با مصدومیت انصاری و تمام شدن قرارداد نادری در پایان فصل
15583
چپ پرسپولیس دوباره لنگ می‌زند؟
17 خرداد 1399
86
ایرانی
پرسپولیس در مسیر عنوان قهرمانی برای چهارمین بار پیاپی و کسب یک رکورد، امسال فصل عجیبی را پشت سر گذاشت.

روزنامه گل -


تیمی که با گابریل کالدرون آرژانتینی کارش را شروع کرد و بعد از کسب قهرمانی نیم فصل در این مسیر با یحیی گل محمدی به سد کرونا برخورد کرد تا تعطیلی لیگ و بعد ماجرای تمام یا نیمه تمام ماندن لیگ فشار زیادی را به باشگاه و هواداران این تیم وارد کند. اظهارات و نقل قول‌های زیادی این نگرانی را به وجود آورد که این رکوردشکنی سرخ‌های پایتخت را با اما و اگرهای بیشماری مواجه کرد. به هرحال برخلاف همه ادعاها مرحله اول شروع دوباره مسابقات لیگ یعنی آغاز تمرینات از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا صادر شد و گویا برخلاف همه مخالفت‌ها لیگ و ادامه مسابقات برگزار می‌شود تا شاگردان یحیی امیدوارانه تر از قبل به کسب این عنوان فکر کنند. هرچند که سرخ‌ها 10 امتیاز اختلاف دارند و 9 بازی باقی مانده نمی‌تواند تضمینی قطعی برای این عنوان باشد اما به هرحال با این هجمه و فشارهای این چند وقت شاید این بهترین تصمیم از سوی پرسپولیسی‌ها بود که اصرار به برگزاری بازی‌ها و روشن شدن تکلیف قهرمانی در زمین بود. با این حال اما به جز این دغدغه یکی از مشکلات اصلی باشگاه به موضوع پایان قراردادهای برخی ستاره‌های این تیم بر می‌گردد که با به صدا درآمدن زنگ پایان لیگ، باشگاه شاید کار سختی برای حفظ آنها داشته باشد که مهمترین مساله در سمت چپ خط دفاعی سرخ هاست که مصدومیت محمد انصاری و احتمال پارگی دوباره رباط صلیبی او یک قوز بالای قوز برای کادرفنی پرسپولیس خواهد بود.

 

انصاری – نادری رقبایی با یک وجه مشترک


مصدومیت شدید نخست محمد انصاری و پارگی رباط صلیبی این بازیکن، فرصت را در اختیار محمد نادری قرار داد که با همه انتقادهایی که بابت خریدش به برانکو می‌شد خودش را به عنوان یک ستاره جدید سرخ‌ها معرفی کند. درخششی که این بازیکن را که قرضی در لیگ هجدهم از تیم بلژیک به پرسپولیس آمده بود به شرایطی رساند که رسما در زمان ایرج عرب برای یک فصل دیگر اجازه حضور او را در جمع سرخ‌ها بگیرند تا با عملکرد خوبش به یکی از پاثابت‌های تیم ملی در زمان ویلموتس تبدیل شود. هرچند با آمدن کالدرون شرایط خط دفاعی سرخ‌ها با آماده شدن محمد انصاری تغییر کرد و سمت چپ پرسپولیس دو مدعی داشت که به تناوب این مربی آرژانتینی از آن‌ها بازی می‌گرفت؛ هرچند که نادری در بازی‌های مختلف در پست‌های متفاوت برای پرسپولیس به میدان رفت اما بیشترین رقابت او با انصاری بود. با آمدن یحیی هم گویا مربی جدید سرخ‌ها اعتقاد خوبی به شاگرد سابقش در تراکتور دارد و با شروع دوباره لیگ قطعا روی عملکرد این بازیکن سرعتی و روبه جلو حساب ویژه‌ای خواهد داشت. با این همه این دو رقیب یعنی محمد نادری و محمد انصاری یک وجه مشترک در پرسپولیس دارند و آن این است که قرارداد هر دوی آنها با پایان لیگ نوزدهم با سرخ‌ها تمام می‌شود. یک کار سخت برای یحیی که از باشگاه خواسته بدنه اصلی تیم حفظ و در مصاحبه‌ای اعلام کرد که 90 درصد بازیکنان به جز چند نفر که اجبار برای رفتن آن‌ها وجود دارد، در تیم باقی خواهند ماند.
 

حفظ یکی سخت یکی شاید سخت تر


در ابتدای لیگ نوزدهم ایرج عرب به سختی توانست محمد انصاری را که قراردادش با پرسپولیس تمام شده بود برای ماندن در جمع سرخ‌ها متقاعد کند. جایی که در نهایت محمد انصاری قراردادی بست که حرف و حدیث زیادی در مورد آن شنیده شد. قرارداد یکساله‌ای که شنیده شد که در آن بند ترانسفر خودش را این بازیکن فعال و در اصرار باشگاه برای حفظ او با نشان دادن عکسی در کنار زنوزی مدیران آن زمان سرخ‌ها را تحت فشار قرار داد تا با نگرانی برای نرفتن او به تراکتور، این بازیکن را در تیم نگه دارند. با این شرایط  و با مصدومیت شدید دوباره انصاری در کنار پایان قراردادش به نظر می‌رسد مدیران جدید تیم دیگر نگران تمدید قرارداد با این بازیک نداشته باشند و با این اوصاف از حالا نام او را باید از لیست سرخ ها خارج شده بدانیم. هرچند که اگر این اتفاق نمی افتاد مدیران پرسپولیس کار آسانی برای تمدید قرارداد با این بازیکن نداشته باشند و شاید خواسته‌های این بازیکن که فصل پیش در مقطعی هم به واسطه عملکردش نیمکت نشین شد و با گذاشتن یک استوری که گفته بود، باختم اما دشمنانم را شناختم برای فصل جدید بیشتر می شد.


در این بین اما شاید کار سخت تر پرسپولیس برای حفظ محمد نادری باشد که حالا با مصدومیت انصاری و خروج احتمالی او از لیست سرخ ها اهمیت حضور او برای یحیی دو چندان می شود. بازیکنی که امسال با قرارداد قرضی توانست اجازه یک فصل حضور دیگر در جمع سرخ‌ها را از کورتریک بگیرد و در میانه‌های این فصل هم خبر پیشنهاد جدید از بلژیک و علاقه ویلموتس برای جذب او مطرح شد. به هرحال باشگاه که بدون شک تمایل به حفظ محمد نادری دارد از حالا باید مذاکرات خودش را با تیم بلژیکی شروع کند تا بتواند این بازیکن را در ادامه یا به صورت قرضی یا قطعی در جمع سرخ‌ها حفظ کند. به نظر می‌رسد با توجه به نزدیک بودن به پایان قرارداد نادری با تیم بلژیکی این امکان وجود دارد که باشگاه بتواند رضایتنامه این بازیکن 23 ساله را به طور کامل گرفته و یک سرمایه خوب را در نبود محمد انصاری در این تیم حفظ کند. به هرحال مساله مهم این است که در صورت عدم توافق، سمت چپ سرخ‌ها لنگ خواهد زد و باید از حالا به فکر آن بود. تیمی که بعد از چند سال دو مدافع چپ خوب در این چند سال داشته که با اتکا به آنها توانست عملکرد خوبی در لیگ و آسیا داشته باشد و حالا یکی را برای مدتی طولانی در اختیار نخواهد داشت.

 

 


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها