اين پايان ماجرا نيست، آغاز آن است
15554
استوکس و سری که درد نمی‌کرد
12 خرداد 1399
111
ایرانی
اگر مثل داستان شکایت از تراکتور، استوکس بر پرسپولیس هم پیروز شود، تازه قرمزها باید مبلغ دیگری را هم به عنوان خسارت به او بپردازند

روزنامه گل- حدود یک ماه پیش بود که یحیی گل‌محمدی روی آنتن زنده تلویزیون مدعی شد آنتونی استوکس را در لیست مازاد قرار داده است. پس از آن رسانه‌ها خبر فسخ قرارداد این بازیکن را منتشر کردند، اما باشگاه پرسپولیس این خبر را تکذیب و اعلام کرد همچنان منتظر بازگشت مهاجم ایرلندی هستند. از یحیی هم خواسته شد حرفش را پس بگیرد؛ ترفندی که به نظر می‌رسد صرفا از جنبه حقوقی و برای آینده این پرونده پیاده شد. با این حال دوره «نمایش» هم خیلی زود به پایان رسید و باشگاه پرسپولیس روز شنبه به طور رسمی از فسخ یکطرفه قرارداد آنتونی استوکس خبر داد. پرسپولیس در این سال‌ها نقل‌وانتقال ناموفق زیاد داشته، اما مورد استوکس واقعا کم‌نظیر بود. بر حسب مجموعه اتفاقاتی که در دوره همکاری باشگاه با مهاجم یاغی پیش آمد، این پرونده را می‌توان یک شکست همه‌جانبه برای پرسپولیس دانست.

آنتونی استوکس تا پول پیش‌قراردادش را نقدا نگرفت، به تهران نیامد. او حضور پرهزینه خودش، دوستانش و نمایندگان باشگاه را در دوبی آنقدر طول داد تا نهایتا پول از تهران رسید. گفته می‌شود 150 هزار یورو به استوکس پرداخت شد تا او راضی به حضور در ایران شود. حالا این پول پریده و مهاجم ایرلندی در نامه‌هایش به باشگاه، حتی حقوق ماهیانه‌اش را هم مطالبه کرده است! باشگاه پرسپولیس امیدوار است بتواند مبلغی که به استوکس پرداخت شد را پس بگیرد، اما حداقل لحن رسول‌پناه در این مورد خیلی امیدوارکننده نبود. استوکس و وکیلش قاعده بازی را بلدند و قبلا با تراکتور هم همین معامله را کردند. تنها راه جبران خسارت مالی پرسپولیس این است که فیفا به ضرر استوکس رای بدهد، اما خیلی نباید به تحقق این موضوع خوشبین باشیم. اگر مثل داستان شکایت از تراکتور، استوکس بر پرسپولیس هم پیروز شود، تازه قرمزها باید مبلغ دیگری را هم به عنوان خسارت به او بپردازند.

به علاوه پرسپولیس بین دو نیم‌فصل نیاز به مهاجم داشت و بر اساس همین احتیاج، دو فوروارد خرید که یکی از آنها استوکس بود. حالا اما این بازیکن خیلی زود از دور خارج شده است. شاید سرخپوشان برای قهرمانی در لیگ ایران مشکل چندانی نداشته باشند، اما هم مسابقات حذفی باقی مانده و هم مخصوصا دیدارهای لیگ قهرمانان آسیا. اگر به جای استوکس حداقل یک مهاجم داخلی در حد ذخیره جذب می‌شد، باز می‌توانست به تیم کمک کند، اما پرسپولیس که در دو بازی اول آسیایی‌اش خوب نتیجه نگرفته، حالا باید با دست خالی وارد مسابقات تعیین‌کننده بعدی شود.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها