کالدرون به سایه خودش هم شک داشت/اهضم این اقتدار پرسپولیس برای بعضی‌ها سخت است
15547
روستایی: لابد 10 امتیاز اختلاف را هم می‌توان از منیریه خرید!
12 خرداد 1399
107
ایرانی
با آمدن یحیی و شروع دوباره تمرینات پرسپولیس جدا از بازیکنان اسم و رسم دار سرخ ها، بازیکنان جوان این تیم هم با انگیزه کارشان را شروع کرده اند.

سیدیاسر رضوی

با آمدن یحیی و شروع دوباره تمرینات پرسپولیس جدا از بازیکنان اسم و رسم دار سرخ ها، بازیکنان جوان این تیم هم با انگیزه کارشان را شروع کرده اند. بازیکنانی همچون امیر روستایی که با تفکرات گل محمدی به دنبال اثبات شایستگی‌های خودشان هستند. نکته جالب در مورد جوانان پرسپولیس این است که آن‌ها هم با مدیران باشگاه، سرمربی و بزرگترهای تیم بابت شرایطی که می‌خواهند قهرمانی چهارم پرسپولیس را تحت الشعاع قرار دهند. امیر روستایی که در صحبت هایش به حضور کالدرون و اتفاقات آن موقع هم اشاره دارد، به ریسک سرخ‌ها اشاره دارد که به جای حرف زدن در مورد دیگر تیم‌ها می‌خواهد استحقاق و اقتدار خودش را در کسب عنوان چهارم قهرمانی در زمین مسابقه به کسانی نشان دهد که چشم دیدن این اتفاق را نداشته و به این موضوع حسادت می‌کنند.

بعد از یک تعطیلی 70 روزه لیگ به خاطر کرونا بالاخره تمرینات استارت خورد و بازیکنان کارهای تمرینی خودشان را شروع کردند. اوضاع تمرینات پرسپولیس چطور پیش می‌رود؟

واقعا روزهای سختی بود که جدا از نگرانی‌ها بابت اینکه باید مدام منتظر یک خبر خوب باشیم، ترس از این ویروس همه را خیلی آزار داد. خدا را شکر با بهتر شدن اوضاع خوشحالیم که تمرینات شروع شده و این یک اتفاق خوشحال کننده است چون خیلی دلمان برای تمرین و بودن کنار هم تنگ شده بود. امیدوارم در ادامه لیگ هم شروع شود تا بازهم شاهد گرم شدن بازار داغ فوتبال در کشورمان باشیم.

این دوران سخت را چطور گذراندی؟

خیلی کلافه کننده بود به خصوص برای ما فوتبالی‌ها که عادت به استادیوم، زمین چمن، بودن کنار هواداران و هیجان بازی‌ها را داریم. تمرینات انفرادی انجام می‌دادیم اما هرچقدر کار می‌کردیم به یک دقیقه تمرین کنار بازیکنان و اشتیاقی که داشتیم، نمی‌رسید و اصلا قابل مقایسه نیست. به جز من قطعا برای همه بازیکنان و همبازیانم در پرسپولیس هم سخت بوده و همه دوران سخت و یک بلاتکلیفی محض را تا شروع دوباره رقابت‌ها گذراندند.

هر روز یک خبر از ابتلای یکی از بازیکنان کرونایی تیم‌ها به گوش می‌رسد اما چرا پرسپولیسی‌ها کرونا نگرفتند؟ این شروع تمرینات هیچ چیز نداشت حداقل کمک کرد کرونایی‌ها بهتر شناخته شوند.

باور کنید من هم نمی‌دانم چرا یکباره این همه کرونایی اعلام شد و اگر این طور که برخی اعلام می‌کنند لابد 80 درصد ما فوتبالیست‌ها هم کرونا دارند. به نظرم تمام این حرف‌ها بهانه‌ای است تا یکسری برای نفع و خواسته خودشان لیگ را تعطیل کنند و بس

در این مدت که بحث شروع یا عدم آغاز رقابت‌های لیگ به خاطر کرونا بود بحث اعلام قهرمانی خیلی بحث برانگیز شد. خیلی‌ها در صورت تعطیلی حق پرسپولیس می‌دانستند که به این عنوان برسد و خیلی‌ها هم جدا از اینکه می‌خواستند لیگ تعطیل شوند به اعلام قهرمانی پرسپولیس هم انتقاد داشتند.

لابد همان هایی را می‌گویید که گفتند جان آدم‌ها مهم تر از فوتبال است و برای ما یک جام از منیریه بخرند.

دقیقا... به جز این حتی حرف از جام فلزی و جام اسنپی هم حسابی داغ شد آنهم در شرایطی که شما پرسپولیسی‌ها اصرار داشتید بازی‌ها برگزار و تکلیف در زمین مشخص شود؟

 تکلیف کسانی که این حرف‌ها را می‌زنند کاملا مشخص است چون دوست ندارند پرسپولیس قهرمان شود. باور تجربه چهار قهرمانی برای این افراد سخت است چون هیچکس به این عنوان در لیگ ما نرسیده که چهار بار پشت سر هم به این عنوان برسد. من همان طور که گفتم در چند مصاحبه دیدم که گفتند به ما جام را بدهند تا خیال مان راحت شود. این افراد یک مدلی صحبت می‌کنند که انگار فقط آن‌ها دلسوز بوده و تنها برای آن‌ها سلامتی مردم مهم است در حالی که همین آقایان اگر تیم شان صدر بود و این مسائل در مورد تیم شان مطرح می‌شد، شک نکنید موضع دیگری داشتند و حرف شان چیز دیگری بود. ما این ریسک را پذیرفتیم که بازی کنیم و حتی شاید قهرمانی را از دست بدهیم اما برخلاف کسانی که فقط این مدت خوب مصاحبه کردن و دلسوزتر از همه خودشان را نشان دادند به دنبال این هستیم که اقتدار و حق خودمان را در زمین نشان دهیم. به همین خاطر در این وضعیت مطرح کردن این حرف‌ها مساله عجیبی نبوده و چیز جز حسادت نمی‌تواند باشد و این بهانه گیری بابت ان است که هضم این افتخار و اقتدار پرسپولیس برای شان سخت است.

در آلمان بازی‌ها شروع شده و دیگر کشورهای اروپایی هم که مثل ما درگیر کرونا هستند قرار است به زودی بازی‌های شان آغاز شود. این در حالی است که کلیه مشاغل دیگر به طور رسمی فعالیت خودشان را شروع کرده اند.

دقیقا حرف همین است. مگر ما چه فرقی با دیگر مردم داریم که در این شرایط کار خودشان را شروع کردند و کل جامعه مشغول به کار شده اند. ما فوتبالیست‌ها هم شغل مان فوتبال است و از این راه درآمد داشته وخرج خانواده‌های خودمان را می‌دهیم. همین بازیکنی که مدعی است لیگ باید تعطیل شود به این مساله فکر نمی‌کند که باشگاهش شاید دیگر به او پول ندهد. آن وقت خرج زندگی خودش را چطور می‌تواند تامین کند. در همین آلمان که شما مثال زدید مگر آنها هم با کرونا دست و پنجه نرم نمی‌کنند؟ مگر جان بازیکنان فوتبال برای مسئولان آن کشور مهم نیست؟ واقعا آنها با این سطح از فوتبال این چیزها را نمی‌فهمند اما فوتبال در ایران باعث کرونا می‌شود که می‌خواهیم شروع نشود.

با این شرایط و این فشارها فکر می‌کنی امکان دارد لیگ تعطیل شود؟

همان طور که آقایحیی در مصاحبه اش گفت مسئولان فوتبال کشورمان بابت شروع تمرینات و برنامه ریزی دوباره رقابت‌ها یک کار شجاعانه انجام دادند. این حرف همه ما بازیکنان پرسپولیس هم هست و ما هم معتقدیم باید مثل دیگر کشورهای دنیا با رعایت مسائل بهداشتی و پروتکل‌های وزارت بهداشت لیگ خودمان را شروع کنیم. قطعا برای همه کسانی که در سطح بالای کشور مجوز شروع لیگ را دادند جان آدم‌ها بسیار مهم است و به این موضوع هم اذعان دارند که فوتبال بخشی از چرخه اقتصادی کشور بوده که باید چرخ آن بچرخد. ما دو سال آینده طبق اعلام کارشناسان با کرونا درگیر هستیم و به نظر این عده این لیگ تعطیل شد برای فصل بعد چه باید کرد. لابد با این دیدگاه لیگ باید دو سال تعطیل بشود چون آقایان می‌ترسند کرونا بگیرند.

البته یک احتمال دیگر هم مطرح شده که با این فشارها توسط برخی مدیران تیم‌ها در نهایت پرسپولیس را قهرمان و لیگ را تعطیل کنند. با این همه در این میان یک نکته وجود دارد؟

چه نکته ای؟

مدیران برخی باشگاه‌ها به نحوی حرف از پذیرفتن قهرمانی پرسپولیس و شرکت در جشن آن حرف به میان می‌آورند که انگار به شما لطف دارند که می‌خواهند چنین تصمیمی بگیرند؟

من دقیقا این مصاحبه‌ها را خواندم و حرف شما را قبول دارم و یک مدلی حرف می‌زنند که انگار دارند سر پرسپولیس منت می‌گذارند. ما که دنبال هدیه و لطف آقایان نیستیم و هیچکس هم نمی‌تواند سر پرسپولیس منت بگذارد. همین آقایانی که حرف از خریدن جام از منیریه را مطرح می‌کنند آیا اختلاف 10 امتیازی را هم می‌شود از منیریه خرید؟ یک جوری حرف می‌زنند که اصلا آدم نمی‌داند واقعا دنبال چه چیزی هستند؟ ما که آماده هستیم بازی کنیم بقیه رقبا هم بیایند و به جای این همه هر روز مصاحبه کردن توان خودشان را در زمین مسابقه بگذارند. این بزرگی پرسپولیس را نشان می‌دهد که با ریسک این که احتمال دارد قهرمانی را از دست بدهد اینگونه مشتاق برای بازی کردن است تا حرفش را در زمین زده و با برگزاری مسابقات قهرمانی را به دست بیاورد و فکرمان را مشغول کسانی که هر روز راجع دیگر تیم‌ها صحبت می‌کنند، نمی‌کنیم.

از این مباحث دور شویم و به حضور خودت در پرسپولیس بپردازیم... تو در شروع لیگ وقتی به پرسپولیس آمدی خیلی‌ها از آمادگی تو حرف به میان آوردند اما عمر میدان دادن کالدرون به تو زیاد نبود. با آمدن گل محمدی هم که فرصت کوتاه بود و کرونا نگذاشت و امسال فصل عجیبی برای تو شد.

من از همان روز نخستی که به پرسپولیس آمدم حداکثر توانم را برای موفقیت گذاشته ام و هنوز هم این مساله ادامه دارد تا بتوانم اعتماد کادرفنی را جلب کنم. به نظرم این سوال را باید از خود کالدرون بپرسید چون نه تنها به کل فوتبالیست‌های ایران بلکه به سایه خودش هم شک داشت. به هیچ عنوان دیدگاه خوبی نداشت و این دیدگاه را هم به تیم تزریق کرده بود. بازیکنان را در پست غیرتخصصی می‌گذاشت که یکی از آن‌ها خود من بودم که از من در هافبک چپ استفاده می‌کرد. من مهاجم نوک هستم و آنجا می‌توانم قابلیت‌های خودم را نشان بدهم و با آن تصمیم به شکلی فوتبالم خراب شد. خدا را شکر با آمدن آقایحیی در پست خودم بازی می‌کنم. هیچ ادعایی ندارم و تنها دنبال زمان هستم تا خودم را ثابت کنم. باور کنید اگر یک درصد از خودم شناخت نداشتم و می‌دانستم که نمی‌توانم به هیچ عنوان به پرسپولیس نمی‌آمدم. تمرکزم روی فوتبال است تا بتوانم به آن چیزی که دنبالش هستم در پرسپولیس برسم. در کنار آقایحیی که هر روز حتی با هم تمرین اختصاصی هم انجام می‌دهیم حضور حمیدخان مطهری هم که در پیکان مربی من بودند هم یک اتفاق خوب است و بدون ادعا و حرف تنها برای موفقیت تلاش می‌کنم.

حرف آخر...

حرف من در مورد لغو بازی‌های دوستانه است. واقعا اگر قرار باشد تیمی خودش را آماده کند چطور می‌تواند بدون بازی تدارکاتی این کار را بکند. من فکر می‌کنم باید در این خصوص هم یک بررسی بشود تا با دادن اجازه برای انجام بازی‌های تدارکاتی تیم‌ها بیشتر بتوانند آمادگی خودشان را برای شروع دوباره لیگ به دست بیاورند


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها