‌های سقوط کننده هم اعلام شوند.


انگار عده‌ای هم دوست ندارند پرسپولیس پوکر قهرمانی کند؟


این که به هر حال اتفاق می‌افتد و کسی نمی‌تواند جلوی پوکر قهرمانی پرسپولیس را بگیرد. لیگ چه برگزار بشود و چه نشود پرسپولیس پوکر قهرمانی می‌کند. خنده دار است که لیگ را برگزار نکنند و پرسپولیس را قهرمان اعلام نکنند و اگر چنین کاری بکنند خصومتی بوده است.


اگر لیگ برگزار شود با توجه به عدم حضور تماشاگران و وقفه‌ای که افتاده، کیفیت بازیها پایین نمی‌آید؟


لیگ آلمان را هم که الان می‌بینیم کیفیت بازیها پایین آمده چون تماشاگران نیستند و عدم آمادگی بازیکنان هم مزید بر علت شده است و این شرایط طبیعی است که کیفیت بازیها پایین بیاید. لیگ ما هم همینطر است اما این موضوع برای همه یکسان است چون تمام تیم‌ها همین وضعیت را داشته و بهانه‌ای برای کسی نیست که دنبال توجیه کارشان باشند.

 

 


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها