هیات مدیره سرخ‌ها تا هفته آینده زیرو رومی‌شود
15557
مدیر با سابقه نفتی کاندیدای مدیرعاملی پرسپولیس!
13 خرداد 1399
239
ایرانی
باشگاه پرسپولیس طی چند سال گذشته با فراز و نشیب‌های بسیار زیادی درهیات مدیره خود خصوصاً پست مدیرعاملی مواجه بوده است.

روزنامه گل -بعدازاینکه در سال 93 و لیگ چهاردهم علیرضا رحیمی سکان مدیرعاملی پرسپولیس را به عهده گرفت؛ تا به امروز این صندلی به کسی وفا نکرده است و شاهد 9مدیرعامل و سرپرست مدیرعاملی در این تیم تهرانی بوده‌ایم. در همین راستا اگر بگویم پرسپولیس در هرسال بیش از یک مدیرعامل عوض کرده سخنی به‌گزاف نگفته‌ایم، چون درهمان سال 93 به‌غیراز رحیمی، حمیدرضا سیاسی، طاهری و نژاد فلاح در مقاطع گوناگون هدایت پرسپولیس را به‌عنوان مدیر به عهده داشتند. البته این جابه‌جایی‌ها تا همین امسال هم به‌صورت مداوم ادامه داشت چون بعد از نژاد فلاح دوباره طاهری مدیرعامل شد بعد او برکنار شد تا حمیدرضا گرشاسبی جای او را بگیرد سپس او با قانون منع حضور بازنشستگان کشوری از مدیرعاملی سرخ‌پوشان کنار گذاشته شد تا ایرج عرب پس از چند ماه سرپرستی با تغییرات بوجودآمده در هیات مدیره به‌عنوان مدیرعامل باشگاه فعالیت خود را آغاز کند و درنهایت عرب هم جای خود را بعد از چند ماه به محمدحسن انصاری‌فرد داد تا او هم بعد از دوران کوتاه مدیریتش که به 4 ماه هم نرسید جای خود را به مهدی رسول پناه بدهد!


البته اعضای هیات مدیره باشگاه هم‌دست کمی از این موضوع نداشتند، چون افراد زیادی به‌عنوان عضو هیات مدیره در این مدت به باشگاه پرسپولیس آمدند و رفتند.


حالا بعدازاین همه تغییر و تحول دوباره شنیده می‌شود هیات مدیره باشگاه پرسپولیس در آینده‌ای نزدیک  با تغییر و تحول گسترده‌ای همراه خواهد شد تا جاییکه از افراد جدیدی که با عنوان عضو هیات مدیره به  تیم اضافه خواهند شد و درنهایت از بین آن‌ها مدیرعامل باشگاه هم انتخاب می‌شود.


طبق همین شنیده‌ها از سه عضو حال حاضر هیات مدیره، رسول پناه و رغبتی در باشگاه باقی می‌مانند و مهرداد هاشمی که از زمان عرب تا به امروز با سایر اعضا مشکل داشته است از جمع اعضای هیات مدیره جدا می‌شود تا اعضای جدید در هفته آینده به هیات مدیره اضافه شوند.


قرار است با رفتن هاشمی 3 عضو جدی به هیات مدیره اضافه شوند تا 5 عضو هیات مدیره تکمیل شود. گفته می‌شود از این 3 عضو جدید تاکنون نام دو عضو که سابقه حضور در پرسپولیس رادارند ونیز چهرهای خبرسازی بودند حضورشان قطعی شده است و وزارت ورزش تأکید زیادی بر روی حضور دوباره آن‌ها در پرسپولیس دارد.


نفر اول محمدحسین نژاد فلاح است که برای چهارمین بار به پرسپولیس برمی گردد. او که در یک دوره هم به‌صورت موقت سرپرست مدیرعاملی را به عهده داشته است ، دوباره قراراست به‌عنوان عضو هیات مدیره به باشگاه پرسپولیس برگردد. اما نفر دوم که نام‌آشنا هم هست برای دومین بار قراراست به پرسپولیس برگردد. او سابقه حضور مدیریتی در یک تیم لیگ برتری دارد که باید گفت تأثیر به سزایی در موفقیت آن تیم داشته است.


این شخص کسی نیست جز سیروس علیپور که سابقه مدیریتی در ارکان رده‌بالای  وزارت نفت را هم به عهده داشته است. سیروس علیپور در زمان محلوجی و در کنار امیر عابدینی و مهدی محمد نبی عضو هیات مدیره پرسپولیس بو اما او از اواسط  دهه 80 تا سال 93 در هیات مدیره باشگاه نفت تهران حضور داشت و در یک مقطع زمانی هم به‌عنوان رئیس سازمان فوتبال نفت مشغول به کار بود. از علیپور به‌عنوان یکی از تأثیرگذارترین افراد باشگاه نفت تهران نام‌برده می‌شود، تا جاییکه می‌توان گفت نفت تهران موفقیت‌هایش را در سال‌های طلایی مدیون این مدیر ورزشی است که بعد از جدا شدن او از نفت دوران افت این تیم تهرانی آغاز شد تا اینکه منحل شد.


در همین راستا شنیده می‌شود، از بین رسول پناه و سیروس علیپور یک نفر به‌عنوان مدیرعامل انتخاب خواهد شد که شانس علیپور به خاطر عدم محبوبیت رسول پناه بیشتر است.


نام نفر سوم عضو هیات مدیره هنوز مشخص نیست ولی شنیده می‌شود یک فرد اقتصادی به  هیات مدیره اضافه خواهد شد  تا اینتیم به مشکل نخورد.


گفتنی است سیروس علیپور کسی بود، که یحیی را به نفت تهران برد و رابطه بسیار خوبی با این مربی داشت و برای اولین بار با یحیی موفق شد نفت تهران به مقام سوم لیگ رساند تا سهمیه آسیایی هم‌کسب کند. حالا این دو نفر برای دومین بار در پرسپولیس باهم کار خواهند کرد.

 

 


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها